Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Laptopuri de la Packard Bell

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lauria

lauria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.07.2008
am castigat un laptop de la firma asta si nu s-a specificat decat ca e un Laptop multimedia Packard Bell EasyNote de 17” in valoare de 3361 RON plus TVA. chestia e ca pana acum n-am auzit de ei....momentam am un acer aspire 5630 de 15,4'' WXGA, intel core 2 duo processor T5500, 120 GB HDD cu 2 GB DDR2...unul va trebui sa-l vand....ce ma sfatuiti?
merci

#2
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Nu ar fi mai simplu sa astepti pana intri in posesia lui si apoi sa decizi pe care vrei sa il pastrezi?

Nu am o parere extraordinara despre aceasta firma, acum toate marcile se fabrica in China, deci a judeca un computer dupa marca pe care o poarta nu mai are aceeasi valoare ca acum cativa ani.
Stiu ca  PB sunt zgomotoase si au bateriile slabe. Dar nu am cum sa emit o regula generala.
Pe de alta parte, nici Acer nu e un nume care atrage calitate neaparat, oricum mie mi s-a domolit foarte mult reticenta fata de Acer, pentru faptul ca inteleg ca nu poti face ceva super bun care sa coste doar cateva sute de euro.

Cred ca alegerea vei face pe alte criterii (dimensiune ecran, greutate, ergonomie). Daca utilizezi computerul acasa, e bine sa ai ecranul mare. Daca iti cari mereu computerul dupa tine, PB va fi un chin.

Daca nu te poti hotari, ai putea sa le pui pe ambele in vanzare si sa pastrezi cel care nu se vinde.

Edited by nelu97, 19 July 2008 - 14:19.


#3
lauria

lauria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.07.2008

View Postnelu97, on Jul 19 2008, 15:18, said:

Nu ar fi mai simplu sa astepti pana intri in posesia lui si apoi sa decizi pe care vrei sa il pastrezi?

Nu am o parere extraordinara despre aceasta firma, acum toate marcile se fabrica in China, deci a judeca un computer dupa marca pe care o poarta nu mai are aceeasi valoare ca acum cativa ani.
Stiu ca  PB sunt zgomotoase si au bateriile slabe. Dar nu am cum sa emit o regula generala.
Pe de alta parte, nici Acer nu e un nume care atrage calitate neaparat, oricum mie mi s-a domolit foarte mult reticenta fata de Acer, pentru faptul ca inteleg ca nu poti face ceva super bun care sa coste doar cateva sute de euro.

Cred ca alegerea vei face pe alte criterii (dimensiune ecran, greutate, ergonomie). Daca utilizezi computerul acasa, e bine sa ai ecranul mare. Daca iti cari mereu computerul dupa tine, PB va fi un chin.

Daca nu te poti hotari, ai putea sa le pui pe ambele in vanzare si sa pastrezi cel care nu se vinde.

da....oricum aveam de gand sa-l vad mai intai....merci mult pentru raspuns...credeam ca si firma joaca un rol important dar dupa ce mi-ai zis tu, tin sa-ti dau dreptate.
voi vedea ce voi pastra! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate