Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Unde își spală românii mașina

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
florinvasile

florinvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 18.10.2008

View Postatupi, on 15th August 2008, 11:57, said:

Exemplul civilizatiei noastre. Ambele poze sunt facute in aceeasi perioada, una la Lacul Bicaz cealalta un lac din Croatia. Ghici care e e la noi si care e de la ei !

Io cred ca de fapt sunt facute pe acelasi lac, prima ante-revolutie, a doua post-revolutie.... :D

PS: stai sa vezi ce e si la Paltinu ! :angry:

#38
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007

View Postflorinvasile, on 20th June 2009, 14:19, said:

Io cred ca de fapt sunt facute pe acelasi lac, prima ante-revolutie, a doua post-revolutie.... :D

PS: stai sa vezi ce e si la Paltinu ! :angry:

Uite poze si de la Paltinu facute la inceputul verii anul asta. Si din cate am inteles din Paltinu se asigura apa potabila ptr orasul Campina.

Attached Files



#39
matutu

matutu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 07.05.2008
bai frate cat de amarat, sau cat de porc nesimtit sa fii sa nu ai 15 lei sa dai la spalatorie sa-ti curete aia masina.

#40
thheo_ro

thheo_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.06.2009

View Postcosmin_17, on 12th July 2008, 23:31, said:

ironic sau nu oricum e tare de tot,poate mai tarziu o sa vezi ca spune IS=Istambul,BR=Brazilia,etc :))
da si GR grecia, ca tot e langa TR turcia
poate si BH bahamas, nu?

#41
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

View Postcosmin_17, on 12th July 2008, 23:25, said:

MH=Mehedinti
TR=Timisoara
de unde scoti tu TR=Turcia si MH=manhattan? :eheyebrow:
Mai nea "Geografie", mai bine tineai parerile pentru tine. De cand TR=Timisoara?  Mai pune mana pe carte si invata. Probabil tu in afara de B ( mitici ) habar nu ai de alte numere de inmatriculare. Pentru cultura ta generala TM=Timis si nu Timisoara. Cat despre TR, mai cauta ... ca o sa gasesti mai aproape de B  decat credeai.

#42
oplaurentiu

oplaurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 23.02.2007
mai: "ciorile" astea cu masini scumpe se duc in benzinarie si baga intr-o masina de 50k de euro motorina sau benzina de 50 - 60 de lei. de unde bani sa le spele? le tn murdare ca si pe ei insisi si le spala odata cu podoaba lor capilara in balti jegoase de 2-3 ori pe an. de unde si vorba: "tigan spalat".

toate bune!

#43
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Interesanta discutie.  :puke:  Eu unul nu am spalat INCA masina in acest mod ca nu am avut inca posibilitatea dar cu prima ocazie o sa o fac dar undeva la munte unde-i apa limpede ca sa curete bine spuma de la samponul auto si sa nu zgarie lacul masinii. Cat despre rahatul asta cu poluarea sa stiti ca ma doare drept in trei litere de Romania.

PS: Problema Romaniei e ca e plina de romani.

Edited by Clovis, 06 July 2009 - 11:02.


#44
florinvasile

florinvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 18.10.2008

View PostClovis, on 6th July 2009, 12:00, said:

Interesanta discutie.  :puke:  Eu unul nu am spalat INCA masina in acest mod ca nu am avut inca posibilitatea dar cu prima ocazie o sa o fac dar undeva la munte unde-i apa limpede ca sa curete bine spuma de la samponul auto si sa nu zgarie lacul masinii. Cat despre rahatul asta cu poluarea sa stiti ca ma doare drept in trei litere de Romania.

PS: Problema Romaniei e ca e plina de romani.

Si uite-asa apare cate un martalog care ar face la fel, numai sa fie si el "in randul lumii", zice el...... Cred ca daca te-as vedea, garantat iti vei lua masina pe platforma din albia raului !  :coolspeak:

Edited by florinvasile, 06 July 2009 - 16:55.


#45
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007

View Posttfmercedez, on 15th June 2009, 12:58, said:

bre CS = carnet suspendat/ cetatean strain/ cap sec
      PH=patria hotilor
      BV=Boa Vista
      HD=high definition
      DB=dual band

Dar la TR=Timisoara, slabut , slabut de tot, 4 stai jos.

Aleas light de tot pozele. Pe hai6.ro/org/net etc. am vazut odata un "indian" cum spala un Mercedes S modelu nou, intr-o balta d'aia un rau cu baligi plutitoare.... neam prost ce mai.

DB= drumul boilor sau doi boi. imi pare rau! :lol:
--------------
ONTopic
Eu le-as da foc la masini nesimtitilor astia.

Edited by need_alex, 07 July 2009 - 17:35.


#46
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

View PostClovis, on 6th July 2009, 12:00, said:

Interesanta discutie.  :puke:  Eu unul nu am spalat INCA masina in acest mod ca nu am avut inca posibilitatea dar cu prima ocazie o sa o fac dar undeva la munte unde-i apa limpede ca sa curete bine spuma de la samponul auto si sa nu zgarie lacul masinii. Cat despre rahatul asta cu poluarea sa stiti ca ma doare drept in trei litere de Romania.

PS: Problema Romaniei e ca e plina de romani.
sa te vad mort bah tzarane... :death:

Problema Romaniei e ca e plina de distrusi ca tine.

cu dedicatie :finger:

#47
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
ce coloare ai CLOVIS?

sa manance si gura mea ceva, fratele meu negru?

vede-te-ash decapotat  :death:

Romania e o tara minunata: pacat ca nu avem drumuri asfaltate si sunt tigani peste tot!  :naughty:

View Postsebulbus, on 12th July 2008, 23:31, said:

On: in Ro garda de mediu e ceva care ajunge la locul unui dezastru ecologic la 2 ore dupa majoritatea televiziunilor. In rest dorm, iau salarii si se plimba cu niste Supernova verzi, parca.

Garda de mediu nu mai are buget de carburant (surse oficiale!)  :coolspeak:

#48
nelu73

nelu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 11.01.2007
nu vreau sa le iau apararea, nu au nici o scuza, dar masinile s-au murdarit in trafic, praful si noroiul nu sunt foarte poluante(daca spala doar exteriorul), dar eventualele scurgeri de ulei sunt, acestea ajung oricum pe sosea iar de pe strazile oraselor unde credeti ca ajung?dar e cu permisiunea statului, deci nu e nici o problema.

Edited by nelu73, 23 July 2009 - 19:42.


#49
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
Ieri am fost cu sotia sa mincam o inghetata artizanala pe faleza,am gasit camionisti romani,de BUCURESTI,la 7 seara faceau baie in mare cu sapun si tot tacimul.....natie de cacat suntem si ne meritam soarta...

#50
inadki

inadki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.04.2007
Ma nene!Nu-mi vine sa cred ce vad scris p'acilea!Parca acuma ne-am dat jos din pom...direct in gipane si n mertzane !!!
De obicei, imi spal masina la spalatorie.Nu am una anume, ci doar in aria Obor - Pantelimon - Dristor sa fie!
Sincer, ptr 15 lei care-i dau (mai rar dau spaga 5 lei), nu se merita efortul de a-mi spala singur masina!!!
Mai ales sa fiu langa o apa curata, numai de luat la frecat masina nu as sta!E mult mai placut sa faci un gratar, un picnic, sau pur si simplu sa stau cu burta la soare decat sa te apuci sa iti speli masina, n puii mei....

#51
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Posttfmercedez, on 15th June 2009, 11:58, said:

bre CS = carnet suspendat/ cetatean strain/ cap sec
      PH=patria hotilor
      BV=Boa Vista
      HD=high definition
      DB=dual band

Si sa mai adaugam:
AG - AktienGesselschaft
VL - Vlashca
BT - Bluetooth
DJ - Judetul unde toti sunt DJ
DB - Debrecen
VS - Vis
SV - Soveja
NT - NT by Microsoft
BC - Before Christ
AB - Albania

#52
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
[quote name='zugry' date='14th July 2009, 11:39' post='6776975']






Romania e o tara minunata: pacat ca nu avem drumuri asfaltate si sunt tigani peste tot!  :naughty:

de acord cu tine!
drumurile s or face pana la urma, dar tiganii..........
:death:

#53
cvm2006

cvm2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.01.2007

View Postatupi, on 20th June 2009, 20:38, said:

Uite poze si de la Paltinu facute la inceputul verii anul asta. Si din cate am inteles din Paltinu se asigura apa potabila ptr orasul Campina.
Cu un pic de intarziere, dar pentru o buna informare:
Din barajul Paltinu se alimenteaza Campina, Breaza, Ploiesti (partial) si toate satele/comunele de prin zona acestora.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate