Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

PowerBook G4

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
yup.. da nu stiam ca ai si macuri cand m-ai dus la tine la serviciu..

ps: sa vezi ce-o sa fiu pe capul tau de-acum inainte

#20
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003

addicted, on Nov 1 2004, 20:27, said:

yup.. da nu stiam ca ai si macuri cand m-ai dus la tine la serviciu..

ps: sa vezi ce-o sa fiu pe capul tau de-acum inainte

<{POST_SNAPBACK}>


Oho, si sa vezi cate mai am  :P  
Oricum tu ai fost doar la o parte a birourilor.

re la ps : Chiar te rog :)

#21
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
bump :)

a venit mos craciun mai devreme :

G4 1.33, 256ddr, 60gb, R9700 64ddr, combo, wi-fi, BT, 15"

tocmai am reinstalat panther + updateurile + o groaza de alte balarii care-mi trebuiesc

Attached Files



#22
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
sa-l stapinesti sanatos si pe asta

vad ca ai "upgradat" G3-ul la un pbook mai recent. te asteptam mai des pe la noi pe forum

#23
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
thanks.. sa fie..

ps: poza care este e de dinainte de reinstall :)

#24
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
sa inteleg ca acum e mai umflat ?

#25
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

Centris, on Dec 22 2004, 19:52, said:

sa inteleg ca acum e mai umflat ?

<{POST_SNAPBACK}>



eh, e curatenie pe desktop si am chestii mai sobre prin dock.

#26
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Felicitari Florine. Sa-l stapanesti sanatos. Vad ca tot progresezi :) Pana unde vrei sa ajungi ? Dual G5 ?

Care e parerea ta - acum ca esti familiarizat cu platforma Apple - despre Mac? Ceva nelamuriri ? Ziceai ca o sa fii pe capul meu si nici macar o intrebare nu mi-ai adresat   ;)

#27
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

alex_rom007, on Dec 22 2004, 20:40, said:

Felicitari Florine. Sa-l stapanesti sanatos. Vad ca tot progresezi :) Pana unde vrei sa ajungi ? Dual G5 ?

<{POST_SNAPBACK}>

actually.. da.. de fapt, e posibil sa se auda ceva de genu asta in primavara..

alex_rom007, on Dec 22 2004, 20:40, said:

Care e parerea ta - acum ca esti familiarizat cu platforma Apple - despre Mac? Ceva nelamuriri ? Ziceai ca o sa fii pe capul meu si nici macar o intrebare nu mi-ai adresat

<{POST_SNAPBACK}>



eh, daca ai si mouse, si nu te bazezi pe un touchpad e chiar cel mai user friendly OS pe care l-am incercat. plus ca daca e sa compar cu desktopu care are de 4x mai mult ram, tot asta-i mai rapid


ar mai fi de zis.. am luat trialu de studio mx, un editor, php/mysql si merg foarte bine.. nu ma bag la Photoshop inca pt ca n-are posibilitatea de a salva/exporta, nu merita efortu ..


ps: a fost incredibil pretul, dar n-am charger... daca are cineva unu in plus la un pret rezonabil maine sunt la usa lui cu banii in dinti.

mai ramane sa mut muzica din desktop cand mi-o trece lenea..

ma uit la un chip de 1gb ddr pe ebay si pretul e rezonabil.. poate poate mai face mosu o supriza..

#28
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Felicitari pt noua achizitie! Parerea mea e caurmatoarea achizitie in domeniu sa fie memoria RAM. Eu am 1GB DDR si merge perfect si jocuri si tot ce vrei. Tin o multime de aplicatii deschize si nu am nici o problema. 256 e foarte putin. Oricum, conteaza ca ai luat ce era mai scump. Sa il folosesti cu placere.

#29
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
thanks.

la ram nici nu se punea problema sa ramana doar cu atata.. am mentionat mai sus ca desktopu are tot 1gb ddram..

http://cgi.ebay.com/...5738620829&rd=1

uite.. pretul e foarte bun..

eh, mai e de vazut.. o iau in subtire cu banii si mai am de luat destule.. wi-fi router, etc

#30
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
update: am 512 ddr. am cumparat de la o firma de prin oras (fara publicitate aici) inca un stick de kingmax 256 ddr cl 2.5, l-am pus inauntru si merge bine mersi.

diferenta se vede din secunda 1.

#31
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Tare. ma bucur de upgrade. Succes spre 1GB! :)

#32
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
momentan o duc bine cu 512.. m-am hotarat sa mai aman 1gb pana cand o sa ii si vad rostul.

de altfel ar fi nevoie de mai multa agitatie pt 1gb, trebuie maritata memoria actuala (are doar 2 sloturi) apoi luate chipuri de 512, etc

#33
xmods

xmods

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.02.2004
salut prieteni ! de curand am intrat in posesia unui Powerbook g4  1.5gb, 512 ram, super drive etc....super...toate bune si frumoase, dar......nu are mac os instalat :( ,am incercat fara succes  cu cd urile de instalare  :confuzzled:  si am aflat ca imi trebuie dvd ul original pentru a reusi.
      rugamintea mea mare este:
daca cineva binevoitor m ar putea ajuta in aceasta problema ,as fi recunoscator pe veci :D

#34
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Stai sa inteleg...cd-urile de instalare de pe care ai incercat instalarea nu sunt cele originale care au venit cu PowerBook-ul? Nu scrie pe ele Apple si toate celelalte? Ce exact nu ti-a mers cand ai incercat instalarea lor? Eu te pot ajuta insa vreau intai sa ma lamuresti.

#35
Stefanelul

Stefanelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.07.2004
nu... nu le are pe cele originale.... sunt niste copii...

#36
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003

xmods, on Apr 13 2005, 08:46, said:

salut prieteni ! de curand am intrat in posesia unui Powerbook g4  1.5gb, 512 ram, super drive etc....super...toate bune si frumoase, dar......nu are mac os instalat :( ,am incercat fara succes  cu cd urile de instalare  :confuzzled:  si am aflat ca imi trebuie dvd ul original pentru a reusi.
      rugamintea mea mare este:
daca cineva binevoitor m ar putea ajuta in aceasta problema ,as fi recunoscator pe veci :D

<{POST_SNAPBACK}>


Xmods - eu te inteleg ca esti disperat cu CD/DVD-urile tale, dar totusi ai putin bun simt. NU posta peste tot prin toata aria acelasi anunt. Si-asa ceea ce vrei tu este cam la limita legalitatii, si raspunsul corect ar fi : 'Du-te la macGallery si cumpara-ti DVD cu OS'. Ti-am lasat postul, poate totusi te ajuta cineva,cumva pe PM. (cu vreo adresa de magazin de unde ai putea sa-l cumperi mai ieftin, evident) :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate