Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

ASUS R300

- - - - -
  • Please log in to reply
291 replies to this topic

#289
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

 gumball3000, on 15 noiembrie 2013 - 22:08, said:

Asa este face actualizari, dar nu la harti, ci la fisierul cu pozitiile satelitilor de pe cer, pt ca aparatul sa-si ia semnal mai rapid.


Senqu...
Si la harti cum se poate face actualizarea... pe intelesul unui nepriceput

#290
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Oficial nu se poate face, pt. ca nu mai exista suport de la asus de cativa ani buni, neoficial ar trebui sa gasesti informatii de-a lungul acestui topic.

#291
auarsene

auarsene

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.11.2006

 LordMeMo, on 17 iulie 2011 - 12:41, said:

L-am calibrat prin acea optiune.Am observat ca imi face figuri ecranul daca sta mai mult la soare Posted Image
Apropo, in ce foldere din card pot sa bag poze/muzica/video-uri sau harti actualizate?

Da, asa este, pot confirma si eu: am acest aparat din 2008 si in primii ani a mers foarte bine, dar de vreo 3 ani am inceput sa am aceasta problema cu ecranul. Nu mai functioneaza corect, mai exact inregistreaza apasarea ca fiind cativa cm mai la dreapta (deci daca apas in centrul ecranului, imi ia ca si cum as fi apasat ceva de pe marginea din dreapta). Acest lucru se intampla numai vara, cand este expus la caldura. Ecranul isi revine cand aparatul este racit. Problema s-a agravat in timp, devierea spre dreapta fiind din ce in ce mai mare, pana cand a ajuns complet inutilizabil. Vara trecuta am fost in Grecia si il puteam folosi doar daca il tineam pe o baterie inghetata de la lada frigorifica!
Acum am alta problema: nu mai am ca si harti disponibile decat tarile din CEE la care am facut update prin 2009 parca. Acum 2 ani am mers la Roma si sigur aveam Italia disponbila (la fel ca orice alta tara din Europa). Acum nu o mai am. Fisierele in directorul map sunt toate la locul lor, 47 la numar. Nu lipseste nicio tara, si totusi cand vreau sa selectez tara imi arata doar cele 13 tari disponibile din Europa centrala si de est. Nu am umblat in niciun fel la fisiere, nu i-am facut nimic. Aveti idee cum sa remediez? Diseara plec la Roma din nou...
Multumesc!

#292
rel5s5

rel5s5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 21.04.2009

 auarsene, on 07 iulie 2014 - 12:10, said:


Da, asa este, pot confirma si eu: am acest aparat din 2008 si in primii ani a mers foarte bine, dar de vreo 3 ani am inceput sa am aceasta problema cu ecranul. Nu mai functioneaza corect, mai exact inregistreaza apasarea ca fiind cativa cm mai la dreapta (deci daca apas in centrul ecranului, imi ia ca si cum as fi apasat ceva de pe marginea din dreapta). Acest lucru se intampla numai vara, cand este expus la caldura. Ecranul isi revine cand aparatul este racit. Problema s-a agravat in timp, devierea spre dreapta fiind din ce in ce mai mare, pana cand a ajuns complet inutilizabil. Vara trecuta am fost in Grecia si il puteam folosi doar daca il tineam pe o baterie inghetata de la lada frigorifica!
Acum am alta problema: nu mai am ca si harti disponibile decat tarile din CEE la care am facut update prin 2009 parca. Acum 2 ani am mers la Roma si sigur aveam Italia disponbila (la fel ca orice alta tara din Europa). Acum nu o mai am. Fisierele in directorul map sunt toate la locul lor, 47 la numar. Nu lipseste nicio tara, si totusi cand vreau sa selectez tara imi arata doar cele 13 tari disponibile din Europa centrala si de est. Nu am umblat in niciun fel la fisiere, nu i-am facut nimic. Aveti idee cum sa remediez? Diseara plec la Roma din nou...
Multumesc!
Probabil licente expirate

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate