Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

GREEN PARK IASI

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#73
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postmadifarm, on 22nd February 2010, 11:54, said:

buna! noi miercuri am fost si am facut receptia finala si pt ca stiam de la un prieten din bl 7 ca in cazul lui s-au miscat mai repede si au calculat si penalitati i-am intrebat si eu cind semnam. ne-au zis ca dureaza mai mult cu ridicarea ipotecii, cel putin 2 sapt. si ca nu ne platesc penalitatile. le-am spus ca eu semnez contractul final si vreau sa-mi dea in scris ca nu platesc din cauza intirzierii creditului si ca eu ii dau in judecata dupa aceea si mor cu ei de git. eu cind ma supar am o gura foarte mare. atunci mi-au zis ca ma suna sapt asta ca vine directorul de la bc si sa vorbesc cu el. joi dimineata am sunat la bc la prima ora si dupa aceea din ora in ora si am facut panarama. discutind cu sotul meu am ajuns la ideea ca cei din iasi ar putea ft usor sa-si scoata niste bani daca tu pici de fraier si le-am expus ideile astea celor de la bc. s-ar putea sa avem dreptate pt ca vineri i-am sunat pe cei din iasi ca sa-i stresez si pe ei si au fost ft draguti. intr-un sfert de ora m-au sunat si mi-au zis ca au ridicat ipoteca si imi platesc penalitatile. dupa ei m-au sunat si cei de la bc sa-si ceara scuze ca a fost o neintelegere si ca cei din iasi au fost magari. m-au sunat si simbata ca sa-mi zica ca au ridicat ipoteca si ca pe vineri semnam si sa ma intrebe cind avem timp pt mers la notariat. daca nu se miscau asa repede, in weekend deja stabilisem o intilnire cu un avocat si nu cred ca le trebuia tocmai acum putina reclama negativa. ideea e ca trebuie sa tipi mai tare decit ei si intr-un mod logic. si din ora in ora.
noi avem ap 34(nou). voi ce ap aveti?
Buna ziua,

As avea o rugaminte... ati mentionat de un prieten care are in bl 7 . Eu am tot in bl 7, insa ni s-a spus ca nu ne putem muta, pentru ca nu sunt suficienti locatari. Mai mult decat atat, ne obliga sa semnam contractul de vanzare - cumparare, in conditiile in care ei nu ne pun la dispozitie apartamentul. ( sau ni s-a spus ca o varianta ar fi sa platim facturile pe tot blocul).
Mai exista cineva in situatia asta?

#74
madifarm

madifarm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.02.2010
prietenul nostru care are ap in bl 7 se numeste alex onuta si deja a semnat contractul. si oricit ar vrea nu se poate muta pt ca la receptie  a descoperit ca are caloriferele sparte si acum trb sa-i inlocuiasca parchetul si caloriferele. lui i-au platit penalitati si pe martie, deci o sa se mute prin aprilie.

#75
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010

View Postancabv, on 23rd February 2010, 10:55, said:

Buna ziua,

As avea o rugaminte... ati mentionat de un prieten care are in bl 7 . Eu am tot in bl 7, insa ni s-a spus ca nu ne putem muta, pentru ca nu sunt suficienti locatari. Mai mult decat atat, ne obliga sa semnam contractul de vanzare - cumparare, in conditiile in care ei nu ne pun la dispozitie apartamentul. ( sau ni s-a spus ca o varianta ar fi sa platim facturile pe tot blocul).
Mai exista cineva in situatia asta?

Eu sunt cel cu blocul 7 et.4 ap 45 si cu probleme, " numai 24". Ce ti-au spus tie e VRAJEALA cere despagubiri...
Stie cineva telefonul de mobil a directorului Ady Hertz ca la aici Negurici nu mai este din decembrie? Ca se ascund de mine...

View Postalonut, on 25th February 2010, 16:48, said:

Eu sunt cel cu blocul 7 et.4 ap 45 si cu probleme, " numai 24". Ce ti-au spus tie e VRAJEALA cere despagubiri...
Stie cineva telefonul de mobil a directorului Ady Hertz ca aici Negurici nu mai este din decembrie? Ca se ascund de mine...
Ai facut receptia finala?
Cei care au apartamente in B7 ii astept pe forum in fiecare zi la 21:00

#76
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postalonut, on 25th February 2010, 16:52, said:

Eu sunt cel cu blocul 7 et.4 ap 45 si cu probleme, " numai 24". Ce ti-au spus tie e VRAJEALA cere despagubiri...
Stie cineva telefonul de mobil a directorului Ady Hertz ca la aici Negurici nu mai este din decembrie? Ca se ascund de mine...


Ai facut receptia finala?
Cei care au apartamente in B7 ii astept pe forum in fiecare zi la 21:00
NU am facut receptia finala.
Eu stiu insa ca sunt doar 3 care vor sa se mute...pana nu vor fi 20, nu ne putem muta ( asa ni s a spus).
Miercuri la ora 10.00 vom fi la green park, sa vorbim cu dl. Hertz. Daca mai sunt locatari din blocul 7, ar fi bine sa vina , sa ceara lamuriri.

#77
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 19:55, said:

NU am facut receptia finala.
Eu stiu insa ca sunt doar 3 care vor sa se mute...pana nu vor fi 20, nu ne putem muta ( asa ni s a spus).
Miercuri la ora 10.00 vom fi la green park, sa vorbim cu dl. Hertz. Daca mai sunt locatari din blocul 7, ar fi bine sa vina , sa ceara lamuriri.
Care miercuri?

#78
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postalonut, on 25th February 2010, 20:21, said:

Care miercuri?
miercuri, 31 martie

#79
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010
NU am facut receptia finala.
Eu stiu insa ca sunt doar 3 care vor sa se mute...pana nu vor fi 20, nu ne putem muta ( asa ni s a spus).
Miercuri la ora 10.00 vom fi la green park, sa vorbim cu dl. Hertz. Daca mai sunt locatari din blocul 7, ar fi bine sa vina , sa ceara lamuriri.
E vrajeala pentru ca nu este apa rece, lumina-OK, gaz s-au facut probe, centrala nu este montata.
azi, 25.02.2020 am incercat sa dau de dl. Hertz nu este si i-am "bombardat" cu sesizari la toate departamentele.
Si unde scrie ca daca sunt doar 3 nu te poti muta, in contractul meu nu scrie nimic.

#80
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 20:27, said:

miercuri, 31 martie
scuze, 3 martie

#81
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 20:27, said:

scuze, 3 martie
sigur ?

#82
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 20:27, said:

scuze, 3 martie
Noua ne-au spus intr-o prima faza ca ne putem muta, dar platim intretinerea pe tot blocul, apoi ca a inghetat centrala si nu ne putem muta, apoi faza cu minimum 20 de locatari. NU stiu ce sa mai cred

#83
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010

View Postalonut, on 25th February 2010, 20:30, said:

sigur ?
daca ti-a spus Felicia Stegaru...

#84
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 20:31, said:

Noua ne-au spus intr-o prima faza ca ne putem muta, dar platim intretinerea pe tot blocul, apoi ca a inghetat centrala si nu ne putem muta, apoi faza cu minimum 20 de locatari. NU stiu ce sa mai cred
Da, asa au promis, ca va fi dl. Hertz acolo miercuri. Acum sa vedem daca se tin de promisiune. Noi am vorbit si cu un avocat, am fi vrut banii inapoi, insa e un demers prea lung si costisitor

#85
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 20:31, said:

Noua ne-au spus intr-o prima faza ca ne putem muta, dar platim intretinerea pe tot blocul, apoi ca a inghetat centrala si nu ne putem muta, apoi faza cu minimum 20 de locatari. NU stiu ce sa mai cred
Dute in bloc si verifica, vb. cu toti inclusiv cu femeia de servicu|( asta stie cel mai bine crede-ma).
NU avem centrala termica instalata crede-ma.
Cere despagubiri, daca nu te zbati pentru drepturile tale...
Esti sigura ca nu ai probleme cu apartamentul?

Da, asa au promis, ca va fi dl. Hertz acolo miercuri. Acum sa vedem daca se tin de promisiune. Noi am vorbit si cu un avocat, am fi vrut banii inapoi, insa e un demers prea lung si costisitor
Cum ati semnat daca nu ati facut receptia finala?( Semnarea P.V. final de receptie este o conditie la notar)

#86
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postalonut, on 25th February 2010, 20:42, said:

Dute in bloc si verifica, vb. cu toti inclusiv cu femeia de servicu|( asta stie cel mai bine crede-ma).
NU avem centrala termica instalata crede-ma.
Cere despagubiri, daca nu te zbati pentru drepturile tale...
Esti sigura ca nu ai probleme cu apartamentul?

Da, asa au promis, ca va fi dl. Hertz acolo miercuri. Acum sa vedem daca se tin de promisiune. Noi am vorbit si cu un avocat, am fi vrut banii inapoi, insa e un demers prea lung si costisitor
Cum ati semnat daca nu ati facut receptia finala?( Semnarea P.V. final de receptie este o conditie la notar)
Ne-au promis si noua despagubiri, 200 de euro pe luna pana in martie inclusiv

#87
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 21:14, said:

Ne-au promis si noua despagubiri, 200 de euro pe luna pana in martie inclusiv
Au scris undeva?
Putem fi siguri ca la 30 martie ne putem muta
Daca din 30 martie se face 30 aprilie, mai,...

View Postalonut, on 25th February 2010, 21:18, said:

Au scris undeva?
Putem fi siguri ca la 30 martie ne putem muta
Daca din 30 martie se face 30 aprilie, mai,...
Cand am fost pe 24.02.2010 in bloc nu se apucasera de remediat deficientele de la apartamentul meu.
Cand l-am intrebat pe cel de la service de data punerii in functiune a blocului NU STIA

#88
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postalonut, on 25th February 2010, 21:23, said:

Au scris undeva?
Putem fi siguri ca la 30 martie ne putem muta
Daca din 30 martie se face 30 aprilie, mai,...


Cand am fost pe 24.02.2010 in bloc nu se apucasera de remediat deficientele de la apartamentul meu.
Cand l-am intrebat pe cel de la service de data punerii in functiune a blocului NU STIA
NU, pana in martie ne vor plati chirie, Dupa care au zis ca nu mai stie nimic ( Felicia Stegaru a zis asta)

#89
alonut

alonut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2010

View Postancabv, on 25th February 2010, 21:24, said:

NU, pana in martie ne vor plati chirie, Dupa care au zis ca nu mai stie nimic ( Felicia Stegaru a zis asta)
Felicia Stegaru mi-a dat nr. de fax cind l-am cautat pe director, ea nu stie nimic niciodata doar Mihaela e de incredere cat de cat

View Postalonut, on 25th February 2010, 21:26, said:

Felicia Stegaru mi-a dat nr. de fax cind l-am cautat pe director, ea nu stie nimic niciodata doar Mihaela e de incredere cat de cat
Voi ce deficiente ati avut la apartament?

#90
ancabv

ancabv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.02.2010

View Postalonut, on 25th February 2010, 21:26, said:

Felicia Stegaru mi-a dat nr. de fax cind l-am cautat pe director, ea nu stie nimic niciodata doar Mihaela e de incredere cat de cat


Voi ce deficiente ati avut la apartament?
NU am avut foarte mari probleme ...altele in afara celor pe care le are toata lunmea ( prizele de la bucatarie lipsa, doar acel prelungitor) etc..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate