Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

e-Bill

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#37
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008
am sunat al ei si mi sa spus ca dupa prima factura de la activarea serviciului voi primi sms si mail cu parola si user....deci tre sa astept pana in 5....6......

#38
Alina_

Alina_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.06.2008

View PostAlina_, on Jul 14 2008, 21:30, said:

Pe 9 am primit sms-ul pentru activarea e-bill. În câte sãptãmâni o sã primesc mailul cu parola?

A trecut ºi data de facturare(25), când au spus cã o sã primesc mailul.

Poate cã luna viitoare. Sun sã întreb...

#39
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Se poate activa serviciul eBill daca trimit cererea completata prin fax?

#40
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postddumyy, on Aug 25 2008, 09:10, said:

Se poate activa serviciul eBill daca trimit cererea completata prin fax?
DA..eu asa am facut, am descarcat-o de pe net, am printat-o, am completat-o, apoi am trimis-o prin fax cu semnatura mea. Pentru orice eventualitate, dupa 2-3 zile da un telefon la 1234 si adu-le aminte, zi-le ca ai trimis un fax pentru activarea servicului.
La mine a mers prin fax foarte bine.

#41
kriss2005

kriss2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 12.08.2006
astia spun ca poti descarca factura detaliata in format .pdf, dar din ce vad eu in screen-uri si help, nu se poate decat in .txt si .xls  :deadtongue:

#42
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Am sunat si eu la ei si mi-au zis ca nu au primit faxul...sa trimit pe mail :death:

#43
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Pana la urma cand trebuie sa primim sms-ul si mail-ul. Inainte dsau dupa data de facturare? Eu o am pe 11, si am fost la germanos in urma cu o saptamana!

#44
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
am trimis la ora 9 fax direct la ei, la ora 12 am primit sms ca serviciul va deveni disponibil dupa urmatoarea data de facturare...

#45
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Am inteles ca se poate trimite si prin email ptr activarea serviciului. Ce trebuie exact trimis si la ce adresa de email? Multumesc anticipat ptr ajutor

#46
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Mda, o sa sun la ei, ca altfel se pare ca nu merge! Pai nu mi-e rusine nici cu voda, ca si ptr campus insisti de parca...deci se intampla si la case mai mari! Poate inainte voi trimite si eu un fax!

#47
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Rog pe aceasta cale pe cei de la Internity sa le explice angajatilor ce inseamna serviciul e-bill si ce trebuie sa faca atunci cand un client solicita activarea acestuia.

#48
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Eu am trimis de 2 ori faxul si mi-au zis ca nu l-au primit. Voi ati trimis si copie dupa buletin sau doar cererea completata?

#49
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Dupa cum am mai spus, mie mi s-a activat la germanos. Dar am dat 3 telefoane la ei ca sa se activeze.!

#50
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Eu am trimis prin email cu tot cu copie dupa buletin si mi-a fost activat serviciul.

#51
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003

View PostMaterium, on Sep 19 2008, 22:52, said:

Rog pe aceasta cale pe cei de la Internity sa le explice angajatilor ce inseamna serviciul e-bill si ce trebuie sa faca atunci cand un client solicita activarea acestuia.


View Postmanea_razvanro, on Sep 20 2008, 10:14, said:

Eu am trimis prin email cu tot cu copie dupa buletin si mi-a fost activat serviciul.
la ce adresa?

#52
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Am fost si eu la Germanos si idiotii de acolo au zis ca ei nu activeaza :death: La ce e-mail se trimite?

#53
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Nu, nu au cum sa nu actveze. Si eu cand am fost, o fata se uita crucis la mine cand i-am zis ce vreau! Noroc ca a venit un baiat (cred ca seful ei) si a activat el!

#54
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
atat internity cat si germanos nu au fost trainuitzi pentru asta cred...sau nu au citit informarile cum trebuie
in epos exista o aplicatie exact pentru acest lucru..dar se pare ca e degeaba...nu astfel se face cerere....pentru activare trebuie cerer scris....nu aplicatie completata[asa am facut eu prima oara..si degeaba am facut]...
iar sictirul multora din aceste firme se datoreaza si faptului ca primesc sarcini in plus [plata facturi, ebill , incarcare online, inchidere abonamente etc] si nu primesc nimic pentru asta..asa ca ...conditita romanului din comoditate...ee ce dracu..oricum nu primesc nimic pentru asta.....nu merge nene...dute in alta parte

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate