Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Carismaticii...sau penticostalii moderni.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#55
reversque

reversque

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 107
  • Înscris: 08.08.2007

 zexelica, on Aug 30 2008, 16:47, said:

Nu corectia mea, ci a Scripturii, care va condamna ca faceti idolatrie si nu va intereseaza ce scrie, sunteti servitorii lui satan, niste apostoli mincinosi.

Si noi stim citi scriptura, si nu ne condamna de nimic. PA!

#56
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Apocalipsa 22


18Mărturisesc oricui aude cuvintele proorociei din cartea aceasta că, dacă va adăuga cineva ceva la ele, Dumnezeu îi va adăuga urgiile scrise în cartea aceasta.

19Și dacă scoate cineva ceva din cuvintele cărții acestei proorocii, îi va scoate Dumnezeu partea lui dela pomul vieții și din cetatea sfîntă, scrise în cartea aceasta.``

Faceti idolatrie adaugand la Cuvant.

#57
reversque

reversque

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 107
  • Înscris: 08.08.2007

 zexelica, on Aug 30 2008, 17:07, said:

Apocalipsa 22


18Mărturisesc oricui aude cuvintele proorociei din cartea aceasta că, dacă va adăuga cineva ceva la ele, Dumnezeu îi va adăuga urgiile scrise în cartea aceasta.

19Și dacă scoate cineva ceva din cuvintele cărții acestei proorocii, îi va scoate Dumnezeu partea lui dela pomul vieții și din cetatea sfîntă, scrise în cartea aceasta.``

Faceti idolatrie adaugand la Cuvant.
Ce am adaugat?

#58
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 reversque, on Aug 30 2008, 17:33, said:

Ce am adaugat?
Daca sustii ca ai avut o viziune de la Dumnezeu, asta inseamna ca El inca mai completeaza Legea. Ceea ce contrazice Scriptura.

#59
reversque

reversque

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 107
  • Înscris: 08.08.2007
Am sustinut eu asa ceva? Si scrie in Biblie despre darul vedeniilor. Si nici prorociile nici vedeniile nu completeaza scriptura. Nu stiu de unde iti vin ideile astea. Ti-am mai spus exista botez cu Duhul Sfant, scrie in Apocalipsa ca va fi si in zilele din urma. De ce nu accepti asta?

#60
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 zexelica, on Aug 30 2008, 16:47, said:

Nu corectia mea, ci a Scripturii, care va condamna ca faceti idolatrie si nu va intereseaza ce scrie, sunteti servitorii lui satan, niste apostoli mincinosi.

:punk:

Vezi ca te spurci daca mai stai cu paganii astia pe aici pe forum, nu prea merge faza cu misionariat prin culpabilizare pe forumul asta. Nu ataca forumistii cu Biblia, discuta relaxat si mai bine adu argumente. :)

#61
aquadig

aquadig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 10.05.2005
Pocainta chiar este un DAR de la Dumnezeu... (2Timotei 1:9, Evrei 9:15)

#62
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 AlexIP, on Aug 30 2008, 20:11, said:

:punk:

Vezi ca te spurci daca mai stai cu paganii astia pe aici pe forum, nu prea merge faza cu misionariat prin culpabilizare pe forumul asta. Nu ataca forumistii cu Biblia, discuta relaxat si mai bine adu argumente. :)
Eu nu-i jignesc. Doar le spun ce scrie despre cei care au doctrina falsa. Trebuie sa condamn idolatria cu tarie, nu sa gasesc o modalitate finuta. Si, eu sunt sportiv, sunt invatat sa infrunt greutatile cu barbatie. Daca ei se oftica, treaba lor.

#63
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 zexelica, on Aug 31 2008, 01:16, said:

Trebuie sa condamn idolatria cu tarie, nu sa gasesc o modalitate finuta. Si, eu sunt sportiv, sunt invatat sa infrunt greutatile cu barbatie.

Ce-ar zice pastorul tau daca ar afla ca te iei - cu barbatie - in goarna cu "ereticii"? :uhuhno:

#64
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003
IDOLATRÍE s.f. (În religiile politeiste) Adorare a idolilor, închinare la idoli. ♦ Fig. Adorație; iubire exagerată. – Din fr. idolâtrie.

Pentru mine idolatrie este si "inchinarea" la biblie. E o carte buna, da sfaturi bune dar este scrisa tot de oameni. Ca te inchini la icoane sau te folosesti de o carte ca sa "tai si sa spanzuri" e acelasi lucru.

DUMNEZEU e in fiecare dintre noi si pentru salvarea noastra suntem datori sa ne rugam. Restul ar trebui sa fie tacere.

#65
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 AlexIP, on Aug 31 2008, 04:18, said:

Ce-ar zice pastorul tau daca ar afla ca te iei - cu barbatie - in goarna cu "ereticii"? :uhuhno:
Nu am pastor, nu apartin niciunei confesiuni, nu merg la nicio biserica. Nu trebuie sa ma intereseze rezultatul propovaduirii ci doar ca ea sa nu contrazica nimic altceva din Scriptura.

#66
kerigma

kerigma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.09.2011
Multe lucrari nu sunt de la Dumnezeu ci sunt un foc strain

http://www.calea-cre...foc-strain.html

#67
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

 reversque, on 30 august 2008 - 16:43, said:

Am sustinut eu asa ceva? Si scrie in Biblie despre darul vedeniilor. Si nici prorociile nici vedeniile nu completeaza scriptura. Nu stiu de unde iti vin ideile astea. Ti-am mai spus exista botez cu Duhul Sfant, scrie in Apocalipsa ca va fi si in zilele din urma. De ce nu accepti asta?


pentru ca nu au asa ceva, adica nu au botez cu Duhul Sfant, de aia nu accepta.

nu exista darul vedeniilor ci darul profetiei, profetii care pot fi exprimate prin vedenii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate