Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Prunariu: Exista extraterestri, dar secretul este bine pastrat

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

Poll: OZN-uri pe spatiul aerian alRomaniei (310 member(s) have cast votes)

Credeti ca e adevarat ce a afirmat Dumitru Prunariu?

  1. Da (188 votes [60.65%])

    Percentage of vote: 60.65%

  2. Nu (61 votes [19.68%])

    Percentage of vote: 19.68%

  3. Nu stiu ce sa cred (61 votes [19.68%])

    Percentage of vote: 19.68%

Vote Guests cannot vote

#37
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Cei care va credeti singurele fiinte inteligente din univers sunteti cam vanitosi,nu credeti?Macar o umbra de indoiala...

#38
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Tocmai am  urmarit un documentar pe  Explorer si... s-au dat secvente cu o autopsie facuta in secret in SUA in 1947! Analizand detaliile camerei in care se face autopsia s-a demonstrat ca nu e o vrajeala de 2 lei! Organismul caruia i se efectua autopsia era foarte complex si ciudat in acelasi timp, avand in vedere ca organele prelevate nu erau specifice unui organism uman...  :huh:

S-a mai uitat careva la documentar? :)

Edited by incepator20, 11 July 2009 - 15:40.


#39
yeaRZero

yeaRZero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2009
normal ca exista.. doar nu s-a utilizat atata spatiu cosmic doar pentru 6 miliarde de furnici. :lol:

#40
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Chiar daca nu exista viata inteligenta ( tehnologizata )  in mod sigur exista undeva macar un microb , o bacterie , un vierme ... ceva.

#41
silviu_marius

silviu_marius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 25.04.2009
propun asa: aduceti dovezi cu privire la primul post. altfel, poate sa vina si felix sa zica cum ca nu stiu ce conspiratie, era un exemplu.
ASA SI EU AM VAZUT LA UN DOCUMENTAR DESPRE CUM SA FALSIFICI POZE, FILME, CU TEMA FANTOME, OZN-URI..
am ramas surprins sa vad cum o camera cu frame-uri reduse, ceva lumini, praf etc poate sa faca minuni. :P

#42
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
multi se cred singurele fiinte inteligente create de Creator...si daca ar afla ca oamenii ar fi fost vre-un experiment genetic E.T cred ca multi ar innebuni....:D mai ales cei foarte credinciosi care se perinda pe la biserici si popi.....
eu tind sa il cred pe Prunariu,si pe generalul Strainu si pe PAvel Corut....si oricum eu credeam de mic ca exista E.T ....asa ca scepticii nu au cum sa ma convinga ca suntem singurele fiinte 'inteligente' din univers......



asa de curiozitate...nemtii in '40-'45 ce model au avut cand au inceput programul secret pt crearea unor prototipuri de nave neconventionale ,bazate pe forte gravitationale si magnetice?au visat noaptea proiectul si a doua zi l-au pus in practica?

stim ca avionul are ca model pasarile...OZN-urile pamantene ce model au?

la sceptici le pot arata tone de dovezi video..caci ei o tin tot pe a lor....sunt trucate  nu? :D

Edited by _raz_, 05 November 2009 - 12:20.


#43
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
Eu am vazut un OZN pe data de 30.06.2006
A doua zi le-am povestit prietenilor mei. Au tacut si s-au uitat la mine ciudat
N-am mai deschis niciodata subiectul

Edited by ragabader, 10 November 2009 - 18:49.


#44
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

View Postragabader, on 10th November 2009, 18:45, said:

Eu am vazut un OZN pe data de 30.06.2006
A doua zi le-am povestit prietenilor mei. Au tacut si s-au uitat la mine ciudat
N-am mai deschis niciodata subiectul


il descrii te rog cum arata...sunt curios...eu am vazut OZN -uri doar in visele mele....nu stiu daca erau adevarate sau erau doar manifestari ale subconstientului meu.....

#45
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
As vrea sa imi trimita si mie cineva daca se poate pe PM o descriere a unui OZN !!! dar fara porstii gen zig-zag, au coborat 2 draci din el, a facut sa dispara o vaca samd.

#46
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
Ok, o sa va povestesc ce am vazut,
Era intr-o sambata seara ora 23 fara ceva cand ma intorceam de la hotar.Adunasem niste lucerna si am stat pana noaptea s-o termin.In timp ce urcam dealul spre casa vad in partea stanga spre localitatea Fundatura  raze de lumina rosie intensa ceva in genul reflectoarelor de discoteca. M-am gandit ca o fi vreo discoteca in aer liber si nu am dat importanta prea mare, am trecut dealul si am coborat spre casa. Cand eram pe la jumate in fata mea de dupa creasta padurii urmatorului deal (cam 4 km distanta) am vazut o roata de lumini , pe moment am avut senzatia ca vad un linghispir luminat. Lumini mari de forma dreptunghiular-ovala ceva de forma unei usi de apartament cu colturile rotunjite ce emiteau o lumina rosie intensa.Se roteau in sens orar nu foarte repede, se putea distinge destul de bine forma lor.Sa ridicat deasupra padurii, totul a durat 2 secunde si a disparut.Pe moment mi-am zis ce naiba :D sa facut parc de distractii la padure si nu stiu? Apoi am realizat ca ce am vazut nu prea vezi in fiecare zi.Cunosteam bine zona, dincolo de padure e o pasune plina de maracini, loc izolat pustiu,nu prea ai ce face acolo. Am facut imediat legatura cu primele lumini vazute cand urcam dealul.Si zona aceea e izolata inconjurata din doua parti de padure,pasune si loc pustiu.Deci? OZN sau ruptura in matrix? :D Eu stiu bine ce-am vazut.Inca o intrebare fara raspuns.Mai conteaza?

#47
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005
Păi normal că secretul e bine păstrat, din moment ce este vorba de teste ale unor aeronave militare pe lângă care F-22 este un brontozaur greoi. Așa se acopereau în anii '80 testele lui F-117: OZN-uri, fenomene, ET, vizitatori, civilizații avansate...Rahat pe băț, ulterior adevărul a ieșit la iveală, a fost o intoxicare menită să ascundă în mod ingenios unul din cele mai bine păzite secrete ale Americii și NATO: avionul STEALTH.

În altă ordine de idei, mai există o categorie de manifestări care nu se încadrează în ceea ce am zis mai sus. Este vorba despre fenomene și manifestări pe care unii le-ar numi PARANORMALE în timp ce alții, mai "demodați"  :P le-ar numi demoni sau mai băbește spus, draci. :drac: :drac:  Entități malefice venite dintr-o altă dimensiune, care au capacitatea de a acționa direct asupra interfeței SIMȚURI-CREIER, putând lejer să-i facă pe cei vulnerabili, naivi și nepregățiți să "vadă", "audă", "pipăie", "miroase" tot felul de fantasme.  :naughty: Caz în care un Tatăl Nostru rostit cu credință sau o Cruce făcută drept ajută foarte mult.

Dar na, suntem moderni, emancipați și ateiști, avem mințile mustind de basme New Age și nu credem noi în băbisme din astea anacronice...

Edited by floryyn, 06 December 2009 - 14:18.


#48
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

View Postragabader, on 12th November 2009, 23:28, said:

Ok, o sa va povestesc ce am vazut,
Era intr-o sambata seara ora 23 fara ceva cand ma intorceam de la hotar.Adunasem niste lucerna si am stat pana noaptea s-o termin.In timp ce urcam dealul spre casa vad in partea stanga spre localitatea Fundatura  raze de lumina rosie intensa ceva in genul reflectoarelor de discoteca. M-am gandit ca o fi vreo discoteca in aer liber si nu am dat importanta prea mare, am trecut dealul si am coborat spre casa. Cand eram pe la jumate in fata mea de dupa creasta padurii urmatorului deal (cam 4 km distanta) am vazut o roata de lumini , pe moment am avut senzatia ca vad un linghispir luminat. Lumini mari de forma dreptunghiular-ovala ceva de forma unei usi de apartament cu colturile rotunjite ce emiteau o lumina rosie intensa.Se roteau in sens orar nu foarte repede, se putea distinge destul de bine forma lor.Sa ridicat deasupra padurii, totul a durat 2 secunde si a disparut.Pe moment mi-am zis ce naiba :D sa facut parc de distractii la padure si nu stiu? Apoi am realizat ca ce am vazut nu prea vezi in fiecare zi.Cunosteam bine zona, dincolo de padure e o pasune plina de maracini, loc izolat pustiu,nu prea ai ce face acolo. Am facut imediat legatura cu primele lumini vazute cand urcam dealul.Si zona aceea e izolata inconjurata din doua parti de padure,pasune si loc pustiu.Deci? OZN sau ruptura in matrix? :D Eu stiu bine ce-am vazut.Inca o intrebare fara raspuns.Mai conteaza?

Eu nu pun la indoiala ce ai vazut, ci interpretarea a ce ai vazut, ... cunosc mai multe persoane credibile, vecini, rudenii, de diferite varste, care si ele au vazut ceva similar cu ce ai vazut tu.

Eu cred ca exista doua interpretari pt ce ai vazut:

1. este un fenomen natural plasmatic;
2. este vorba fie de nave experimentale terestre, fie de nave experimentale terestre care emit holograme, procedura rentabila intr-un eventual razboi aerian al viitorului. :naughty:

PS: practic prin holograme se pot explica toate efectele: unghiuri de zbor in zig-zag, viteze instantanee, aparitii si disparitii rapide, luminozitate accentuata, ...

Edited by Cyber-sapiens, 06 December 2009 - 17:30.


#49
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

View Postfloryyn, on 6th December 2009, 14:17, said:

Păi normal că secretul e bine păstrat, din moment ce este vorba de teste ale unor aeronave militare pe lângă care F-22 este un brontozaur greoi. Așa se acopereau în anii '80 testele lui F-117: OZN-uri, fenomene, ET, vizitatori, civilizații avansate...Rahat pe băț, ulterior adevărul a ieșit la iveală, a fost o intoxicare menită să ascundă în mod ingenios unul din cele mai bine păzite secrete ale Americii și NATO: avionul STEALTH.


sa presupunem prin absurd ca ai dreptate.....sunt curios cum au ajuns americanii de la avioane la OZN-uri in forma de farfurie? au visat noaptea proiectul si modul de functionare? trebuia sa se inspire din ceva.....e prea mare diferenta intre un avion cu reactie si un obiect circular care se invarte in jurul axei ,generand atat propulsie cat si gravitatie in interior.....eu cred ca tot dupa originalele UFO-uri s-au inspirat.....americanii sunt prea prosti ca creeze ceva original....ei tot ce au e de fapt prin furt de tehnologie....nu ti se pare ciudat ca ei isi asuma meritul pentru toate marile inventile ale 'epocii moderne'.....asa cum avionul a fost creat dupa modelul naturii,pasarile...asa si OZN-urile terestre sunt doar o copie.....dupa cele originale....care ne viziteaza de foarte multa vreme...sunt dovezi si la noi in tara.....cate vrei.....de obiecte high tech gasite si care au varste de mii,zeci de nii de ani.......sigur le-au creat 'primitivii ' de pe atunci nu? :D

#50
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005
Oamenii de știință ai lui mister Adolf și-au adus contribuția din plin. Și nu mă refer la jdemiile de fabulații, conspirații, teorii și fantasme care circulă pe tot felul de site-uri de intoxicare. Pe de altă parte, nu poți să spui despre savanții americani că erau niște proști, dacă erau așa, nu făceau primii Bomba...

[ http://img694.imageshack.us/img694/2951/farfuriezb.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by floryyn, 11 December 2009 - 10:25.


#51
Ali999

Ali999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.12.2009
Parerea mea e ca sunt doar chestii create de oameni pentru a creste ratingul televiziunilor...
Nimic mai mult. Si de erau extraterestrii, luau deja contactul cu noi.
Nu este aceasta cea mai plauzibila ipoteza? Voi ce spuneti?

#52
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,121
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Prunariu: Exista extraterestri, dar secretul este bine pastrat

Io cre'ca insusi Prunariu este extraterestru...  :rolleyes:

View PostOwidiu, on 12th November 2009, 21:01, said:

As vrea sa imi trimita si mie cineva daca se poate pe PM o descriere a unui OZN !!! dar fara porstii gen zig-zag, au coborat 2 draci din el, a facut sa dispara o vaca samd.

Dispar doar vacile baltzate, celelalte nu!  <_<

#53
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Post_raz_, on 5th November 2009, 12:19, said:

multi se cred singurele fiinte inteligente create de Creator...
Care creator? Nu stie nimeni daca exista asa ceva!

View Postfloryyn, on 6th December 2009, 14:17, said:

Dar na, suntem moderni, emancipați și ateiști, avem mințile mustind de basme New Age și nu credem noi în băbisme din astea anacronice...
Eu nu cred in nici una. Oamenii care au inventat dracii erau mai prosti.

#54
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

View PostAli999, on 11th December 2009, 21:31, said:

Parerea mea e ca sunt doar chestii create de oameni pentru a creste ratingul televiziunilor...
Nimic mai mult. Si de erau extraterestrii, luau deja contactul cu noi.
Nu este aceasta cea mai plauzibila ipoteza? Voi ce spuneti?

Corect.

Dupa miliarde de ani de vizite pe Terra, puteau lasa macar niste deseuri fosilizate in urma, sa fi "gresit" macar unii dintre ei si sa fi aterizat intr-un centru de oras ziua in amiaza mare.  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate