Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

PowerBook G4

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
yup.. da nu stiam ca ai si macuri cand m-ai dus la tine la serviciu..

ps: sa vezi ce-o sa fiu pe capul tau de-acum inainte

#20
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003

addicted, on Nov 1 2004, 20:27, said:

yup.. da nu stiam ca ai si macuri cand m-ai dus la tine la serviciu..

ps: sa vezi ce-o sa fiu pe capul tau de-acum inainte

<{POST_SNAPBACK}>


Oho, si sa vezi cate mai am  :P  
Oricum tu ai fost doar la o parte a birourilor.

re la ps : Chiar te rog :)

#21
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
bump :)

a venit mos craciun mai devreme :

G4 1.33, 256ddr, 60gb, R9700 64ddr, combo, wi-fi, BT, 15"

tocmai am reinstalat panther + updateurile + o groaza de alte balarii care-mi trebuiesc

Attached Files



#22
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
sa-l stapinesti sanatos si pe asta

vad ca ai "upgradat" G3-ul la un pbook mai recent. te asteptam mai des pe la noi pe forum

#23
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
thanks.. sa fie..

ps: poza care este e de dinainte de reinstall :)

#24
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
sa inteleg ca acum e mai umflat ?

#25
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

Centris, on Dec 22 2004, 19:52, said:

sa inteleg ca acum e mai umflat ?

<{POST_SNAPBACK}>



eh, e curatenie pe desktop si am chestii mai sobre prin dock.

#26
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Felicitari Florine. Sa-l stapanesti sanatos. Vad ca tot progresezi :) Pana unde vrei sa ajungi ? Dual G5 ?

Care e parerea ta - acum ca esti familiarizat cu platforma Apple - despre Mac? Ceva nelamuriri ? Ziceai ca o sa fii pe capul meu si nici macar o intrebare nu mi-ai adresat   ;)

#27
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

alex_rom007, on Dec 22 2004, 20:40, said:

Felicitari Florine. Sa-l stapanesti sanatos. Vad ca tot progresezi :) Pana unde vrei sa ajungi ? Dual G5 ?

<{POST_SNAPBACK}>

actually.. da.. de fapt, e posibil sa se auda ceva de genu asta in primavara..

alex_rom007, on Dec 22 2004, 20:40, said:

Care e parerea ta - acum ca esti familiarizat cu platforma Apple - despre Mac? Ceva nelamuriri ? Ziceai ca o sa fii pe capul meu si nici macar o intrebare nu mi-ai adresat

<{POST_SNAPBACK}>



eh, daca ai si mouse, si nu te bazezi pe un touchpad e chiar cel mai user friendly OS pe care l-am incercat. plus ca daca e sa compar cu desktopu care are de 4x mai mult ram, tot asta-i mai rapid


ar mai fi de zis.. am luat trialu de studio mx, un editor, php/mysql si merg foarte bine.. nu ma bag la Photoshop inca pt ca n-are posibilitatea de a salva/exporta, nu merita efortu ..


ps: a fost incredibil pretul, dar n-am charger... daca are cineva unu in plus la un pret rezonabil maine sunt la usa lui cu banii in dinti.

mai ramane sa mut muzica din desktop cand mi-o trece lenea..

ma uit la un chip de 1gb ddr pe ebay si pretul e rezonabil.. poate poate mai face mosu o supriza..

#28
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Felicitari pt noua achizitie! Parerea mea e caurmatoarea achizitie in domeniu sa fie memoria RAM. Eu am 1GB DDR si merge perfect si jocuri si tot ce vrei. Tin o multime de aplicatii deschize si nu am nici o problema. 256 e foarte putin. Oricum, conteaza ca ai luat ce era mai scump. Sa il folosesti cu placere.

#29
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
thanks.

la ram nici nu se punea problema sa ramana doar cu atata.. am mentionat mai sus ca desktopu are tot 1gb ddram..

http://cgi.ebay.com/...5738620829&rd=1

uite.. pretul e foarte bun..

eh, mai e de vazut.. o iau in subtire cu banii si mai am de luat destule.. wi-fi router, etc

#30
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
update: am 512 ddr. am cumparat de la o firma de prin oras (fara publicitate aici) inca un stick de kingmax 256 ddr cl 2.5, l-am pus inauntru si merge bine mersi.

diferenta se vede din secunda 1.

#31
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Tare. ma bucur de upgrade. Succes spre 1GB! :)

#32
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
momentan o duc bine cu 512.. m-am hotarat sa mai aman 1gb pana cand o sa ii si vad rostul.

de altfel ar fi nevoie de mai multa agitatie pt 1gb, trebuie maritata memoria actuala (are doar 2 sloturi) apoi luate chipuri de 512, etc

#33
xmods

xmods

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2004
salut prieteni ! de curand am intrat in posesia unui Powerbook g4  1.5gb, 512 ram, super drive etc....super...toate bune si frumoase, dar......nu are mac os instalat :( ,am incercat fara succes  cu cd urile de instalare  :confuzzled:  si am aflat ca imi trebuie dvd ul original pentru a reusi.
      rugamintea mea mare este:
daca cineva binevoitor m ar putea ajuta in aceasta problema ,as fi recunoscator pe veci :D

#34
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Stai sa inteleg...cd-urile de instalare de pe care ai incercat instalarea nu sunt cele originale care au venit cu PowerBook-ul? Nu scrie pe ele Apple si toate celelalte? Ce exact nu ti-a mers cand ai incercat instalarea lor? Eu te pot ajuta insa vreau intai sa ma lamuresti.

#35
Stefanelul

Stefanelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.07.2004
nu... nu le are pe cele originale.... sunt niste copii...

#36
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003

xmods, on Apr 13 2005, 08:46, said:

salut prieteni ! de curand am intrat in posesia unui Powerbook g4  1.5gb, 512 ram, super drive etc....super...toate bune si frumoase, dar......nu are mac os instalat :( ,am incercat fara succes  cu cd urile de instalare  :confuzzled:  si am aflat ca imi trebuie dvd ul original pentru a reusi.
      rugamintea mea mare este:
daca cineva binevoitor m ar putea ajuta in aceasta problema ,as fi recunoscator pe veci :D

<{POST_SNAPBACK}>


Xmods - eu te inteleg ca esti disperat cu CD/DVD-urile tale, dar totusi ai putin bun simt. NU posta peste tot prin toata aria acelasi anunt. Si-asa ceea ce vrei tu este cam la limita legalitatii, si raspunsul corect ar fi : 'Du-te la macGallery si cumpara-ti DVD cu OS'. Ti-am lasat postul, poate totusi te ajuta cineva,cumva pe PM. (cu vreo adresa de magazin de unde ai putea sa-l cumperi mai ieftin, evident) :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate