Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Polonia

- - - - -
  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#289
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010
Am inteles. Sunteti genul activi. Si noi suntem, desi mergem la mare, concediile noastre presupun mai mult decat plaja, papa, somn...nu prea stam in loc, in Grecia facem 3-4 insule intr-o vacanta, anul trecut am facut 5500 km in Turcia, anul asta planuim un circuit prin Tunisia. Dar ne ferim de orasele mari, avem atata poluare in viata de zi cu zi, macar in vacanta incercam sa respiram putin aer curat. E frumoasa Polonia, dar mi se pare sub media tarilor europene ca peisaje si ce poate oferi in general ca tara. Auschwitz da, e de referinta, l-am vazut prima oara cand am fost in Cracovia. Si mina de sare, chiar interesanta. In rest nu m-a dat pe spate. Normal ca e mai curatenie decat la noi, mai aranjat decat la noi, daca asta cauti. Cehia in schimb mi se pare mult, mult mai ofertanta si mai dezvoltata, daca e sa ramanem in partea asta de Europa. Si oamenii mult mai deschisi la minte. Dar asta e doar parerea mea. Poate ajungi si pe acolo candva. Insa astept cu interes poze cu locurile pe care o sa le mai vizitezi, sunt in pana de idei pt minivacante. Posted Image

Edited by camelia19, 14 February 2024 - 10:44.


#290
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Am ajuns în Cehia acum 15 ani. Era curat, frumos. Dar după ce am fost în Polonia, sincer, îmi place mai mult Polonia. Oamenii mai serviabili în Polonia. Poate s-au mai schimbat în Cehia de când am fost eu. Dpdv al peisajelor nu mă pronunț. În Cehia am fost cu avion + tren, în Polonia cu mașina.

Revin cu poze la vară

#291
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,221
  • Înscris: 08.01.2021
Nu te obliga nimeni sa alergi cu lista de obiective după tine. Nu mai suntem ca acum 30 ani, când nu erai sigur daca o sa mai poți sa ajungi vreodată la Paris.
Eu unul nu (mai) bag mai mult de un obiectiv pe zi. Maxim doua.

Și la obiectivele in sine e la fel. Când am mers prima oara la Luvru am făcut maraton, ca înecatul. Am "bifat" zeci de tablouri.
Anul asta la National Gallery in Londra am vazut (cu ghid)... 5 (cinci) tablouri.

Edited by KiloW, 14 February 2024 - 11:16.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate