Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

PETROM-Cele mai proaste produse

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91
deiu

deiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.09.2005

View Postestelle, on Nov 9 2008, 01:19, said:

Maine o sa postez niste filme sa vedeti ce inseamna MOL ...

In cam toate benzinariile din Romania problema este cu mizeria din pompe si cu adaosul de apa, indiferent cui apartine statia. Cat despre povesti cu mol cel bun si omv/petrom cel rau, aici e o lista cu actionarii MOL http://www.molgroup....lder_structure/ . Vedeti cine are 20%.

#92
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

View Postdeiu, on Nov 10 2008, 16:51, said:

In cam toate benzinariile din Romania problema este cu mizeria din pompe si cu adaosul de apa, indiferent cui apartine statia. Cat despre povesti cu mol cel bun si omv/petrom cel rau, aici e o lista cu actionarii MOL http://www.molgroup....lder_structure/ . Vedeti cine are 20%.

Da...Dar nu se judeca cu angajatii pt TZEPE la bani...iar daca ciordesc de la angajati sant sigur ca coirdesc si la pompa

Edited by cristifettik10, 10 November 2008 - 16:55.


#93
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006

View PostDDuras, on Nov 9 2008, 16:08, said:

Eu de 3 ani juma bag euro 95 si 98 exclusiv de la Lukoil si n-am avut nici un fel de problema. Vad ca e f.laudat Mol-ul si chiar Rompetrol-ul. Nu stiu preturile fata de Lukoil , dar as incerca asa, de curiozitate. Dar va zic ca n-am avut probleme cu Lukoil,si trage bine.

Azi am vazut pretul la Evo. Nu multumesc ! Raman la Lukoil - 98.

#94
estelle

estelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.07.2006
Am avut putina treaba zilele astea dar maine fac upload la filme.
DDuras poti sa pui la un plin vreo 5L de EVO pe fund si restul Euroluk dar sa fie rezervorul gol. Se combina bine.
Si nu am inteles care e treaba cu actionarii OMV? Daca au sa aiba
De aici pana la a compara Petrom cu MOL e cale lunga.

#95
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,773
  • Înscris: 15.06.2007

View Postcristifettik10, on Nov 10 2008, 15:15, said:

Ia te uita ce face Babaciunea de Mariana Gheorghe-TZEPAR SEF

Stirea este luata de pe Link-ul unui ziar.

.... Evident, scrisoarea conducerii nu a facut decat sa incinga si mai tare spiritele, surse din companie declarand pentru Cancan - ziar care nu mai poate fi accesat pe net de la reteaua Petrom, ....


Cancan.. asta e un fel de New York Times al Romaniei. :lol: ... ce-a mai credibila publicatie dupa Libertatea probabil...  :deadtongue:

#96
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

View Posttfmercedez, on Nov 11 2008, 10:38, said:

Cancan.. asta e un fel de New York Times al Romaniei. :lol: ... ce-a mai credibila publicatie dupa Libertatea probabil...  :deadtongue:
De data au scris adevar-ul,eu am sters Mail-ul trimis se un Lingekur  'soacrami(Lucreaza ca si inginer la Petrom)Ciumpalaii Turba ca nu ma-i pot externeliza toti banii(in micuta Austrie)Vezi post-ul meu de pag.4 unde scriu despre asta inainte de a aparea stirea.
Probabil ca cei de la CAN-CAN mint mult,dar nu si de data asta,situatia la petrom(dupa spusele 'soacrami) este F. Tensionata.

Edited by cristifettik10, 11 November 2008 - 11:50.


#97
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006

View Postestelle, on Nov 10 2008, 22:26, said:

DDuras poti sa pui la un plin vreo 5L de EVO pe fund si restul Euroluk dar sa fie rezervorul gol. Se combina bine.

M-ai cam bagat in ceata ! Cum adica sa-i pun pe fundul rezervorului, deasupra Euroluk dar sa fie rezervorul gol ?  :)

Poti sa reiei cu alte cuvinte ?

Si pe langa faptul ca se combine bine, cam la ce ar ajuta doar 5 l la un rezervor ?

#98
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postcristifettik10, on Nov 11 2008, 11:48, said:

De data au scris adevar-ul,eu am sters Mail-ul trimis se un Lingekur  'soacrami(Lucreaza ca si inginer la Petrom)Ciumpalaii Turba ca nu ma-i pot externeliza toti banii(in micuta Austrie)Vezi post-ul meu de pag.4 unde scriu despre asta inainte de a aparea stirea.
Probabil ca cei de la CAN-CAN mint mult,dar nu si de data asta,situatia la petrom(dupa spusele 'soacrami) este F. Tensionata.
Pana la urma tu ai o problema cu benzina/motorina lor sau cu politica firmei fata de angajati?

#99
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

View Postjay333, on Nov 13 2008, 09:46, said:

Pana la urma tu ai o problema cu benzina/motorina lor sau cu politica firmei fata de angajati?
Din cauza lor era sa-mi distrug masina nou-nouta,iar cand le-am atras atentia asupra calitatii excrecabile calitate a motorinei comercializate de ei mi-au zis ca:Stiti nu de noi depinde...de sefi.Daca acesti sefi se poarta in acest fel cu angajatii (E-mail-uri de amenintare) nu cred sa aiba mai mult respect pt clienti.

#100
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005

View Postcristifettik10, on Nov 13 2008, 12:45, said:

Din cauza lor era sa-mi distrug masina nou-nouta,iar cand le-am atras atentia asupra calitatii excrecabile calitate a motorinei comercializate de ei mi-au zis ca:Stiti nu de noi depinde...de sefi.Daca acesti sefi se poarta in acest fel cu angajatii (E-mail-uri de amenintare) nu cred sa aiba mai mult respect pt clienti.

Iau numai de la Rompetrol si numai  motorina efix euro4 si numai de la statiile companiei... niciodata de la parteneri. Nu am de ce sa ma plang, masinile merg bine.

Dar eu sunt din Galati si imi permit luxul de a merge mereu la acceasi benzinarie. In Bucuresti e ceva mai greu sa traversezi orasul pentru a merge la PECO.

#101
edupbr

edupbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 15.04.2006

View Postestelle, on Nov 9 2008, 03:13, said:

Topicul l-am vazut acuma mai mult de o luna. Tin minte o fraza cu "OMV Carrera 100 o benzina cu nume pompos de comercializare", am cautat acuma si nu am mai gasit
Attached File  benzini.doc   43.5K   38 downloads

#102
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005

View Postedupbr, on Nov 14 2008, 10:57, said:


Pentru motorina nu ai nimic?

#103
edupbr

edupbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 15.04.2006
Voi chiar credeti in cenzuratul ala de test?

#104
estelle

estelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.07.2006
Am incarcat filmele prin sendspace...cam mari dar macar se vede to ce trebuie.

Linkul: http://www.sendspace.com/file/oknph8

De aici numai zic nimic, va las pe voi sa face-ti cum crede-ti.

#105
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

View Postestelle, on Nov 16 2008, 20:02, said:

Am incarcat filmele prin sendspace...cam mari dar macar se vede to ce trebuie.

Linkul: http://www.sendspace.com/file/oknph8

De aici numai zic nimic, va las pe voi sa face-ti cum crede-ti.
Am bagat si eu de la MOL si sant OK,dar raman BP cand merg afara si la Rompetrol pe aici

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate