Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 

ASUS R300

- - - - -
  • Please log in to reply
291 replies to this topic

#37
Gupidon

Gupidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.05.2008

 mitos, on May 23 2008, 10:56, said:

P.S.  Pentru aparatele cumparate luna asta s-a rezolvat problema diacriticelor din fabrica....eu am cumparat saptamana asta si are diacritice....

Eu l-am cumparat luna asta si are problema cu diacriticele ... nu cred ca are vreo legatura cu perioada ci mai degraba cu unde mai sunt stocuri din produse cu 4.4.0.

Asa ca, aviz amatorilor, cine vrea sa isi cumpere sa verifice !

#38
mitos

mitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.02.2007
Ca info. eu l-am luat de pe net de la cel.ro si diacriticele sunt ok. Azi am incercat cu MioPocket ver.2 si nu merge......sorry cu instalare pe SD. Nu am avut curaj pe flash..asa ca cine are...se pare ca merge pe platforma r700.

#39
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

 mitos, on May 23 2008, 18:01, said:

Ca info. eu l-am luat de pe net de la cel.ro si diacriticele sunt ok. Azi am incercat cu MioPocket ver.2 si nu merge......sorry cu instalare pe SD. Nu am avut curaj pe flash..asa ca cine are...se pare ca merge pe platforma r700.
Poti sa faci o arhiva cu ce ai tu pe card si sa o pui aici ?

#40
mitos

mitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.02.2007
Ce am eu pe card are 1.6 giga de la mama lui asa ca.......

#41
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

 mitos, on May 25 2008, 15:20, said:

Ce am eu pe card are 1.6 giga de la mama lui asa ca.......
Nu m-ar interesa hartile si poi si alte chestii din content (voice, dem, lang si ce mai e pe-acolo) ci restul. Daca ai intrat pe site la Asus la download ai sa vezi ca pentru un firmware update arhiva are 34 MB ... ceea ce nu e asa mult.

Cat despre MioPocket ... MERGE FOARTE BINE!!! Arhiva se ia de pe topicul R700 (pentru cei interesati).

Edited by pali2704, 25 May 2008 - 20:58.


#42
mitos

mitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.02.2007
Poti sa detaliezi pasii pe care i-ai facut sa instalezi MioPocket?....vreau si eu si chia am incercat dr nu a mers!!!! Nu stiu cum se intra in flash sa iau firmware-ul ..... daca ma ghidati nu e o prblema o sa fac o arhiva cu el...apropo eu am versiune 4.8.0

#43
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

 mitos, on May 26 2008, 08:23, said:

Poti sa detaliezi pasii pe care i-ai facut sa instalezi MioPocket?....vreau si eu si chia am incercat dr nu a mers!!!! Nu stiu cum se intra in flash sa iau firmware-ul ..... daca ma ghidati nu e o prblema o sa fac o arhiva cu el...apropo eu am versiune 4.8.0
Intra pe topicul R700 la pagina 12 o sa gasesti acolo un link (http://www.filebox.r...e2f596fc3166a18) catre o copie a cardului lui Gabystec. Urmezi pasii care ii spune el si ... GATA !
Ca sa mearga IGO 8 trebuie editat un fisier .ini din IGO 8 unde e trecuta rezolutia pentru ecran mare (a lui R700) si pui acolo 320 respectiv 240.

P.S. Incearca sa pui si tu aici o arhiva cu ce ai pe card, la fel cum a facut Gabystec.

#44
Gupidon

Gupidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.05.2008
Am contactat pe mail service-ul firmei de la care am achizitionat R300. Le-am semnalat problema mea cu caracterele speciale si posibilitatea ca pe piata sa fie acelasi produs disponibil cu o versiune noua de ROM (ma refeream la 102-0-v4.8.1). Dupa doua zile, raspunsul a venit sec "veniti cu el la service". L-am dus astazi si mi-au confirmat ca problema se va rezolva.

Revin cu detalii.

#45
mitos

mitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.02.2007
Dupa cum am promis: arhiva de pe card fara map  aici: http://www.filebox.ro/uploads.php

#46
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

 mitos, on May 28 2008, 19:35, said:

Dupa cum am promis: arhiva de pe card fara map  aici: http://www.filebox.ro/uploads.php
Nu e bun link-ul ... mai verifica (uploads.php ?!?)

#47
LiviuZah

LiviuZah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 19.08.2006
Continutul cardului difera de ceea ce e in arhiva. Se mai poate reveni la softul original de pe DVD?
Merge arhiva de pe R700, rapidshare. Fisierul care trebuie modificat e .txt.
Eu plec maine in grecia si nu am chef de experimente. O sa incerc cand ma intorc.

Edited by LiviuZah, 29 May 2008 - 07:41.


#48
mitos

mitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.02.2007
Sorry pt link....asta e..... http://www.filebox.r...3a318860723599f

#49
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

 LiviuZah, on May 29 2008, 08:38, said:

Continutul cardului difera de ceea ce e in arhiva. Se mai poate reveni la softul original de pe DVD?
Merge arhiva de pe R700, rapidshare. Fisierul care trebuie modificat e .txt.
Eu plec maine in grecia si nu am chef de experimente. O sa incerc cand ma intorc.
Pe CD-ul original R300 (sau DVD, ce-o fi el) se spune metoda ca sa "revii" la softul original. In caz ca ai "pierdut" informatiile de pe card, se copie niste fisiere de pe CD/DVD si se rezolva.

#50
mitos

mitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.02.2007
Cum punem si noi harta Romaniei (pe interfata si softul original) aia mare de 14,5 mega...ca noi o avem pe cea de 12 mega....???????? Fara mio pocket merge?

#51
Gupidon

Gupidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.05.2008
In afara de POI-uri adaugate manual, a reusit cineva sa adauge POI-uri pe R300 ? Daca da, care ar fi pasii de urmat pentru ca folderul recomandat "userdata" nu exista pe card ?

#52
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

 mitos, on May 29 2008, 19:32, said:

Cum punem si noi harta Romaniei (pe interfata si softul original) aia mare de 14,5 mega...ca noi o avem pe cea de 12 mega....???????? Fara mio pocket merge?
Se pare ca update-ul de harti se face de catre cei de la Asus ... asa ca trebuie sa asteptam (sau sa folosim MioPocket).

 Gupidon, on May 29 2008, 20:37, said:

In afara de POI-uri adaugate manual, a reusit cineva sa adauge POI-uri pe R300 ? Daca da, care ar fi pasii de urmat pentru ca folderul recomandat "userdata" nu exista pe card ?
Incearca sa creezi tu folderul ala, poate merge.

#53
mitos

mitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.02.2007
Am pus si fisierele cu teren 3d .....merg super se pun pur si simplu in fisierul DEM...navigare placuta....de aici se pot lua: http://www.filebox.r...beb43854afe6388

#54
brutus07

brutus07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.03.2008
Mi-am luat si eu acum o zi R300 si sunt chiar multumit de el merge ff bine eu l-am luat de pe net  http://www.idshop.ro...lver-12246.html de la idshop parca nu le am asa cu magazinele astea dar s-au miscat ff repede mi l-au adus acasa in ziua in care am facut comanda si fara transport fara nimik super tare nu? :coolspeak:  sa vad pe viitor cum se comporta, numai bine  :thumbup:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate