Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

FORD FIESTA 25.07.2002 1.3 DURATEC 8v EURO3 SAU 4?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nox_pw

nox_pw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.12.2007
... Ba euro 3..ba euro 4..
           sunt nervos pana peste cap! azi am fost pana la dracu in praznic la Satu Mare sa vad un Ford fiesta, totul ok la prima vedere, am fost cu proprietara la reprezentanta la ford in Satu Mare, iar testele au zis urmatoarele: Necesita schimbate: Bielete Antiruliu Fata + Amortizor Stanga Spate ( afacere mi`a zis ca ma costa in jurul sumei de 300euro ) ; Nivel Emisii Euro 3!! - Mecanicul Sef de la reprezentanta Ford din Satu Mare asa a notat pe Constatarea masinii dupa ce a verificat pe siteul de la Ford ( ), Numarul de identificare, unde apare masina, anu fabricatiei, toate caracteristicile iar la un punct scrie asa: EMISSION: 2000 EEC ( EEC 7 ) la care a zis ca 2000 EEC ( EEC 7) inseamna EURO 3. suparat foc.. ma duc cu constatarea la femeie sa ii dau cu ea in cap! femeia nedumerita, imi arata omologarea facuta in urma cu 2 saptamani la RAR Satu Mare unde scrie de asemenea toate caracteristicile, iar la NUMARUL DE OMOLOGARE/AN FABR: ABFR191T19I2CE4/2002 . Ce sa inteleg? din cate stiu ultimele doua caractere determina ce EURO are masina, respectiv EURO4, insa spusele domnului consultat Ford, afirma ca masina are Euro 3. Ma poate ajuta cineva cu niste raspunsuri sau indicatii mai portrivite? Va multumesc mult, iar daca aveti nevoie de vreo serie, sau vreun act, pot rezolva pe luni niste poze. Multumesc.Attached File  Ford_Etis.JPG   132.43K   37 downloads

#2
dog_tractoras

dog_tractoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 10.03.2008
pai si cu ce te deranjeaza ca e euro 3?ca din cate inteleg masina este inscrisa....din 2002 nu cred ca este euro 4...parerea mea nu stiu

#3
nox_pw

nox_pw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.12.2007
Masinsa nu e inmatriculata, are doar RAR`ul facut si atat, nu este si inscrisa, iar pe RAR are seria respectiva(ABFR19IT19J2CE4/2002) si la teste a iesit euro3, eu sunt nedumerit ca ajung cu ea acasa in Sibiu si cei de la finante sa ma puna sa platesc taxa de inmatriculare pentru euro4..
   Se poate sa se insele mecanicul ford? care stie defapt ce inseamna EMISSION: 2000 EEC ( EEC7 ) ?

 nox_pw, on Apr 19 2008, 10:32, said:

Masinsa nu e inmatriculata, are doar RAR`ul facut si atat, nu este si inscrisa, iar pe RAR are seria respectiva(ABFR19IT19J2CE4/2002) si la teste a iesit euro3, eu sunt nedumerit ca ajung cu ea acasa in Sibiu si cei de la finante sa ma puna sa platesc taxa de inmatriculare pentru euro4..
   Se poate sa se insele mecanicul ford? care stie defapt ce inseamna EMISSION: 2000 EEC ( EEC7 ) ?

Problema e ca nu am mai cumparat niciodata o masina, si nici actele unei masini nu le`am facut niciodata.. sa imi zica si mie absolut tot ce trebuie stiut.. multumesc

Edited by nox_pw, 19 April 2008 - 09:32.


#4
dog_tractoras

dog_tractoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 10.03.2008
din ce am citit pe forum pe aici calculatorul putea fi influentat si de faptul daca nu mai aveai multa benzina in masina sau ceva de genu...

#5
nox_pw

nox_pw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.12.2007

 dog_tractoras, on Apr 19 2008, 13:19, said:

din ce am citit pe forum pe aici calculatorul putea fi influentat si de faptul daca nu mai aveai multa benzina in masina sau ceva de genu...
Tocmai am vorbit cu mecanicul de la Satu Mare si l`am intrebat cum a verificat nivelul de emisii al masinii. Mi`a raspuns:
   "Am verificat VIN-ul masinii pe http://www.etis.ford.com/ si pe pagina de la Ford scrie EMISSION 2000 eec ( eec 7) - adica emission 2000 eec (eec 7) inseamna EURO 3." SE POATE INSELA? DECI CEI DE LA REPREZENTANTA NU AU VERIFICAT MASINA DPDV AL EMISIILOR CI DOAR AU SPUS CA 2000EEC ( EEC 7) ESTE EURO 3 DIN CATE STIE D`NUL MECANIC!  NISTE SFATURI? SA MA DUC SA IAU MASINA?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate