Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Cum e la FSEGA, UBB CLUJ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1144 replies to this topic

#109
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009
voi din cluj, cum e zona brancusi?
ms

#110
TeoMs

TeoMs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.08.2009

View Postpmadalina, on 20th August 2009, 12:20, said:

Ok-facem ca alcoolicii anonimi?: :lol: -eu sunt din Deva si nu sunt adaptata la Cluj dar sunt adaptabila.Trag speranta ca totul va fi mai mult decat super:d.Urmatorul :)


salutare...eu sunt din mures..destul de aproape...mai e careva cu lit H in zona? :lol:

#111
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006

View Posttudoru1, on 25th August 2009, 13:41, said:

voi din cluj, cum e zona brancusi?
ms
Strada Brancusi e una de vreo 2-3 km, aproximativ. Deci depinde unde ;)

#112
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009

View Postbai3tzash, on 26th August 2009, 21:50, said:

Strada Brancusi e una de vreo 2-3 km, aproximativ. Deci depinde unde ;)

langa hotelul ala, opal sau ceva de genu
mai e si scoala brancoveanu tot acolo.

Edited by tudoru1, 27 August 2009 - 08:44.


#113
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
E o zona mai linistita, doar drumul principal e aglomerat tot timpul ca e iesirea din oras. In rest ai statie de autobuz pe aproape. Linia 32 si 32 barat. Magazine, banca Transilvania, BRD cat de cat aproape.

#114
FuzZzy

FuzZzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.06.2007
E destul de ok strada Brancusi, zona e pe langa intersectia cu Septimiu Albini si e destul de usor de ajuns si in centru si la faculta. Nu e foarte aproape, si circula si tiruri pe strada, but it's ok :)

Mai e cineva la engleza pe aici ?

#115
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009
Mersi bai3tzash and FuzZzy.
Ziceti k e ok strada, deci.
Merita mutat acolo? E de preferat Manasturului, Zorilor etc? Adica Iris si Bulgaria nu le consider.
Si mie mi se pare super aproape de centru.

#116
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Cum vrei tu, dar Manastur, Zorilor sunt departe de FSEGA. Daca vrei mai aproape, cauta prin Marasti, Gheorgheni. Mergi pe jos la faculta, depinde unde gasesti. Vezi de cati bani dispui si faci o cercetare a pietei. In Manastur ce-i drept, cred ca sunt mai ieftine chiriile, dar in fiecare zi sa vii cu troleul pana la facultate si inapoi, cu 24 sau 25, care sunt printre cele mai aglomarate linii. Plus ca faci si vreo jumatate de ora, chiar si cu transportul in comun.

#117
Ignacio

Ignacio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.08.2009

View Postsubiect, on 16th July 2009, 21:02, said:

Care v-ati inscris la fsega in sesiunea iulie 2009? De pe forum careva?


Eu m-am inscris in sesiunea iulie 2009 .. am intrat cu 9,19 la taxa..eu am facut in liceu 3 ani mate-info si in ultimul filologie :P .. aku sunt constient k imi va fi putin greu la inceput cu matematica.. adevarul e ca la mate m-am descurcat mai greu si in timpul liceului dar sunt ambitios si trec eu peste.. am citit destul despre teorie,specializari,ce se face,unde se merge,cum is profii,cum is materiile ..bla bla bla .. .. fetele cum sunt ? :D sunt curios unde are Fsega camine?  balul bobocilor exista ? .. haideti sa discutam si despre astea :)) ..astept raspunsuri ..ms ..ciao :D

toti sunteti ardeleni .. :)) frumos .. imi plac oamenii astia .. guys ..eu sunt din Rm-Sarat..jud Buzau ..si ma adaptez repede :)) .. de fapt d vreo 11 ani merg in Cluj si cunosc destul d bine orasul .. deci ma descurc..de pierdut nu ma pierd :)) ..Eu sunt cu  I deci nush sigur cu cine voi fi in grupa ..eee asta e ..cum ne-o fi norocu ..va salut p toti si astept sa imi raspundeti sa mai vorbim ..PS : face cineva volei ? exista cumva echipa d volei a facultatii ...sau de baschet macar ? :D

#118
TeoMs

TeoMs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.08.2009

View PostIgnacio, on 29th August 2009, 15:45, said:

toti sunteti ardeleni .. :)) frumos .. imi plac oamenii astia .. guys ..eu sunt din Rm-Sarat..jud Buzau ..si ma adaptez repede :)) .. de fapt d vreo 11 ani merg in Cluj si cunosc destul d bine orasul .. deci ma descurc..de pierdut nu ma pierd :)) ..Eu sunt cu  I deci nush sigur cu cine voi fi in grupa ..eee asta e ..cum ne-o fi norocu ..va salut p toti si astept sa imi raspundeti sa mai vorbim ..PS : face cineva volei ? exista cumva echipa d volei a facultatii ...sau de baschet macar ? :D

Hey..din cate am auzit este balul bobocilor si la fsega k la orice alta faculta..vrei sa te bagi?  :thumbup:  :)) cat despre volei/baschet nu am auzit sa fie echipa facultatii ...desi mi-ar placea si mie caci am mai facut ceva volei in liceu si desi nu sunt experta chiar imi place:)Dar oricum ne interesam la toamna si vedem....and btw..eu sunt cu H..poate picam aproape B)  ..byee

#119
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009

View PostTeoMs, on 31st August 2009, 17:22, said:

Hey..din cate am auzit este balul bobocilor si la fsega k la orice alta faculta..vrei sa te bagi?  :thumbup:  :)) cat despre volei/baschet nu am auzit sa fie echipa facultatii ...desi mi-ar placea si mie caci am mai facut ceva volei in liceu si desi nu sunt experta chiar imi place:)Dar oricum ne interesam la toamna si vedem....and btw..eu sunt cu H..poate picam aproape B)  ..byee

Yup. Exista balul bobocilor.
Sport... "U" are echipa si de volei si de baschet. Facultatea, nu stiu. Din ce am vazut eu, putine organizatii studentesti.

No one cu A sau BA ?

#120
Ignacio

Ignacio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.08.2009
Hai sa vorbim lume aici .. k mai e o lunaaaa :P ce tareeee ... app : eu sunt cu I deci vreau sami cunosc colegii :P ...hai va astept sa vorbim .. poate facem si un volei ,un basket p akolo .. merem la cursuri .. app unde veti sta ? . . eu vreau camiiiiin :( ..si sper sa prind in Hasdeu ..doamne ajuta :P

#121
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Facem o gasca si mergem in prima zi toti, grupul vesel :))

#122
Ignacio

Ignacio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.08.2009

View Postbai3tzash, on 1st September 2009, 20:50, said:

Facem o gasca si mergem in prima zi toti, grupul vesel :))


gata ... hai sa facem :)) un crew ..dupa kre .. fiecare aduce d p aksa cate un vin ceva..si petrecem k deh..suntem studenti :)))  ..lasa-mi id tau baietzash :)) bafta!

View Posttudoru1, on 13th August 2009, 17:28, said:

da
daca stai la 180 normal. (mm sau sm?)
dar si daca stai la 30, intr-un sat la mama draq, fara autobuz si fara minibuz tot nasol e.

btw, am vazut k la drept pana la 29 iulie trbeuiau depuse cererile de camin. mi se pare mult mult mult mul mai fair decat aici la econ, unde habar nu avem care e treaba. oricum, eu va doresc succes la cazare, ca din cate stiu eu, trebuie.

careva cu A sau cu B? (initiala nume)





si ma refeream la moldoveni, pentru ca ei sunt cei mai departe, nu din alte considerente!
sunt altii si de mai departe ..stai lin ..:))) spre exemplu eu .. oricum din cate am inteles eu la secretariat .. in acel program din pc in kre se distribuie locurile la camin ..sunt eliminati cei din Cj si la vreo 20 d km d Cj deci e bn..poate oi prinde ..doamne ajuta :P ..ma gandesc k sunt muuuuulti peste mn kre sunt din cj sau d langa si multi kre nu vor camin si stau in gazda sau au apartament..

View Postvio1209, on 7th August 2009, 14:28, said:

am auzit k sunt 3 in camera....dar nu stiti cand trebuie sa depunem cererea pt camin?

buna ..eu am inteles k nu se depune nicio cerere.. ci fac ei listele cu cei kre primesc camin in ordinea mediilor ,exceptand p cei din cj si va fi k la inscriere cu vreo 2 perioade de confirmare..adik te duci si confirmi dak vrei sau nu camin ..apoi se va face o redistribuire.. si eu stau p ghimpi mai ales k nu sa facut o lista cu studentii intrati in ordinea mediilor si nush dak prind sau prind camin .. poate cu media mea dupa redistribuirea la camine mai urc..cine stie..asteptam ..aaa si dupa 15 sept dai si u un tel la secretariat si mai intreaba poate iti ofera ei mai multe informatii .. ciao ..si poate n gasim p akolo

#123
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009
Succes there!

#124
byank23

byank23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.09.2009
ceau..si eu am intrat la FSEGA cluj ..cu caminele nu stiti cum e?am inteles k doar 30% din bugetari au locuri..si eu is tot la buget:|

#125
tudoru1

tudoru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.02.2009

View Postbyank23, on 1st September 2009, 23:49, said:

ceau..si eu am intrat la FSEGA cluj ..cu caminele nu stiti cum e?am inteles k doar 30% din bugetari au locuri..si eu is tot la buget:|

Yups. Am auzit la fel ca byank23. Cred k mediile pentru cei care vor primi camin o sa fie mari, exagerate poate. Eu personal sunt la buget, dar NUSH daca primesc camin si nu risc sa astept asa de mult. Mai mult, sunt cei care nu primesc camin, dar stau la camin. Deci nu stiu nici daca e prea mare stresu k sa gasesti o camera de camin la cluj. Keep in touch.

Servus

(Aveti careva lista in functie de medie??? Am incercat sa editez ce au dat ei, dar e un .rtf pe care nici cum nu reusesc sa il sortez)

Edited by tudoru1, 01 September 2009 - 22:57.


#126
byank23

byank23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.09.2009
cu ce medie ai intrat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate