Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nelamuriri google adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
Salut am si io o mare problema sunt bani mei la mijloc si nu stiu cum sta treaba rog persoanele care se pricep sa ma ajute si pe mine.

  deci treaba sta cam asa io la google addsense fac in jur de 600-700 clik-uri pe zi pe care iau cam 15-17$/zi

Astea sunt pe ultimele 7 zile
AdSense pentru conținut 764.354 3.860 0,51% 0,14 US$ 105,93 US$

Si am vazut alte persoane care fac nu mai din 800clik-uri 100$ iar eu deabea din 3.860 am atat 105$... mi sa mai spus ca treaba sta in utilizare  "canalelor" sa le configurezi calume si sa cauti cuvinte calume ....Asa este ? astept niste raspunsuri va rog cat mai repede ce ar trebuie sa fac sa imi maresc catigul ..cum sa procedez.... multumesc.

Edited by LuKian23, 18 August 2008 - 22:19.


#2
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View PostLuKian23, on Aug 18 2008, 23:15, said:

Salut am si io o mare problema sunt bani mei la mijloc si nu stiu cum sta treaba rog persoanele care se pricep sa ma ajute si pe mine.

  deci treaba sta cam asa io la google addsense fac in jur de 600-700 clik-uri pe zi pe care iau cam 15-17$/zi

Astea sunt pe ultimele 7 zile
AdSense pentru conținut 764.354 3.860 0,51% 0,14 US$ 105,93 US$

Si am vazut alte persoane care fac nu mai din 800clik-uri 100$ iar eu deabea din 3.860 am atat 105$... mi sa mai spus ca treaba sta in utilizare  "canalelor" sa le configurezi calume si sa cauti cuvinte calume ....Asa este ? astept niste raspunsuri va rog cat mai repede ce ar trebuie sa fac sa imi maresc catigul ..cum sa procedez.... multumesc.


Ce fel de continut are siteul tau, in ce domeniu? In ce limba este ?

#3
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
continut este poze majoritatea si este in .ro .. pe mine mar interesa daca influentzeaza intrun fel setare "canalelor" de la google addsense..?

#4
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Canalele ajuta doar sa ai o evidenta mai buna cand ai mai multe siteuri, reclame..... nu influenteaza castigul.
Poate te referi la setarile anunturilor.... asezarea lor in pagina, culori apropiate cu continutul siteului...

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
Ai o nisa foarte prost platita, un trafic de calitate inferioara, deci e normal!
Poti sa te dai si peste cap ca nu rezolvi nimic! :)

Succes!

#6
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
uh ..ma gadeam ca poate e ceva legat de reclame care sunt afisate ...si sa setezi cumva pe cele care platesc mai bine ..iar de nisa sunt sute de site-uri cu poze care iau bine pe clik ar trebuie sa pun mai mult text ? sau ce ar trebuie chiar nu exista nici o alternativa ? probelma de asezare in pagina sau culori nu cred ca este asta odata ce am 700 de clik-uri pe zi dar de geaba daca sunt platite ca draqu clik-urile alea .....nu stiu ce sa fac..:(

#7
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Adauga atribute alt la poze, vezi sa nu faci flood cu ele, adauga si descrierea pozei sub.
Plaseaza blocurie de reclame langa grupele de poze care au cuvinte care se platesc bine, adsense automat adapteaza textul la ce vede in jur si vezi ce iti iese.
Daca ai poza despre o floare scrie si denumirea acesteia in limba latina.
Daca ai poza cu un oras zi ce este in poza pe scurt in atributul alt dar scrie sub si ca e un loc bun pentru turism acel oras, daca este.
Afiseaza pozele pe grupe bine alese.
Vei avea CTR mic daca nu sunt bine organizate, de ai gramada din toate categoriile pe o pagina, pentru ca google te limiteaza in numarul de bannere si link unitati ce le poti avea.

Edited by Sorin84k, 19 August 2008 - 23:56.


#8
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
aha ..problema e ca pozele nu le pun io sunt alea persoaneleor care se inregistreaza ... site-ul este id-u.ro astea e mai aiurea ca daca le puneam io era alceva .

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View PostLuKian23, on Aug 20 2008, 14:08, said:

aha ..problema e ca pozele nu le pun io sunt alea persoaneleor care se inregistreaza ... site-ul este id-u.ro astea e mai aiurea ca daca le puneam io era alceva .


Acum am vazut si eu site-ul...

Quote

Anunțuri Sociale prin Google

ceea ce inseamna ca NU AI CONTINUT!

Poti face poza sa ia alt-ul descrierii, filtrezi www.google.ro si te pui pe scris sau te apuci de site-uri mai serioase!

Succes!

#10
delbosche1

delbosche1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2008

View PostLuKian23, on Aug 18 2008, 23:15, said:

Salut am si io o mare problema sunt bani mei la mijloc si nu stiu cum sta treaba rog persoanele care se pricep sa ma ajute si pe mine.

  deci treaba sta cam asa io la google addsense fac in jur de 600-700 clik-uri pe zi pe care iau cam 15-17$/zi

Astea sunt pe ultimele 7 zile
AdSense pentru conținut 764.354 3.860 0,51% 0,14 US$ 105,93 US$

Si am vazut alte persoane care fac nu mai din 800clik-uri 100$ iar eu deabea din 3.860 am atat 105$... mi sa mai spus ca treaba sta in utilizare  "canalelor" sa le configurezi calume si sa cauti cuvinte calume ....Asa este ? astept niste raspunsuri va rog cat mai repede ce ar trebuie sa fac sa imi maresc catigul ..cum sa procedez.... multumesc.
la clickurile astea aveam 2.000$ lejer  :))).... pacat de munca care o depui :))

#11
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View Postdelbosche1, on Aug 21 2008, 08:59, said:

la clickurile astea aveam 2.000$ lejer  :))).... pacat de munca care o depui :))

Un copil care traieste o stare de euforie, pacat ca nu stie ca google poate sa si baneze conturi!

#12
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007

View Postdelbosche1, on Aug 21 2008, 08:59, said:

la clickurile astea aveam 2.000$ lejer  :))).... pacat de munca care o depui :))


pai poate ne spui si noua cum faci 2000$ din clik-urile alea si ai 500$ de la mine daca am sa fac 2000$:D

Cred ca mult lume ia putin din google si ar vrea sa stie cum sa isi majoreze venitul daca e asa cum zici tu ...

#13
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View PostLuKian23, on Aug 21 2008, 15:36, said:

pai poate ne spui si noua cum faci 2000$ din clik-urile alea si ai 500$ de la mine daca am sa fac 2000$:D

Cred ca mult lume ia putin din google si ar vrea sa stie cum sa isi majoreze venitul daca e asa cum zici tu ...

crezi ca ii face corect?
Stai sa vezi cand nu o sa ia niciun ban:)
"Alege calea dreapta nu o lua pe scurtatura"

#14
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
asta asa e ..;)

#15
delbosche1

delbosche1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2008
Ok ok....va las in pace sa faceti "bani" ....




P.S. : Poti sa faci bani foarte multi pe google, fara sa incalci TOS, apropo nu o sa va spun nici pentru 10k :)


Si cu asta se incheie aventura mea pe softpedia :)



Bye bye......get a life.....not a blog :))

#16
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View Postdelbosche1, on Aug 22 2008, 21:13, said:

Ok ok....va las in pace sa faceti "bani" ....




P.S. : Poti sa faci bani foarte multi pe google, fara sa incalci TOS, apropo nu o sa va spun nici pentru 10k :)


Si cu asta se incheie aventura mea pe softpedia :)



Bye bye......get a life.....not a blog :))
Nici o problema, un prost mai putin  :thumbup:

#17
PHPRokie

PHPRokie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.08.2008

View Postdelbosche1, on Aug 22 2008, 21:13, said:

Ok ok....va las in pace sa faceti "bani" ....




P.S. : Poti sa faci bani foarte multi pe google, fara sa incalci TOS, apropo nu o sa va spun nici pentru 10k :)


Si cu asta se incheie aventura mea pe softpedia :)



Bye bye......get a life.....not a blog :))
Dispari odata copil stresa(n)t.
Cine vorbea de "get a life", cred ca s-au prins paianjeni pe geamuri de cand nu au fost deschise si pute a transpiratie la tine in camera de cat ti-ai stors creierul ala minuscul sa te lauzi atata.
Dupa cum a mai spus cineva, orice prost (aproape orice, sa nu uitam de exceptii) e in stare sa  editeze un HTML si sa se laude cu sume fabuloase.
Vreau sa vad cecul incasat si dupa aia mai vorbim, pana atunci, MUCLES.


Pentru moderatori: Puteti sa-mi dati warn, chiar nu conteaza, dar cand apar astfel de creaturi pe forum incepe sa-mi fie rusine ca sunt roman.

N-ai cu cine ba, n-ai cu cine.

#18
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
revenid la topic ... celor care stiu va rog mai datim niste sugesti cum sa imi maresc venitul ce as putea face ...avand 764.354 3.860 0,51% 0,14 US$ 105,93 US$ si doar atat de putin din atate clik-uri ...multumesc celor care miau dat un sfat lam urmat cat am putut si sper sa fie din ce in ce mai bine .

p.s topicu cred ca ar ajuta si pe multi alti care sunt in aceiasi situatie...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate