Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Prunariu: Exista extraterestri, dar secretul este bine pastrat

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

Poll: OZN-uri pe spatiul aerian alRomaniei (310 member(s) have cast votes)

Credeti ca e adevarat ce a afirmat Dumitru Prunariu?

  1. Da (188 votes [60.65%])

    Percentage of vote: 60.65%

  2. Nu (61 votes [19.68%])

    Percentage of vote: 19.68%

  3. Nu stiu ce sa cred (61 votes [19.68%])

    Percentage of vote: 19.68%

Vote Guests cannot vote

#19
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
prunariu iara a nimerit in pruna. penibil.

#20
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Bine am citit pe aici ca veniti cu Prunariu!!
Dar eu cred ca Prunariu e pitic in jocul acesta imens!!!

Universul este  populat.Momentan omenirea are putine cunostiinte care inevitabil fac loc aberatiilor si incertitudinii.
Din cele mai vechi timpuri exista relatari ca extraterestrii viziteaza Terra.Unii dintre ei au scopuri pasnice sau de intrajutorare altii sunt inamicii pamantenilor dar si ei tin contactul cu anumite organizatii oculte.Avansul tehnologic al unor state cum ar fi SUA  
este explicabila doar prin admiterea ca re contact cu alte civilizatii.Extraterestrii au ales calea ascunsa pt a nu crea panica.

#21
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 15.03.2006

Quote

prunariu iara a nimerit in pruna. penibil.
Am fost complet dezamagit cand l-am vazut la televizor aberand. -_-

View Postdoktorofsat, on May 8 2008, 00:02, said:

Bine am citit pe aici ca veniti cu Prunariu!!
Dar eu cred ca Prunariu e pitic in jocul acesta imens!!! Prunariu nu-i nimeni in domeniu militar, acolo unde apar marile inventii

Universul este  populat.Momentan omenirea are putine cunostiinte Omul de rand, nu savantul! care inevitabil fac loc aberatiilor si incertitudinii. oo, da!
Din cele mai vechi timpuri exista relatari ca extraterestrii viziteaza Terra. Tot ei au construit piramidele, ne-au invatat astronomie si ne-au impartasit secretele stersului la -. Exista dovezi concrete pentru ce spui tu? Unii dintre ei au scopuri pasnice sau de intrajutorare altii sunt inamicii pamantenilor dar si ei tin contactul cu anumite organizatii oculte. Oh boy, o' boy! I'd better start packing! Esti "aberator"  :rolleyes: Avansul tehnologic al unor state cum ar fi SUA este explicabila doar prin admiterea ca re contact cu alte civilizatii. Exista mai multe in matematica, fizica si chimie decat ce se studiaza la scoala. Cum unora nu le arde de invatat, trag concluzia ca e imposibil sa existe cunostinte cacalau in domeniile astea si devin mari ANAListi: emit teoreme, scriu carti si abereaza-n mass media cum ca oamenii e batuti in cap (etalonul e reprezentat de pitiponcii de la Hollywood, nu?) si ca fara extraterestri ne rezumam la integralele de-a 12-a Extraterestrii au ales calea ascunsa pt a nu crea panica. Mai ales "inamicii pamantenilor", asa cum zici tu, nu?

Asta-i subiect de FUN.

Edited by gxg88, 07 May 2008 - 23:38.


#22
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
chiar nu dorim să înțelegem că suntem urmașii unei mame, unui tată și doi frați, cu 6 rădăcini de genă diferite....
Ce OZN'uri visați?

#23
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Cine spune ca n-ar putea exista fiinte extraterestre, nu este decat un fanatic religios care inca mai crede ca pamantul e buricul universului, ca a fost creat special pentru noi si ca fara noi universul n-ar avea sens. Materia e indeajuns de inteligenta sa evolueze in orice conditii. Sunt miliarde de galaxii. Cu miliarde de planete asemanatoare Terrei. Nu trebuie sa fi doctor in probabilitati pentru a-ti da seama ca ar mai putea exista viata in univers.
Alta e insa problema: cum au ajuns ei aici, prin ce mijloace?
Si daca au ajuns, atunci cu siguranta ca stiinta noastra este inca un biet copil care se joaca cu putulica-n nisip. Inca...

#24
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006

View PostQuorthon, on May 7 2008, 21:44, said:

nici acum nu se stie exact ce se ascunde in Area 51

Doar adminii si moderatorii stiu. Insa sunt 90 % sigur ca discutii administrative legate de forum/activitatea softpedia.

#25
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003

View PostLunaCrystal, on May 8 2008, 04:13, said:

Doar adminii si moderatorii stiu. Insa sunt 90 % sigur ca discutii administrative legate de forum/activitatea softpedia.
Hahaha  .. da da da

#26
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
n-am fost in stare nici macar sa trimitem un roman in spatiu care sa nu bata cimpii

#27
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
stiti cum se numeste primul tigan trimis in spatiu? cosmorrom...

#28
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postjamalex2000, on May 7 2008, 19:21, said:

nu cred ca radarele alea isi dadeau seama de diferenta dintre 1000 kmph sau 6000 kmph
ai dreptate, doar dacă operatorii sunt orbi, altfel, știu exact unde, cum, cu cât se deplasează orice obiect în spațiul scanat... dacă un tren pleacă din gara A---- etc---

Edited by sarac.lipit, 08 May 2008 - 14:28.


#29
Quorthon

Quorthon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 19.07.2007

View PostFr3ak, on May 7 2008, 20:51, said:

După cum știi tu. Eu știu altfel.






Pardon...paremi-se că nu tu decizi unde și ce vorbesc...
Mdeah io nu vorbeam despre propulsarea rachetelor in spatiu si daca nu ai citit bine : "erau obiecte fizice, luminoase  si care au disparut undeva pe Marea Neagra, spre Rusia" <_<

#30
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006

View Postmanchimen, on May 8 2008, 08:15, said:

Hahaha  .. da da da

Ce e de ras ??? Iti e ciuda ca nu esti admin ?

#31
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Cine crede ca in universul asta vast este singur cred ca este egoist. Sunt convins ca exista forme de viata si in afara pamantului ( asta inseamna extraterestru ) . Daca sunt verzi , gri , albastri , inodori sau incolori nu stiu . Dar cred ca exista .
Am vazut si eu un interviu la Nasul cu Prunariu . Ma rog pe bucati . Dar nu am nevoie neaparat de conformarea lui ca sa imi dau seama ca nu suntem singuri in Univers .


View Postjamalex2000, on May 7 2008, 20:21, said:

nu cred ca radarele alea isi dadeau seama de diferenta dintre 1000 kmph sau 6000 kmph
Poti sa detaliezi ? De ce nu ?

Edited by FolderBulk, 04 August 2008 - 20:27.


#32
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007
Parerea mea este ca.... acum cateva zeci de milioane de ani ceva a lovit pamantul o chestie cu ochi... care s-a reprodus si a crescut si a prins forma umana si mai cred ca Dumnezeu "este" extraterestru.... adica acest extraterestru suprem care a adus microbul uman pe planeta...... Ma intrebi daca nu mi-am luat medicamentele.... poate ai dreptate.... dar asta este parerea mea ... si inca ceva OZN-urile nu sunt ale extraterestrilor nici pe departe.... de ce n-au aparut acum cateva sute de ani cand Napoleon cumpara cai... sau cand Hitler facea curatenie in Germania omorand evreii....trimitindui in lagare..... si au aparut OZN-urile de pe la al doilea razboi mondial.....  Daca ne-ar vizita extraterestrii sunt foarte sigur ca nu v-or veni cu OZN-ul    4 Shure

#33
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

View Postcristyyo, on May 7 2008, 20:28, said:

Personal nu cred în omuleți verzi, ozene-uri & stuff.
Dar chiar dacă ar exista, atâta vreme cât nu ne-au atacat și invadat planeta până acum, nu mă afectează cu nimic relatările nu știu cui și nici existența lor.
Ar fi bine sa crezi si sa te mai uiti pe la NG si Discovery(cand ai timp)
Eu zic ca secretul este bine pastrat de US.

#34
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostFolderBulk, on Aug 4 2008, 20:26, said:

Cine crede ca in universul asta vast este singur cred ca este egoist. Sunt convins ca exista forme de viata si in afara pamantului ( asta inseamna extraterestru ) . Daca sunt verzi , gri , albastri , inodori sau incolori nu stiu . Dar cred ca exista .

problema este nu sa crezi ca exista, ci ca exista, ne-au vizitat si mai mult, sint tinuti la secret de :scared: guvernu american :scared:


View PostFishhh, on Aug 5 2008, 06:51, said:

Ar fi bine sa crezi si sa te mai uiti pe la NG si Discovery(cand ai timp)
Eu zic ca secretul este bine pastrat de US.

desigur ca este

apropo, nu v-ati intrebat niciodata de ce extraterestrii aia s-ar duce taman in us, unde e cel mai probabil ca orice taran sa traga cu puscociu dupa ei? :lol:

Edited by Mosotti, 05 August 2008 - 07:42.


#35
TERMINATU

TERMINATU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 10.08.2006
I-am vazut eu!!!
Sunt pe axn sci-fi!!!

Si eu am votat da.Parerea mea e ca se uita la noi cum ne uitam noi la un musuroi cu furnici.

#36
kalmar33

kalmar33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.07.2008
ffff greu de verificat. atat sua cat si rusii (de fapt nimeni) nu vor recunoaste niciodata ca sunt survolati de chestii pe care nu le pot controla si atunci musamalizeaza totul. vede unul o chestie, sa zicem pe bune, imediat apare vocea reactiunii care contrazice, vedenii, aparate prototip care iau viraje la 90 gr, demonstratii matematice si fizice ca de fapt nu se poate, etc. massmedia la baga pe toate, omul de rand pe cine sa creada. interesant ca timpul celui de al 2-lea rm toate armatele mari au avut un birou secret de analiza a rapoartelor aviatorilor sau alte surse in care era vorba de chestii gen ozn. intrebarea vine de la sine: daca o armata beligeranta detinea ceva la 6000 km/h, sa zicem, chiar nu punea jucaria aia la bataie? cred ca raspunsul e clar. americanii cum au facut bomba atomica cum au aruncat-o la japsi in cap cu toate implicatiile politice umane sau de orice alta natura. ar fi fost mai putin sangeros sa utilizeze un avion supersonic (sau ce tip de motor ar fi fost) si sa bubuie tot ce pica in cale. me-ul 262 german a fost scos la bataie numai ca nu au fost multe si trebuia schimbat motorul la fff putine ore de zbor din cauza aliajelor acestuia la care germania incepuse sa fie deficitara.
poate toate au o legatura mai mult sau mai putin intentionata: amintiri despre viitor, case regale, zbor 19, piramide, zona 51, nazca, philadelphia, discurile chinezesti, potopul, guvernele, incl cel mondial, templierii, religia, ozn, star treck (are o lege: a nu se interveni intr-o civilizatie, las-o sa se dezvolte pe baza experientei proprii, adica nu da un akm pe mana unui copil de 5 ani), etc . o alta intrebare: voi cum ati face, sa zicem in locul guvernului american tinand cont de detaliile (militare, politice sociale, financiare, etc) previzibile la un moment dat. cred ca fiecare ar infiinta area n+1. din tribuna e f simplu, dar ce e in capul lui banel numai el stie...............................
o fi, n-o fi, asta-i chestiunea topicului, e superb topicul, problema e la poluatori (bagatorii de vina din principiu, vanatorii de virgule prost puse si mishtokarii).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate