Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

PETROM-Cele mai proaste produse

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#1
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
Am o masina noua f.puternica,si am alimentat la ratatii astia(Petrom)...ce sa vezi imi murea motorul la ditamai monstru,ba am zis ca inebunesc...masina noua si deja am probleme cu ea,hai la reprezentanta sa vad ce are...aclo ,se uita baietii la ea o pun pe computer...nimic...inca o data de la inceput...nimic motorul nu are nici-o problema.Pana la urma golesc rezervorul si baga ei 5 litri de motorina,ce sa vezi...dupa cateva ragaituri tusituri-motorul incepe sa toarca frumos,ei na dracia dracului.Am lasat acolo tentativa de motorina de la cretinii deaia si am alimentat in alta parte,asa ca....aveti grija cu ratatii astia,ca eu cred ca omv a venit in Romanica la ciordeala.Alimentati oriunde in alta poarte dar NU LA PETROM

#2
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.07.2007
ce masina ai?

#3
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

 cristifettik10, on Jul 9 2008, 21:09, said:

Am o masina noua f.puternica,si am alimentat la ratatii astia(Petrom)...ce sa vezi imi murea motorul la ditamai monstru,ba am zis ca inebunesc...masina noua si deja am probleme cu ea,hai la reprezentanta sa vad ce are...aclo ,se uita baietii la ea o pun pe computer...nimic...inca o data de la inceput...nimic motorul nu are nici-o problema.Pana la urma golesc rezervorul si baga ei 5 litri de motorina,ce sa vezi...dupa cateva ragaituri tusituri-motorul incepe sa toarca frumos,ei na dracia dracului.Am lasat acolo tentativa de motorina de la cretinii deaia si am alimentat in alta parte,asa ca....aveti grija cu ratatii astia,ca eu cred ca omv a venit in Romanica la ciordeala.Alimentati oriunde in alta poarte dar NU LA PETROM


Ai pus tu benzina, aia e

#4
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

 Turcu6206, on Jul 10 2008, 11:25, said:

ce masina ai?
O Bavareza seria 5

 bogdanpaul, on Jul 10 2008, 12:25, said:

Ai pus tu benzina, aia e
Glumesti :D

#5
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
mie mi s-a intamplat o data sa pun de la petrom vreo 5-6 litri de 99+ ... incep io sa bag, vad ca dupa un anumit punct, dadea in gol butonu ... asa ca bag usor cu grija, cat sa simt ca opune ceva rezistenta.

evident, pompa mergea, banu se ducea ... vajaia ... dar dupa ce bag, ma duc platesc si cucu benzina ... tot pe rosu imi arata. concluzia? probabil era cam pe 0 la ei in rezervor si tragea mai mult aer si ma taxa ...

#6
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

 shobi, on Jul 10 2008, 15:11, said:

mie mi s-a intamplat o data sa pun de la petrom vreo 5-6 litri de 99+ ... incep io sa bag, vad ca dupa un anumit punct, dadea in gol butonu ... asa ca bag usor cu grija, cat sa simt ca opune ceva rezistenta.

evident, pompa mergea, banu se ducea ... vajaia ... dar dupa ce bag, ma duc platesc si cucu benzina ... tot pe rosu imi arata. concluzia? probabil era cam pe 0 la ei in rezervor si tragea mai mult aer si ma taxa ...

Exact ce spuneam,baietii au venit aici la o'leaca de ciordeala

#7
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
Astazi am auzit ca au concesionat extractia unei firme Americane,se pare ca este vorba de o firma serioasa.

#8
SR-71_

SR-71_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 14.06.2006

 cristifettik10, on Jul 9 2008, 21:09, said:



mie mi s-a aprins somda lamda de la combustibilul lor.

#9
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
In concluzie cine este sado-maso sa-u vrea senzatii tari sa alimenteze in continuare la tampiteii astia,eu unul in veci nu-mai bag de la ei.

#10
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
ATENTIE, unele statii de carburanti sunt in franciza, si acolo se fac fel si fel de magarii (mult mai mari decat la statiile care nu sunt in franciza). Eu unul am cateva peco-uri prin oras unde alimentez, unul OMV, unul Petrom, si f rar apelez la Rompetrol. Pana acum nu am avut probleme cu aceste statii mari, insa am avut si eu si alti prieteni probleme cu statiile Petrom sau Lukoil in franciza. Deci feriti-va de statiile de cartier.

#11
mistique

mistique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 09.04.2006
Acum vreo 3 saptamani mi s-a intamplat si mie la o statie "Petrom" sa pun benzina si pompa sa se opreasca de vreo 3-4 ori , in schimb cifrele mergeau .Am avut ceva banuieli ca s-a intamplat ceva, vazand ca si acul era destul de departe de unde trebuia sa fie in mod obisnuit. (anul acesta am alimentat de fiecare data  cand se aprindea becul de 1 milion lei --25-27 litri in fct de pretul benzinei , asta pentru a tine o evidenta a  consumului). Mergand aproape exclusiv in oras , imi ajungea fara probleme cam 310-320 km. De data aceea abia am trecut de 250 km, ceea ce ma face sa cred ca am fost tepuit de 4-5 litri la acea alimentare. In rest , de calitate nu ma pot plange , motorul merge mai silentios si mai cu vlaga decat atunci cand alimentam cu E-fix de la Rompetrol.

#12
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

 mistique, on Jul 13 2008, 10:57, said:

Acum vreo 3 saptamani mi s-a intamplat si mie la o statie "Petrom" sa pun benzina si pompa sa se opreasca de vreo 3-4 ori , in schimb cifrele mergeau .Am avut ceva banuieli ca s-a intamplat ceva, vazand ca si acul era destul de departe de unde trebuia sa fie in mod obisnuit. (anul acesta am alimentat de fiecare data  cand se aprindea becul de 1 milion lei --25-27 litri in fct de pretul benzinei , asta pentru a tine o evidenta a  consumului). Mergand aproape exclusiv in oras , imi ajungea fara probleme cam 310-320 km. De data aceea abia am trecut de 250 km, ceea ce ma face sa cred ca am fost tepuit de 4-5 litri la acea alimentare. In rest , de calitate nu ma pot plange , motorul merge mai silentios si mai cu vlaga decat atunci cand alimentam cu E-fix de la Rompetrol.

Exact pt ciordeala de tipul asta niste baieti destepti ia-u dat in judecata pe ciumpalai crocosugaci de la pisatul de petrom.Apropo poti sa semnezi petitia pe situl celor de la Can-Can-Semneaza sa le-o dam un picut la bugi la jegosii astia

#13
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
Na ca o mai patito un vecin de-al meu cu petrom-ul asta de tot rahatul-Zice ca o bagat 10 litri si ia ajuns vreo 70 de km.(are un logan)
Eu cred ma frate ca astias plecati cu colivia-Petrom

Edited by cristifettik10, 20 July 2008 - 14:08.


#14
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005
Sa va spun un secret: benzina de la petrom, petromv, omv E ACEEASI! Am multi prieteni care lucreaza in domeniu si ei mi-au confirmat. Daca intr-adevar vreti produse bune, alimentatri de la rompetrol.

#15
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Toata benzina cu aceeasi cifra octanica e fix la fel. Trebuie alimentat de la statii care au trafic.

#16
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Confirm , Rompetrol motorine rules.

#17
ciprynexum

ciprynexum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.09.2005
Salutare,

Eu alimentez de la MOL in general si nu am avut pana acum probleme cu benzina.

In general cand am alimentat de la Rompetrol nu am fost multumit. M-as mira sa respecte cifra ocatinca expusa la pompa.

Petrom - NICIODATA (sunt multe de zis despre benzina de la Petrom. Puneti intr-o sticla de 2 L un litru de benzina de la Petrom si lasati-o pana dimineata. Mai vedem noi daca mai alimentati de la ei).

OMV - nu am simtit vre-o diferenta fata de MOL decat la pret.

Lukoil - Pret bun, produse bune - dar numai de la statiile mari (la cele in fracisa mi-am luat-o).

Asta in Romania ne plangem .... dar vreau ceva pareri de la cei care au alimentat in Bulgaria.

Eu personal am aruncat 30 de Litri de motorina (nu era masina mea) .... la un service bineinteles.

#18
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006

 ciprynexum, on Jul 21 2008, 11:03, said:

Salutare,

Eu alimentez de la MOL in general si nu am avut pana acum probleme cu benzina.

Petrom - NICIODATA (sunt multe de zis despre benzina de la Petrom. Puneti intr-o sticla de 2 L un litru de benzina de la Petrom si lasati-o pana dimineata. Mai vedem noi daca mai alimentati de la ei).

Asta in Romania ne plangem .... dar vreau ceva pareri de la cei care au alimentat in Bulgaria.


  :lol: MOL si Petrom au exact aceeasi benzina (daca nu ma crezi intreaba la MOL din ce deposit vine benzina  :)), singura diferenta poate sa apara in statiile suspecte unde fac aia manarii.
   In Bulgaria - OMV sau Shell. Lukoil doar daca vrei sa risti sa-ti lasi injectoarele pe-acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate