Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transmite cineva in Romania?

TĂTUȚU...se intoarce!

Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...
 Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje

Genetica vs educatia vs cultura

Laptop Asus ROG Strix G15 cu pro...
 Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...
 suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB
 

Muscatura de capusa

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#37
wannajo

wannajo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 18.01.2007
Cel mai sigur pt a afla daca respectiva capusa te-a infestat este sa faci niste analize.  Cu cat mai repede, cu atat mai bine si mai sigur!
Se fac anticorpii IGG si IGM la Borellia (care produce Lyme-sau "boala celor 1000 de fete", deoarece e usor confundata cu 1000 de alte boli). Despre Lyme ...Fereasca Dumnezeu!
Poti face analiza ori la Matei Bals (unde spui ca ai fost intepat/muscat de capusa, ori la alte clinici private ( la cele private din cate stiu se trimite proba in Germania pt analiza, deci rezultatele vin cam in 10-12 zile din ce am inteles).
Sanatate si nu va jucati cu asta!
PS: ieri au fost si la TV informatii despre capuse, cautati si pe net.

#38
wannajo

wannajo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 18.01.2007
Lyme se trateaza dc este descoperita rapid. Semnele bolii (cele 3 faze) pot aparea una sau toate 3 sau NICI UNA. Asa ca acel "eritem migrator" nu este obligatoriu sa apara la toti pacientii cu Lyme.
Deasemenea, va poate scuti de analize si clipe negre chiar capusa. Pastrati-o neaparat (scoasa chirurgical, la medic) si mergeti cu ea la analize, se va sti cu siguranta (in urma analizelor) daca era sau nu purtatoare de borelioza.
Din ce am citit pe alte forumuri (exista ff multe info despre Lyme de la pacientii cu aceasta boala si cei aflati in tratament aici: http://forum.desprec...amp;whichpage=1
si aici:
http://forum.desprec...TOPIC_ID=137604
rog moderatorii sa nu se supere, sunt informatii ff valoroase pe aceste topicuri),
in lume sunt cativa medici renumiti pt tratarea bolii Lyme. Se pare ca printre primii 3 in lume in acest domeniu se numara si Dr.Bozsik. Ati putea sa-i scrieti (in engleza),si sa-i cereti o parere/tratament, mai ales ca rezultatul la buni este pozitiv. Va va raspunde si va va ajuta, este un om nemaipomenit. Eu personal i-am scris (am avut o problema cu o capusa care nu stim sigur daca era capusa de fapt...) si mi-a raspuns f rapid si la obiect.
Coordonatele dlui Dr. Boszik:
TETENYI ST. 98, BUILDING B.
1119 BUDAPEST
tel mobile : 00 36 209 253 987
( E-mail: [email protected])

Sanatate multa!

#39
george04302012

george04302012

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 30.04.2012
Bine ar fi ca cineva sa initieze o pagina de facebook, o ducem viral cu totii. Eu deja am demarat o pagina. Mi-as dori ca in Romania sa nu mai existe aceasta controversa a bolii Lyme. Multi sufera din cauza unui sistem defect. Nu cred ca cineva trebuie tratat cu disrespect si ignoranta, Toti membri, cititorii forumului ar putea sa se implice sa ducem o pagina de facebook viral.

Fiecare poate sa posteze pe pagina (experienta lor cu boala Lyme, tratament, “marea controversa” etc……. pagina ducandu-se viral vom putea face un fel de media coverage si probabil se vor sesiza si cei de la Ministerul Sanatatii.

Daca cativa mii de cititori ar da un share la pagina (prietenilor lor, cunostintelor, familiei etc) Pagina poate usor sa ajunga la cateva zeci de mii de fani.

E o idee care se poate realiza foarte usor dar avem nevoie de sustinatori pentru a educa cat mai multi medicii, pacientii dar si publicul larg despre maladia Lyme.

(Am creat eu o pagina - Toti cei care vor sa se implice pot accesa pagina aici - http://www.facebook....356711894395034

1) Dati click pe "Like"
2) Share cu toate contactele din lista dumneavoastra.

#40
reginadealb

reginadealb

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 02.01.2012

 Lizicat, on 5th October 2008, 11:14, said:

Nimeni nu scrie nimic? ...informatii despre acest flagel.

Ceea ce consider important de retinut la acest subiect a fost scris ,pe scurt , de catre antigen . Restul sunt fabulatii .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate