Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 

Decodare Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#307
bouncerxxl

bouncerxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 17.02.2006
@xperia_ray se face pe cod dar la service.

@Marianmbw am intrebat la Samsung Romania si mi-au zis ca e codat pe o retea din Spania. Oricum trebuie sa mergi la service. Nu ai ce sa ii faci acasa.

@mircea_kevin ce cod ai folosit de ti-a codat telefonul la loc? *2767*3855# ? Oricum numai la service te mai rezolva cineva si cand au sa vada ca cere unfreeze code s-ar putea sa-ti mareasca pretul.

#308
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
*7465625*638*00000000#

#309
tzunymann

tzunymann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 19.02.2011
Stie cineva, se poate decoda cu aplicatia din screen(cea cu root) galaxy s2? A incercat cineva? Am un s2 cu android 4.1.2 rootat, blocat pe orange

Attached Files


Edited by tzunymann, 11 May 2013 - 10:22.


#310
ZiDan

ZiDan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.06.2007
Oameni buni, peste 90% din telefoanele samsung nu se decodeaza acasa. Se fac cu ajutorul unor cabluri seriale pe care voi nu aveti cum sa le aveti acasa.
Apoi daca le vreti pe cod sau le-ati blocat la modul ca iti cere unfreeze cod, costa undeva in jur a 70 lei si marea majoritatea a telefoanelor nu prea mai merita atatia bani.
Deci in service in locatliatea de unde sunteti le facei pe cablu daca au aparatura.

Eu unu am toate cutiile din domeniu pentru asa ceva, dar sunt destui care poate au una sau doua si poate nu pot sa faca orice si atunci or sa spuna pe cod.

Daca telefonul este in faza de Freeze iti cer mai mult de obicei neseriosii, dar in domeniu sunt destui. Pentru ca in mod normal pe cablu e fix aceasi procedura ca la orice decodare normala.

Mircea cand ai bagat codul ala cred ca ai setat 8 de 0 ca si cod de decodare. Dar acum daca ai nevoie de unfreeze ala e altul si il mai faci doar pe cablu in service. E 15-20 in mod normal.

#311
bouncerxxl

bouncerxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 17.02.2006
@ZiDan daca cuiva care a incercat sa isi decodeze telefonul singur acasa ii cer un pic mai mult decat celui care nu a incercat si a venit direct la mine sa il fac insemna ca sunt neserios? E normal sa ma simt trisat. Ca lucrator in domeniu ar trebui sa ma intelegi perfect  si e normal sa fie diferenta de pret intre cele doua cazuri. Daca cer sau nu mai mult e alegerea mea (dar de obicei doar le zic asa sa stie ca i-am prins; nu le cer mai mult) dar si eu am pretentia ca propietarul (clientul) sa recunoasca. Nu stiu daca unul din zece recunoaste; mereu se da vina pe altcineva fratele, sora, unchiul, nepotul, cumnatul etc numai el personal nu.

#312
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Samsung Corby GTS3650 - vreau sa resetez cronometrele, dar imi cere un cod.
Stie cineva ce cod trebuie ?
Multumesc.

#313
laurian76

laurian76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.08.2013
Pentru un Samsung SGH C520, IMEI 3575480130402 2/2 01 se poate o deblocare gratis?

Ms pentru raspuns.

P.S. Nu merita sa dau bani ca nu e cine stie ce telefonul!

#314
fotbalmarket

fotbalmarket

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2012
Salut, pentru un Samsung Omnia II I8000 se poate o deblocare gratis ? Este codat pe Vodafone. As vrea sa mearga pe Cosmote.

Edited by fotbalmarket, 05 August 2013 - 14:40.


#315
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
salut ... un samsung GT-S3650 Corby blocat pe vodafone cu imei: 352555046992829 se poate debloca free  sau doar la service!?
Multumesc!

#316
cristi272

cristi272

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.04.2007
la un galaxy y bt5510 se poate decoda cu cod de deblocare?

#317
costel_ch

costel_ch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 13.09.2013
Buna, am si eu 2 Samsung Galaxy Young GT-S6310N si as dori sa va intreb daca exista vreo posibilitate sa le decodez free sau acest model se poate doar in service?
Va multumesc.

Edited by costel_ch, 02 December 2013 - 15:02.


#318
slym36

slym36

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.12.2013
am un samsung mini s6500d cum pot sa l deblochez sau cum se mai zice sa l decodez?

#319
ambrusmail

ambrusmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.05.2010
Buna,

am un SAMSUNG GALAXY ACE PLUS (S7500) blocat in reteaua Vodafone Romania. Ma poate ajuta cineva oare cum se poate decoda free sau sa coste putin. Pana acum ce am citit pe site-uri cel mai ieftin pe baza de IMEI ar fi la 70 lei. Sunt din Targu Mures. Oare merita sa incerc in careva service? Cam cat costa real o deblocare pentru acest model?

Multumesc.

#320
costel_ch

costel_ch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 13.09.2013

 ambrusmail, on 29 decembrie 2013 - 00:01, said:

Buna,

am un SAMSUNG GALAXY ACE PLUS (S7500) blocat in reteaua Vodafone Romania. Ma poate ajuta cineva oare cum se poate decoda free sau sa coste putin. Pana acum ce am citit pe site-uri cel mai ieftin pe baza de IMEI ar fi la 70 lei. Sunt din Targu Mures. Oare merita sa incerc in careva service? Cam cat costa real o deblocare pentru acest model?

Multumesc.

Salut, eu am avut 2 Samsung Galaxy Young noi blocate pe Swisscom Elvetia si le-am decodat pe baza IMEI cu 70 roni/ bucata in decurs de 10 minute sau daca nu ti-e foarte urgent te costa 55 roni/ bucata de pe o zi pe alta si merita...nu cred ca merita mai mult in service sa il decodezi...parerea mea.


#321
cikyu

cikyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.07.2006

 ambrusmail, on 29 decembrie 2013 - 00:01, said:

Buna, am un SAMSUNG GALAXY ACE PLUS (S7500) blocat in reteaua Vodafone Romania. Ma poate ajuta cineva oare cum se poate decoda free sau sa coste putin. Pana acum ce am citit pe site-uri cel mai ieftin pe baza de IMEI ar fi la 70 lei. Sunt din Targu Mures. Oare merita sa incerc in careva service? Cam cat costa real o deblocare pentru acest model? Multumesc.


Subscriu. Nu te complica aiurea. Baga-te cu el la un service sa ai si garantie pe lucrare. Daca ai probleme, ai pe cine lua de guler.

#322
similica

similica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.08.2011
Salut,
Am un Samsung GT-E1200 blocat pe reteaua Vodafone. IMEI 351861 /05 /491831 /3

Daca ma poate ajuta cineva sa-l deblochez, mi-ar face un mare serviciu.

Multumesc.

#323
cikyu

cikyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.07.2006

 similica, on 04 ianuarie 2014 - 19:24, said:

Salut,
Am un Samsung GT-E1200 blocat pe reteaua Vodafone. IMEI 351861 /05 /491831 /3

Daca ma poate ajuta cineva sa-l deblochez, mi-ar face un mare serviciu.

Multumesc.
o deblocare la un service autorizat samsung e cativa zeci de lei. nu cred ca are rost sa risti compromiterea aparatului pt o suma de genul.

#324
Doctorul_46

Doctorul_46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 14.05.2007
pentru un e1200 decodarea costa cam 30 de ron maxim ... nu prea are rost vorba celui de mai sus

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate