Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Sistemul AMWAY

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#1
realista

realista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.02.2008
Recent am primit mai multe informatii despre sistemul Amway. Nu auzisem mare lucru despre el inainte si ma bucur de asta. Multe persoane ignora doar pentru ca au primit informatii superficiale si incomplete.
Am magazin..cumpar din propria afacere...comod simplu...calitativ...echipa...
Ceea ce m-a incantat pe mine a fost sistemul piramidal...si ca nu trebuie sa fac treaba de una singura. Adica oamenii pe care ii voi avea sub mine nu sunt oameni adusi de mine ci de intreaga echipa. Asta cel putin e motivant!
Eu ma gandesc sa ma inscriu!

Voi ce stiti de asta?

#2
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
eu stiu ca ar  trebui sa dai un search inainte de a deschide un topic

Lectura placuta!
http://forum.softped...t...80&hl=AMWAY

Edited by bolo, 22 May 2008 - 15:44.


#3
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
Subscriu: lectura placuta si frecare lenta a mentei...
Eu am gasit un sistem si mai fain de a face bani, dupa ce am fost inainte la o prezentare Amway: m-am angajat!
:D

#4
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Am avut si eu un coleg de facultate care a incercat sa ma convinga, dar am rezistat tentatiei. Ce nu inteleg eu: cum pot oameni cu un nivel intelectual peste medie sa fie atrasi in afaceri de genul acesta? Sa fie banul atat de al dracu' incat sa nu mai gandesti corect?

#5
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

View Postrealista, on May 22 2008, 15:17, said:

Voi ce stiti de asta?

ce sa zicem? ca esti naiva (ca sa nu'ti spun proasta) si putoare?

#6
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
ce m,i se pare amuzant este nick ul!
realist nu este cineva care se uita la amway sau alte piramide!

#7
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005
chiar ma intrebam pe unde au disparut comisii voiajori emuey...

#8
realista

realista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.02.2008
Am sa intru in sistem! Toti oamenii care intra dupa mine..indiferent ca sunt adusi de mine sau de altii intra tot sub mine. Deci practic o sa am oameni care lucreaza pentru mine fara sa fi facut eu ceva!Poate fi unul care sa faca rulaje si eu sa castig de pe el..pentru ca sunt deasupra lui...

Voi de unde se stiti? Ati auzi de MLM si asta a fost tot??
Dar bineinteles ca avem mentalitate de lucreaza 8h/zi , 6 zile/saptamana + niste ore splimentare ..pentru un salariu de nimic! Plus ca daca la un moment dat NU AI SA MAI POTI se duce tot venitul tau.
Nu inteleg de ce nu putem avansa in gandire.. tot gandim la locuri de munca sa muncim cat mai mult pentru cat mai multi bani...care defapt nu ne fac altceva decat ne permit sa ne traim viata de pe o zi pe alta.
Nu ma refer neaparat la Amway, pentru ca sunt si alte posibilitati.... dar ..cu atitudinea de angajat ne'am nascut ..si cu aia ramanem!

Pacat ,insa, ca sunt mult mai multe... pe care ori nu le cunoastem..ori nu vrem sa le acceptam...

Edited by realista, 22 May 2008 - 22:48.


#9
tommasino

tommasino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.10.2005
da .... da, de ziua ta (eu zic ca e la subiect)

#10
kaspersky

kaspersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 12.08.2004

View Posttommasino, on May 23 2008, 01:41, said:

da .... da, de ziua ta (eu zic ca e la subiect)
subscriu, da' inainte sa  :tooth:

#11
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postrealista, on May 22 2008, 23:41, said:

Am sa intru in sistem! Toti oamenii care intra dupa mine..indiferent ca sunt adusi de mine sau de altii intra tot sub mine. Deci practic o sa am oameni care lucreaza pentru mine fara sa fi facut eu ceva!Poate fi unul care sa faca rulaje si eu sa castig de pe el..pentru ca sunt deasupra lui...
...

1. virful piramidei este ocupat...

2. nimeni nu cumpara amway-crap, asa ca o sa cistigi o groaza de bani...

#12
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Ca sa nu spun ca mie mi se pare o tentativa de recrutare Amway... iti urez succes.
Am dat de Amway inca de prin 1991. Produse bune (dar nu mult mai bune decat ce gasesti in comert acum), mai scumpe, alergi de innebunesti, plus ca iti trebuie un spirit de comis voiajor pe care multi nu il au - adica sa ii convingi pe oameni sa cumpere de la tine ceea ce cumparau din alte parti pana atunci.
Am refuzat atunci sa intru, am mai refuzat acum vreo doi ani din nou, acum patru ani am refuzat de asemenea. Retine ca in 1991, produsele lor erau mult mai bune decat ce era pe piata. Acum, la calitate similara in super si hyper marketuri, sansele devin din ce in ce mai mici sa gasesti cumparatori.
Societatea moderna devine din ce in ce mai ciudata. Tot mai multi oameni fac bani din vanzarea a ceea ce produc altii, mereu mai putini. Daca ai impresia ca vei face concurenta (destul sa poti trai din asta) magazinelor, succes. Eu raman cu "mentalitatea" asta de angajat. Ceea ce vrei tu seamana mai mult cu "mentalitatea" de jucator la Loto.

#13
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004
Iti recomand sa citesti o carte a unuia care pariat pe amway si si-a luat-o rau. Un om inteligent care si-a dat seama de inselatorie si de spalarea pe creier practicata. http://www.merchantsofdeception.com/ (Vanzatorii de deceptii), se poate descarca gratuit in format pdf. Motto: "There is no money in Amway"

#14
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
ce mi place cum zic ei acolo!
TOTI SUNTEM INCUIATI CA LUCRAM ZILNIC 9-5 NUMAI VOI O DUCETI BINE CA LUCRATI LA MIEZUL NOPTII! sau cand vreti voi!

#15
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

View Postrealista, on May 22 2008, 22:41, said:

Am sa intru in sistem! Toti oamenii care intra dupa mine..indiferent ca sunt adusi de mine sau de altii intra tot sub mine. Deci practic o sa am oameni care lucreaza pentru mine fara sa fi facut eu ceva!Poate fi unul care sa faca rulaje si eu sa castig de pe el..pentru ca sunt deasupra lui...

Voi de unde se stiti? Ati auzi de MLM si asta a fost tot??
Dar bineinteles ca avem mentalitate de lucreaza 8h/zi , 6 zile/saptamana + niste ore splimentare ..pentru un salariu de nimic! Plus ca daca la un moment dat NU AI SA MAI POTI se duce tot venitul tau.
Nu inteleg de ce nu putem avansa in gandire.. tot gandim la locuri de munca sa muncim cat mai mult pentru cat mai multi bani...care defapt nu ne fac altceva decat ne permit sa ne traim viata de pe o zi pe alta.
Nu ma refer neaparat la Amway, pentru ca sunt si alte posibilitati.... dar ..cu atitudinea de angajat ne'am nascut ..si cu aia ramanem!

Pacat ,insa, ca sunt mult mai multe... pe care ori nu le cunoastem..ori nu vrem sa le acceptam...

perhidrol draga, ca sa ai o atitudine negustoreasca (bisnis, corporeit ca sa'ti traduc), trebe intai si intai de toate sa ai respect fata de munca. se vede ca ai absolvit managementu pe dambovita, mai incolo de podu de la regie pe dreapta, unde s'a ars becu la iluminatu pubic ...
mult succes. si nu uita sa ne scuipi seminte'n crestet cand vei face meleonu.

#16
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006

View Postrealista, on May 22 2008, 23:41, said:

Am sa intru in sistem! Toti oamenii care intra dupa mine..indiferent ca sunt adusi de mine sau de altii intra tot sub mine. Deci practic o sa am oameni care lucreaza pentru mine fara sa fi facut eu ceva!Poate fi unul care sa faca rulaje si eu sa castig de pe el..pentru ca sunt deasupra lui...

Tu esti buricul targului sa lucreze TOTI pentru tine?
Atunci seful cel mare ce va face?

#17
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008

View Postrealista, on May 22 2008, 15:17, said:

Ceea ce m-a incantat pe mine a fost sistemul piramidal...si ca nu trebuie sa fac treaba de una singura. Adica oamenii pe care ii voi avea sub mine nu sunt oameni adusi de mine ci de intreaga echipa. Asta cel putin e motivant!

Auzi,esti cumva Alina Plugaru?Ca,din descrierea pe care o faci tu,rezulta ca te referi la un sex in grup,orgie mare,ce mai!
Dar nu te-ai gandit ca nu o sa fii tu varful piramidei(care-i ocupat de mult)ci o furnicuta de la baza?Credeai ca e liber postul de sef de piramida?Sau ca o gramada de oameni de-abia asteapta sa te inscrii,ca sa lucreze pt. tine?Da' cine esti tu,regina stupului emuei?
Huo,la munca!

Edited by romikatm, 23 May 2008 - 11:40.


#18
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View Postromikatm, on May 23 2008, 12:31, said:

Auzi,esti cumva Alina Plugaru?Ca,din descrierea pe care o faci tu,rezulta ca te referi la un sex in grup,orgie mare,ce mai!
Beton observatia !  :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate