Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari
 Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?
 

Nelamuriri google adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
Nu ai cum.
ai nisha foarte slaba!
sfat:
foloseste site ala doar pentru page impression, si mai fa-ti un site (adevarat) credi card info romanian, real estate, loans, etc ( blog exemplu sa fie seo ) bineinteles continutu de pe site/blog sa nu fie duplicat! :P

Edited by cocoi89, 24 August 2008 - 11:56.


#20
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
uh ..cate ai zis acolo :D cam grele :)

#21
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
exemplu facem un site de:  credit card info & loans
1. Gasim un domeniu .com/.net/.ro/info/etc
2.Facem un blog + o thema simpla dar frumoasa
3. Intram pe google cautam toate bancile din romania.
4. copy-paste la greu cu toate informatile
5. dupa aia incepe munca "grea" sa modifici textu care provine din "copy-paste" sa fie unic  :)
restu depinde de tine, daca ai vointa o sa ai si profit.
Sper ca te-am ajutat.

Edited by cocoi89, 24 August 2008 - 16:04.


#22
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
- arta in acest caz consta in a-ti ascunde cat mai mult sursa de inspiratie, nu?

WOW, THAT'S EVOLUTION !!!

PS (editat mai tarziu): acum observ ca a fost al 666-lea post al meu, sper sa nu fi fost bantuit de vreo umbra draconica ;)

Edited by soul4blade, 25 August 2008 - 19:47.


#23
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
eu am

30,867 211 0.68% $0.42 $12.88  la un site de 2000 unici pe zi :(  

Inainte castigam mai bine.
Am scos reclamele pentru trei saptamani si acum :(

#24
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007

 sorinqk, on Aug 25 2008, 21:42, said:

eu am

30,867 211 0.68% $0.42 $12.88  la un site de 2000 unici pe zi :(  

Inainte castigam mai bine.
Am scos reclamele pentru trei saptamani si acum :(


Pai si asa tot e mai bine cat al meu .. din 211 clik-uri $12.88 io fac din 700-800 zi fac  20$ daca mar plati ca pe tine as face 40$ zi tot ar fi mai bine ca acum:)

#25
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Azi am vazut ca imi scrie la google programat pentru plata pentru data de 30-August.
30 cade sambata, chiar atunci platesc sau e abureala?!

#26
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007

 Sorin84k, on Aug 26 2008, 06:24, said:

Azi am vazut ca imi scrie la google programat pentru plata pentru data de 30-August.
30 cade sambata, chiar atunci platesc sau e abureala?!

Si ? Nu ai Western Union non-stop in craiova ? :|

#27
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Daca ii ridici luni care e problema? :) Ii poti ridica oricand. Apropo, la Transilvania se lucreaza sambata, nush daca si la celelalte banci.

#28
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Transilvania e cea mai buna banca...
... au fotoliile periate, podelele date cu crema, piscoturi bune in sectorul business si bodyguard fara ochelari negri...

serios vorbind, in ce priveste WU, se misca rapid, vorbesc frumos;

#29
delbosche1

delbosche1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2008

 PHPRokie, on Aug 23 2008, 03:12, said:

Dispari odata copil stresa(n)t.
Cine vorbea de "get a life", cred ca s-au prins paianjeni pe geamuri de cand nu au fost deschise si pute a transpiratie la tine in camera de cat ti-ai stors creierul ala minuscul sa te lauzi atata.
Dupa cum a mai spus cineva, orice prost (aproape orice, sa nu uitam de exceptii) e in stare sa  editeze un HTML si sa se laude cu sume fabuloase.
Vreau sa vad cecul incasat si dupa aia mai vorbim, pana atunci, MUCLES.


Pentru moderatori: Puteti sa-mi dati warn, chiar nu conteaza, dar cand apar astfel de creaturi pe forum incepe sa-mi fie rusine ca sunt roman.

N-ai cu cine ba, n-ai cu cine.


oooo nuuuu sa nu imi dati warn =)))) ahhahahahaha :))))) Doamne nu se poate....o sa-mi tai venele cu mintea ta in colturi :)))))))

mai bine incercati sa-i stergeti lui useru de softpedia....cred ca il vad la stirile de la  ora 5.....

#30
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
"Programat pentru plata" inseamna ca deja mi-au verificat contul sau inca risc sa ma trezesc cu el inchis?!
Am citit atatea posturi cu surprize ca incep sa ma intreb daca adsense nu e HYIP nu companie multinationala.

#31
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
esti programat pentru plata - nu inseamna nimic altceva decat ca esti programat sa fii platit...
daca te astepti la altceva inseamna ca stii tu ceva :)

#32
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Stiu ca am vazut f multi pe aici care zic ca le-au fost inchise conturile fara motiv.
Pe forumuri in engleza unii zic ca altii au dat clickuri pe reclamele lor si le-au fost inchise conturile.
Nu pot sa nu ma intreb cum face echipa adsense diferenta intre clickurile bune si ale unora ce nu au altceva mai bun de facut.
Pentru ca dupa ce le dadeam email la fiecare problema descoperita mi-au dat email ca sa nu ii mai anunt ca vor fi anulate automat cele cu frauda.
Dar dupa cateva luni imi trimit avertisment.
Deci trebuia sa ii stresez in continuare?
Nu prea inteleg modul lor de gandire.

#33
tecucionline

tecucionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.09.2007
eu am patit-o de 3 ori la google. am avut 3 conturi banate la google. aveam intre 700 si 1300 clikc/zi. au zis ca fac frauda si ca nu sunt reale . chiar daca am cerut acele loguri si alte detalii ca nu au mai raspuns.

fiecare cont a fost banat cu cate 130, 180, 340 $

acum am alt cont. sper sa mearga.
o singura data am incasat de la ei un check de 150$

#34
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Pai ei nu dau nici un log, sustin ca asta ti-ar face tzie cunoscut tehnicile lor de depistare a fraudelor.
Poti sa te oferi tu sa le dai logurile.
Cred ca legarea contului de la google analytics de cel al adsense are ca scop sa numai inchida conturi aiurea, de aceea fac share de informatii intre ele.
Faza naspa e ca nu poti sa le trimiti nici un atasament cu loguri ca nu au attach la formularul online.

#35
tecucionline

tecucionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.09.2007
da....
am vrut chiar sa-i dau in judecata. dar nici un avocat nu sa bagat.

gandestete ca sunt 100.000 de conturi anulate cu cate 100$ cati bani fac ei numa din anulari.

#36
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
oh, cate victime...
bai prietene, tu nu intelegi ca nu exista cont inchis DEGEABA?

1. Ti-ai protejat scriptul, ai pus o restrictie sa nu poata fi folosit de altii pe alte saituri?
(intra in Configurare Adsense > Site-uri permise)

2. Ai respectat intr-u totul politica Adsense? Esti sigur ca toate saiturile tale sunt curate? Ai control total asupra tuturor paginilor? Sau lasi la voia intamplarii pagini intregi din forum unde se vorbeste si se posteaza fara un control... (asta e, desigur, un exemplu)

3. Ai comis in trecut o infractiune? Esti sigur ca n-ai facut nicio conexiune intre contul trecut si cel nou? N-ai folosit cumva acelasi IP? Si chiar daca l-ai inregistrat de pe alt IP, tot de pe alt IP il si administrezi? Si chiar daca il administrezi de pe alt IP, tot pe aceleasi saituri ai pus reclamele Adsense? Si chiar daca nu ai pus reclamele pe aceleasi saituri, ai pastrat acelasi continut si aceeasi asezare?...

Oh, cat de siguri sunteti voi ca nu ati facut nimic si ca vi s-au inchis conturile DEGEABA...

asta, mai rau, a vrut sa-i dea in judecata...
zi mersi ca n-au vrut ei sa te dea in judecata...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate