Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Asus P750

- - - - -
  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#163
Adi|_

Adi|_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 04.01.2007
am reusit sa citesc tot acest topic si cred ca vreau si eu un P750.
imi puteti spune cu ce accesorii vine in cutie?

cei care-l aveti deja, l-ati mai cumpara si la ora actuala, sau ati alege altceva?

#164
hugbear

hugbear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.12.2007

 eiffel, on Nov 7 2008, 09:51, said:

Un link ceva sa vad despre ce e vorba ?

http://www.romaniadi...ro/ro/index.php

E vorba de harta topografica a Romaniei, dar e strict pentru Garmin. Ma gandeam ca, folosind Garmin Mobile XT (care are in lista de compatibilitati si P750)
pot s-o utilizez...

#165
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

am reusit sa citesc tot acest topic si cred ca vreau si eu un P750.
imi puteti spune cu ce accesorii vine in cutie?
Pai asta inseamna ca nu l-ai citit tot :D
Era un link catre o tentativa de revieww in care dadeam toate detaliile. Din pacate n-am mai reusit sa reactuializez review-ul respectiv :(

Quote

cei care-l aveti deja, l-ati mai cumpara si la ora actuala, sau ati alege altceva?
In ce ma priveste abia acuma l-as lua. Ptr ca doar dupa ultimele update-uri a devenit extrem de stabil. Atunci cand l-am luat a facut mereu figuri.

Quote

Ma gandeam ca, folosind Garmin Mobile XT (care are in lista de compatibilitati si P750)
pot s-o utilizez...
Nu, nu am testat. Folosesc iGo care este perfect compatibil - a fost testat si de producator pe ASUS P750. Cu softul de la Garmin cred ca nu e prea compatibil. Din ce am citit ( recunosc destul de putin ) softul este ptr navigatoarele specializate ale Garmin, deci ar trebui probabil modificat ca sa mearga pe un PDA.

#166
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Merge si Garminul, l-am avut eu pus pe P750. Dar IGO2006 sau IGO8 sunt mult mai usor de instalat si actualizat. Plus ca la Garmin harta Road 2006 e cam expirata, iar lansarea Road 2008 e intarziata de mult. Cica lucreaza pentru o mai buna protectia a ei, ceea ce inseamna ca si dupa lansare va mai trece o vreme pana va fi disponibila tuturor. Pana atunci, IGO sa traiasca ;)

De curand am trecut pe Diamond si pana acum nu regret alegerea facuta. Voiam ceva mai mic, rapid si cu VGA pe care sa meaga GPS-ul bine, iar Diamondul a scapat si el de bolile copilariei si ultimele ROM-uri sunt chiar bunicele. Acuma sa vad cum ma impac cu bateria mica si cu lipsa tastaturii. Deh, niciodata nu le poti avea pe toate... :D

Edited by flaviand, 16 November 2008 - 23:06.


#167
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Ar fi ok daca ar avea si slot de card ;)

#168
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Mda, am trecut de la carduri de 8GB + 4GB rezerva la o memorie interna de 4GB.

A trebuit sa fac nitzica economie de spatiu ca sa imi intre chestiile mai importante. Am zburat mare parte din hartile GPS pe care nu le foloseam frecvent si va trebui sa am grija ce adaug la viitoarea plimbare prin europa.

Cum am zis, cam greu sa le ai pe toate... :)

#169
hugbear

hugbear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.12.2007

 flaviand, on Nov 16 2008, 23:02, said:

Plus ca la Garmin harta Road 2006 e cam expirata, iar lansarea Road 2008 e intarziata de mult..... Pana atunci, IGO sa traiasca ;)

Garmin ma intereseaza strict pentru harta topografica, mai ales ca nu cred ca se bate cap in cap cu IGO (cel putin pe Nokia E90 ruleaza independent...). Am vazut si eu pe propria piele ca reruteaza cam greu...

#170
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Ma rog, daca iti iei P750 si tii neaparat sa pui si Garmin pe el te ajut eu cu o varianta "simplificata" de mine pentru WM.

Simplificata in ideea ca nu contine la instructiuni "decat" vreo 10 pasi pentru instalarea softului si hartii Road 2006, in loc de vreo 30 cum e "normal".

Sper sa te descurci, ca multi au nevoie de lamuriri si pentru IGO unde e nevoie de doar 3 pasi: copy, paste si run :D

Edited by flaviand, 18 November 2008 - 00:14.


#171
hugbear

hugbear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.12.2007
Mersi, probabil voi avea nevoie. Momentan inca incerc sa ma hotarasc intre Mio A702, P750 si P526, mai ales dpdv al pretului! Ma uitam si la un Sony-Ericsson C702, ca joi tocmai am reusit sa pun Garminu' pe E90, da' cred ca la Symbian 9.1 se schimba kalimera... Ai ceva sfaturi pentru mine in privinta alegerii? (primeaza pretul, apoi disponibilitatea instalarii de "diverse" softuri)

Multumesc

#172
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Daca vrei un pret bun vezi pe okazii ca sunt aparate aproape noi la preturi de nimica.

Multe is abia desigilate sau chiar cu tipla pe ele si mai beneficiaza si de garantie. E pacat sa dai dublu pe acelasi telefon ca sa constati a doua zi ca valoarea lui a scazut la jumatate.

Daca vrei neaparat tastatura numerica atunci P750 e recomandarea, altfel poti incerca si un Diamond.

#173
waderus

waderus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.07.2008
Salutare, sunt si eu un nou posesor de P750. A facut updateurile de soft de pe site-ul Asus (l-am adus la zi) dar am o intrebare de unde pot lua ultimul update de la rusi sa mearga in VGA si daca acest update aduce ceva modificari in soft si in functionare (blocari, lipsa programe, etc.)
Iar, separat, as vrea sa imi dea unul din voi ceva indicatii cum sa fac un Backup la toate datele ce le am actualmente in PDA.

Multumesc mult

#174
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Cauta e topic ca s-a tot dat linkul catre site-ul rusesc.

Pentru backup vezi ppcpimbackup, eventual mai da un search pe forum ca si despre asta s-a mai vorbit.

#175
waderus

waderus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.07.2008
Multam de ajutor.

#176
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Pai topicul e de fapt tot asta, trebuie doar cautat postul. Stiu ca s-a dat prin primele pagini parca.
Oricum vad ca n-au mai scos de foarte mult timp nimic nou, si tinand cont ca multe chestii nu merg pe el asa cum ar trebui eu zic sa nu te complici.

Edited by eiffel, 25 November 2008 - 16:03.


#177
waderus

waderus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.07.2008
Nici nu cred ca ma complic sa bag rezolutia VGA, am vazut ca ultimul update e (parca) 0.22 si am citit in posturile mai vechi ca face fite. Il las asa. Iar cu backup-ul am rezolvat cu ppcpimbackup. Vad ca merge "brici". Am reusit de am instalat si iGO 08 si merge OK.
Il am de 3 zile si pana acum is super multumit de el.

#178
Graymann45

Graymann45

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.11.2008
[size="2"]Am un ASUS P750 si din cauza unor mici accidente s-a crapat carcasa la unul din colturi. Stie cineva unde gasesc carcasa originala????? Saptamana care vine merg in Bucuresti si as vrea sa aflu daca pot gasi undeva o carcasa originala?

#179
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Am un ASUS P750 si din cauza unor mici accidente s-a crapat carcasa la unul din colturi. Stie cineva unde gasesc carcasa originala?????
Raspunsul e doar cu o pagina sau 2 in urma.

#180
gtrazvan

gtrazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.05.2004
sunt de curand poesorul unui p750 cu un card de 8gb

varianta mea este

Windows Mobile 6.1 Profesional
CE S 5.2.19851 (Build 19581.1.1.1)

ROM date :           2008/8/11
ROM version :      V6.6.0 WWE_RO00
Boot version :     080606132559
Radio version :   V4.6.8.P1-PP
Extended ROM version : V3.1.3 RO00


El se misca bine, nu se blocheaza, nu are probleme dar vreau sa stiu daca merita si eventual ce update-uri sa fac

Merci, o zi buna.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate