Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nelamuriri google adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
dizzy88

dizzy88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 25.08.2008

View Postsoul4blade, on Aug 27 2008, 10:43, said:

oh, cate victime...
bai prietene, tu nu intelegi ca nu exista cont inchis DEGEABA?

1. Ti-ai protejat scriptul, ai pus o restrictie sa nu poata fi folosit de altii pe alte saituri?
(intra in Configurare Adsense > Site-uri permise)

2. Ai respectat intr-u totul politica Adsense? Esti sigur ca toate saiturile tale sunt curate? Ai control total asupra tuturor paginilor? Sau lasi la voia intamplarii pagini intregi din forum unde se vorbeste si se posteaza fara un control... (asta e, desigur, un exemplu)

3. Ai comis in trecut o infractiune? Esti sigur ca n-ai facut nicio conexiune intre contul trecut si cel nou? N-ai folosit cumva acelasi IP? Si chiar daca l-ai inregistrat de pe alt IP, tot de pe alt IP il si administrezi? Si chiar daca il administrezi de pe alt IP, tot pe aceleasi saituri ai pus reclamele Adsense? Si chiar daca nu ai pus reclamele pe aceleasi saituri, ai pastrat acelasi continut si aceeasi asezare?...

Oh, cat de siguri sunteti voi ca nu ati facut nimic si ca vi s-au inchis conturile DEGEABA...

asta, mai rau, a vrut sa-i dea in judecata...
zi mersi ca n-au vrut ei sa te dea in judecata...

ok... si eu daca am internet de la Romtelecom (ClickNet)... ca e ip dinamic, imi da altul de fiecare data cand ma conectez
maine primeste altcineva IP-ul de pe care mi-am administrat contul si da click pe reclama... so? :cursing:

#38
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
s-a inventat cumva placa de retea dinamica?
IP-ul nu e singura informatie care se poate inregistra la o accesare...

iar eu dadeam doar un exemplu...

da, e posibil sa ai probleme, de unde si nevoia de un IP fix...
pot sa-ti confirm faptul ca se inchid conturi inregistrate de pe Zapp,
mai multe decat cele inregistrate pe un IP fix...
insa tot n-as face o regula din asta...

#39
tecucionline

tecucionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.09.2007

View Postsoul4blade, on Aug 27 2008, 10:43, said:

oh, cate victime...
bai prietene, tu nu intelegi ca nu exista cont inchis DEGEABA?

1. Ti-ai protejat scriptul, ai pus o restrictie sa nu poata fi folosit de altii pe alte saituri?
(intra in Configurare Adsense > Site-uri permise)

2. Ai respectat intr-u totul politica Adsense? Esti sigur ca toate saiturile tale sunt curate? Ai control total asupra tuturor paginilor? Sau lasi la voia intamplarii pagini intregi din forum unde se vorbeste si se posteaza fara un control... (asta e, desigur, un exemplu)

3. Ai comis in trecut o infractiune? Esti sigur ca n-ai facut nicio conexiune intre contul trecut si cel nou? N-ai folosit cumva acelasi IP? Si chiar daca l-ai inregistrat de pe alt IP, tot de pe alt IP il si administrezi? Si chiar daca il administrezi de pe alt IP, tot pe aceleasi saituri ai pus reclamele Adsense? Si chiar daca nu ai pus reclamele pe aceleasi saituri, ai pastrat acelasi continut si aceeasi asezare?...

Oh, cat de siguri sunteti voi ca nu ati facut nimic si ca vi s-au inchis conturile DEGEABA...

asta, mai rau, a vrut sa-i dea in judecata...
zi mersi ca n-au vrut ei sa te dea in judecata...


stiu sigur ca nu am facut nimic. si da am citit tot ce era de citit.

#40
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
lasa aici adresa site-ului pe care aveai adsense si spui ca ai fost banat, sa vedem daca aveau motive sau nu sa o faca

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate