Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

Ma fac cu zapp si am nevoie de un sfat

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Am de ales intre cele 2 modele ...intrucat mare scula pe bascula nu e coloratul m-am orienta catre astea monocolor...la prima vedere 510e mai cool dar are bateria mica si tine 2 zile ...110are bateria mare si mai ales il pot folosi cu o mana...nu imi mai trebuie una sa deschid clapitza
Acum intreb pe cei ce au ambele telefoane pe mana(stiu ca erau cativa useri ce chiar lucrau pe la zapp) care dintre cele 2 e mai bun ca semnal...si care are meniul mai dotata ca vibra au ambele sau 200 numere in memorie
Multam anticipat ....maine dim la 10 imi aleg ce telefon vreau asa ca...sint cam presat de timp si va rog sa ma ajutati cat se poate de repede!
Multam fain

#2
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

AIWAMAN, on Nov 11 2004, 23:16, said:

Am de ales intre cele 2 modele ...intrucat mare scula pe bascula nu e coloratul m-am orienta catre astea monocolor...la prima vedere 510e mai cool dar are bateria mica si tine 2 zile ...110are bateria mare si mai ales il pot folosi cu o mana...nu imi mai trebuie una sa deschid clapitza
Acum intreb pe cei ce au ambele telefoane pe mana(stiu ca erau cativa useri ce chiar lucrau pe la zapp) care dintre cele 2 e mai bun ca semnal...si care are meniul mai dotata ca vibra au ambele sau 200 numere in memorie
Multam anticipat ....maine dim la 10 imi aleg ce telefon vreau asa ca...sint cam presat de timp si va rog sa ma ajutati cat se poate de repede!
Multam fain

<{POST_SNAPBACK}>



ce vrei sa faci cu tel? e de "vorba lunga" sau mai mult te intereseaza personalizarea telefonului?

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
z110 ii mult mai bun la baterie si la semnal
z510 se poate personaliza si ai web browser si client e-mail...

#4
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

geo2001, on Nov 12 2004, 00:54, said:

z110 ii mult mai bun la baterie si la semnal
z510 se poate personaliza si ai web browser si client e-mail...

<{POST_SNAPBACK}>


Aiwaman, pt semnal, stand-by si talk-time bune fara discutie Z110. Totusi, daca poti ia un Z710 care e beton mai ales la semnal si facilitati+ browser etc.
   Z510 e f slab la semnal si nu tine mult bateria. Nu e bun pt utilizare f. frecventa

#5
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Multam fain deci va fi folosit KA telefon
Aleg z110

#6
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
Eu mi-am luat de curand un Z510 si merge bine sa stii, in curand ma voi dota si cu obaterie extinsa ca intr-adevar nu prea tine... iar la semnal fara discutie e mai bun z110 dar au aparut antenele alea noi pt Giga si poate sunt mai bune... cine stie, nu am probat... eu vb destul la telefon (cam 30 min pe zi) si nu prea tine bateria... dar am browser si pe z110 nu e si nici nu o sa fie vreodata... eu as alege z510i

Ceau...

#7
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001
Eu m-am facut cu un Z510. Datorita celor de pe forum, mi-am updatat softul singur + l-am si personalizat cu softul lui Bogdan. Despre semnal ... toata chestia e legata de semnal. Dealerul unde mi-am facut abonamentul si de unde am luat telefonul, mi-a schimbat antena. Acum pot vorbi la el si daca il tin de antena, nu se mai ecraneaza, si bateria tine mai mult. Asha ca si Z510 e bun! :)

Edited by -=CyberMix=-, 14 November 2004 - 09:39.


#8
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Ok firma vad ca a fost generoasa a luat si un telefon (fix) adica nu pleca de pe birou si pe mine m-a dotat cu 510 :).....mic ,dragutz dar...bateria mai mult de 2 zile nu vad ca vrea sa tina..la a 3 zi moare...se vorbeste cam 20-30min zilnic pe el...poate de aiai si mai ales ...sonorul e de cacao...suna uneori si cu ecou:) nasol

singura chestie care am fost incanta la el a foat ca am mers la omuletzul de la zapp si a facut un update gratuit(cica doar luna asta) si am bagat sunet de apel o alta melodie ca ma stresau alea alea lui

#9
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
dap si eu pot sa confirm ca sunt un posesor multumit de z-510....daca pana acum il injuram de...dupa ce l-am dat la un amic care lucreaza al zapp mi-a schimbat antena...nu sunt sigur dar cred ca e cea de la viitorul hyundai care va avea camera(din poze antena e identica)...si se aude super,eu vb foarte mult la telefon si nu am nici o probleme gata cu intreruperile cretine si cu fazele in care ma trezeam ca vorbesc singur.
Cu bateria se duce repede daca stai pe net....in general eu zic ca bateria e acceptabila.

#10
bau-bau

bau-bau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.11.2004

Alexutz_C, on Nov 22 2004, 23:30, said:

dap si eu pot sa confirm ca sunt un posesor multumit de z-510....daca pana acum il injuram de...dupa ce l-am dat la un amic care lucreaza al zapp mi-a schimbat antena...nu sunt sigur dar cred ca e cea de la viitorul hyundai care va avea camera(din poze antena e identica)...si se aude super,eu vb foarte mult la telefon si nu am nici o probleme gata cu intreruperile cretine si cu fazele in care ma trezeam ca vorbesc singur.
Cu bateria se duce repede daca stai pe net....in general eu zic ca bateria e acceptabila.

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt pe piata baterii extinse. Merita sa incerci! :naughty:

#11
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
care e diferentza dintre ele?
adica ce capacitate are aia?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate