Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

e-Bill

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1
marian_miu

marian_miu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.07.2008
Serviciul e-Bill vă ajută să gestionați în timp util și eficient facturile Dvs. de telefonie mobilă.

e-Bill vă permite accesarea facturilor de telefonie mobilă, în format electronic, prin intermediul adresei de internet https://ebill.cosmote.ro, special concepută de către COSMOTE pentru clienții care folosesc acest serviciu.

Astfel, beneficiați de o serie întreagă de facilități necesare unei analize eficiente:

    * acces la toate facturile emise către Dvs. în ultimele 12 luni;
    * date statistice referitoare la utilizarea serviciilor de telefonie mobilă de către firma Dvs. – pe fiecare utilizator în parte, pe factura și per total;
    * posibilitatea de a descărca documente intr-o varietate de formate precum PDF, TXT, XML sau EXCEL în scopul analizării datelor sau a completării ulterioare;
    * notificare imediată, la o adresa de e-mail prestabilită de Dvs., privind ziua emiterii unei noi facturi.

Serviciul e-Bill este disponibil gratuit tuturor abonaților COSMOTE persoane juridice si fizice.

Accesul la serviciu se face ușor și securizat, prin intermediul unui nume de utilizator și a unei parole, alocata inițial de către COSMOTE , ce poate fi schimbată oricând doriți.

De asemenea, aveți și posibilitatea de a tipări, cu ajutorul unei imprimante,  întreaga factură sau doar anumite părți care vă interesează.
Mai exact, prin serviciul e-Bill aveți acces la o varietate de date ale facturii lunare în format electronic, pe care le puteți selecta ușor, funcție de interesul Dvs., astfel:

    * costuri totale pe firmă;
    * analiza costurilor pe firmă;
    * total costuri pe fiecare utilizator;
    * analiza costurilor pe fiecare utilizator;
    * analiza apelurilor pe fiecare utilizator.

Aveți posibilitatea de a folosi rapoartele oferite de serviciul e-Bill sau puteți să vă creați propriile rapoarte funcție de preferințe.

Mai mult, în cazul firmelor care primesc lunar mai multe facturi, serviciul e-Bill oferă posibilitatea de a stabili utilizatori diferiți pentru fiecare factura.

Accesul la serviciul e-Bill

Pentru a avea acces la serviciul e-Bill, trebuie să solicitați activarea serviciului completând formularul de înregistrare pe care îl găsiți la magazinele COSMOTE sau la orice partener COSMOTE.

In cazul persoanelor fizice, formularul completat si semnat va fi trimis pe fax la nr. 021 4040950 impreuna cu o copie dupa actul dumneavoastra de identitate (buletin/carte de identitate).

In cazul persoanelor juridice, formularul completat, semnat și ștampilat de către reprezentantul legal al firmei Dvs., va fi trimis pe fax la nr. 021 4040950 impreuna cu o copie dupa actul de identitate (buletin/carte de identitate) al reprezentantului legal.

După aprobarea de către COSMOTE a cererii Dvs. de acces la serviciul e-Bill, veți primi, via e-mail, codul de acces la serviciul e-Bill (nume utilizator si parola). După înregistrarea inițială la serviciu, utilizând codurile de acces primite de la COSMOTE, aveți posibilitatea schimbării ulterioare a parolei de acces folosind meniul “schimbă”.

Puteti solicita dezactivarea serviciului e-Bill la orice magazin sau partener comercial COSMOTE sau apeland gratuit numarul 1234 Serviciul de Relatii cu Clientii.

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
N-aveti bani sa va cumparati un certificat SSL recunoscut de browsere?

#3
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008
mda..ai dreptate...nu-i intereseaza..tipic Cosmote  :death:

merge doar cu internet explorer...

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   95.38K   166 downloads
  • Attached File  2.JPG   81.45K   151 downloads

Edited by ekumax, 06 July 2008 - 12:16.


#4
Nicu0

Nicu0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.07.2008

 ekumax, on Jul 6 2008, 13:13, said:

merge doar cu internet explorer...

merge si cu mozilla

adaugi exceptie

#5
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Ce grafica basita. Tipic
Activare cu cerere scrisa... :lol:

Edited by zaze, 06 July 2008 - 12:48.


#6
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004

 zaze, on Jul 6 2008, 13:46, said:

Ce grafica basita. Tipic
Activare cu cerere scrisa... :lol:

cerere scrisa?
costa ceva in plus serviciul asta?

#7
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Costă timp și deplasare, asta dacă te duci special. Păcat că e făcut în grabă. La mine pe Firefox 3 pe Linux merge.
Restul de operatori oferă așa ceva de ani de zile, am impresia că ORG a fost ultimul care a implementat.

Edited by jafpefata, 06 July 2008 - 14:30.


#8
Mycro

Mycro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 10.12.2002

 adslboy, on Jul 6 2008, 15:12, said:

costa ceva in plus serviciul asta?
In afara de timp pt. deplasare cu cererea scrisa, nu :D

 marian_miu, on Jul 6 2008, 12:38, said:

Serviciul e-Bill este disponibil gratuit tuturor abonaților COSMOTE persoane juridice si fizice.
In sfarsit un serv cu adevarat util, in special cand nu primesti facturile 2luni la rand (din vina minunatei companii posta romana :death: )

#9
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Pai dar poti plati ca la Orange? Ca pe mine asta ma intereseaza. Langa mine e Internity si la astia nu poti plati cu cardul. La Orange nu am mai platit de luni intregi la vre-un ghiseu. Fac toata treaba de acasa. daca are si optiunea asta atunci e lasar frate!

#10
kaizen

kaizen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.05.2005
Mi-ar placea sa am factura doar online si sa nu mai taiem copacii pentru cele 4-15 pagini de factura.

Cand te gandesti cati abonati exista in telecom ... aprox 10 milioane si sa zicem 2 pagini de numar rezulta un minim de 20 milioane pagini :D pe luna. Oau

#11
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003

 Materium, on Jul 6 2008, 16:21, said:

Pai dar poti plati ca la Orange? Ca pe mine asta ma intereseaza. Langa mine e Internity si la astia nu poti plati cu cardul. La Orange nu am mai platit de luni intregi la vre-un ghiseu. Fac toata treaba de acasa. daca are si optiunea asta atunci e lasar frate!
Nu cred. Dar poti plati factura online pe http://www.e-facturi.ro

#12
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Atunci e naspa, iar sa folosesc intermediari nu am chef.

#13
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

 kaizen, on Jul 7 2008, 10:33, said:

Mi-ar placea sa am factura doar online si sa nu mai taiem copacii pentru cele 4-15 pagini de factura.

Cand te gandesti cati abonati exista in telecom ... aprox 10 milioane si sa zicem 2 pagini de numar rezulta un minim de 20 milioane pagini :D pe luna. Oau

lasa ca nu salvezi tu planeta cu 5 foi pe luna.....vorbiti aiurea cu taiatul copacilor....mai bine te-ai uita in stanga si in dreapta sa vezi cum poti salva planeta....

#14
dinamicdesign

dinamicdesign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.06.2005

 madmax80, on Jul 7 2008, 21:57, said:

lasa ca nu salvezi tu planeta cu 5 foi pe luna.....vorbiti aiurea cu taiatul copacilor....mai bine te-ai uita in stanga si in dreapta sa vezi cum poti salva planeta....

5 foi de la tine, 5 de la mine, deja sunt 10 foi!

#15
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004

 jafpefata, on Jul 6 2008, 15:29, said:

Costă timp și deplasare, asta dacă te duci special. Păcat că e făcut în grabă. La mine pe Firefox 3 pe Linux merge.
Restul de operatori oferă așa ceva de ani de zile, am impresia că ORG a fost ultimul care a implementat.
La orange nu poti salva si lista facturile din webcare!

Edited by crisstian, 08 July 2008 - 06:33.


#16
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004
Nu va entuziasmati prea repede pt. acest serviciu, pana il veti vedea functionand va mai trece ceva timp.
Dupa ce am obtinut formularul necesar pt. activarea lui, am scanat documentele cerute si am trimis pe ebill.cosmote.ro ce s-a intmaplat? na ce? NIMIC. Adica un mesaj de eroare cu emailurile blocate a catorva din Dep. Activari, ok am stat linistit, stiind ca restul (cei care nu aveau blocat) l-au primit. Pt. siguranta (si cunoscand cum se lucreaza la ei) am mai retransmis azi dimineata pe la 8:45, dupa care le-am sunat pe la ora 9 si "surpriza"  (nu si pt. mine) nu s-a gasit, fiind pregatit pt. acest raspuns l-am rugat insistent sa mai caute un pic indicand ora exacta si adresa de pa care am trimis si surpriza! S-A GASIT "mailul ratacit", dar cam atat a fost bucuria, pt. ca mi-a adus la cunostinta sec ca serviciul va fi activat doar la urmatoarea factura, adica la mine peste o luna! - lucru ce au uitat sa specifice in mailul in care au povestit despre serviciu - asa ca il pastrez bine sa le pot retransmite si peste o luna, in cazul in care pierd cumva mailul.
Din pacate si putinele servicii bune si utile sunt umbrite de angajati neprofesionisti.
Sincer nu vad un client business sa piarda atat timp pt. activarea acestui serviciu, eu m-am jucat cu el, fiind in tema si avand un pic de timp liber, dar nu-i de bine.
Desigur in general sunt multumit de serviciile de baza, si-l voi folosi in continuare serviciile lor, pretul minutului si acoperirea e imbatabila, dar mai au mult pana vor putea sa se adreseze si segmentului business,

Edited by martonz, 08 July 2008 - 08:51.


#17
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

 martonz, on Jul 8 2008, 09:50, said:

Nu va entuziasmati prea repede pt. acest serviciu, pana il veti vedea functionand va mai trece ceva timp.
Dupa ce am obtinut formularul necesar pt. activarea lui, am scanat documentele cerute si am trimis pe ebill.cosmote.ro ce s-a intmaplat? na ce? NIMIC. Adica un mesaj de eroare cu emailurile blocate a catorva din Dep. Activari, ok am stat linistit, stiind ca restul (cei care nu aveau blocat) l-au primit. Pt. siguranta (si cunoscand cum se lucreaza la ei) am mai retransmis azi dimineata pe la 8:45, dupa care le-am sunat pe la ora 9 si "surpriza"  (nu si pt. mine) nu s-a gasit, fiind pregatit pt. acest raspuns l-am rugat insistent sa mai caute un pic indicand ora exacta si adresa de pa care am trimis si surpriza! S-A GASIT "mailul ratacit", dar cam atat a fost bucuria, pt. ca mi-a adus la cunostinta sec ca serviciul va fi activat doar la urmatoarea factura, adica la mine peste o luna! - lucru ce au uitat sa specifice in mailul in care au povestit despre serviciu - asa ca il pastrez bine sa le pot retransmite si peste o luna, in cazul in care pierd cumva mailul.
Din pacate si putinele servicii bune si utile sunt umbrite de angajati neprofesionisti.
Sincer nu vad un client business sa piarda atat timp pt. activarea acestui serviciu, eu m-am jucat cu el, fiind in tema si avand un pic de timp liber, dar nu-i de bine.
Desigur in general sunt multumit de serviciile de baza, si-l voi folosi in continuare serviciile lor, pretul minutului si acoperirea e imbatabila, dar mai au mult pana vor putea sa se adreseze si segmentului business,

S-a rezolvat intr-un final, dar raman cu parerea ca e de facut un pic de ordine pe acolo, munca celor competenti e mult umbrita de persoane care n-au ce cauta in astfel de domenii.

#18
Alina_

Alina_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.06.2008
Cum arată formularul ce trebuie trimis? Îl are cineva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate