Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Abonamente clicknet 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
1340 replies to this topic

#55
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postageofdark, on Mar 18 2008, 18:25, said:

Abonamente noi. Ab actuale raman in stand by.
6Mbps/1Mbps 24.5euro
8Mbps/1Mbps 34euro
12Mbps/1.3Mbps 46.5euro
Preturile sunt promotionale si nu includ TVA sau abonamentul de voce. Abonamente valabile pt zonele urbane modernizate valabile din mai a.c. dar cel mai sigur din iunie a.c.

Scump frate, scump!
Pentru abonamentul de 3mbps se preconizeaza vreo marire a upload-ului ?

Edited by Bogdani, 18 March 2008 - 18:33.


#56
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006

View Postageofdark, on Mar 18 2008, 18:25, said:

Abonamente noi. Ab actuale raman in stand by.
6Mbps/1Mbps 24.5euro
8Mbps/1Mbps 34euro
12Mbps/1.3Mbps 46.5euro
Preturile sunt promotionale si nu includ TVA sau abonamentul de voce. Abonamente valabile pt zonele urbane modernizate valabile din mai a.c. dar cel mai sigur din iunie a.c.

e clar... :) Pa... romtelecom! O sa reziliez si raman pe 'partea cealalta' si imi cresc acolo abonamentul
Dupa ce ca au upload de kkt... mai au si preturi de kkt.
Asta este. A fost util cat a fost.

#57
calin1

calin1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.03.2005
Ce-mi place de discutia asta. Dar oare de ce divagam pentru niste informatii care se zice ca ar fi din interior cind nimeni nu le poate verifica? Eu astept sa vedem cu ce o sa iasa pe piata. De cind am RTc pina acum nu au marit preturile ci au marit banda, oare de ce acum ar fi altfel ?
Parerea mea.

#58
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006
si mie sincer mi se pare ciudat pt ca nu cred ca ar sari lumea asa, pe noile abonamente... toti cresc benzile, ieftinesc.. iei stau pe loc cum ar veni.. si oricum 8 si 12 Mbps e prea scump pt o persoana fizica. Parerea mea.

Edited by dreyfus, 18 March 2008 - 18:52.


#59
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
dpdv al abonamentului de 3 mega nu e niciun progres. banuiesc ca totusi abonamentele costa totusi jumatate. asa si pe factura imi vine 24.5 euro minus 12,5.

#60
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postcalin1, on Mar 18 2008, 18:48, said:

Ce-mi place de discutia asta. Dar oare de ce divagam pentru niste informatii care se zice ca ar fi din interior cind nimeni nu le poate verifica? Eu astept sa vedem cu ce o sa iasa pe piata. De cind am RTc pina acum nu au marit preturile ci au marit banda, oare de ce acum ar fi altfel ?
Parerea mea.

Este plauzibila o asemenea informatie tinand cont de faptul ca acum romtelecom este "asediat" de "cetateni" ce vor net.

#61
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006
in concluzie... iei si-o fac cu mana lor. :D Sa vedem cat de isteti sunt... :P

#62
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004
Au mai facut o chestie din asta prin 2006 parca, asa ca nu e exclus sa repete experienta.
Cu asemenea oferte, daca vor fi valabile astea, nu vor avea nici o sansa in urban.
Sau, poate, informatia a fost aruncata ca sa se vada reactia abonatilor.

Edited by Bogdani, 18 March 2008 - 19:08.


#63
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Lupul își schimbă blana, dar năravul ba. Nu știu de ce nu am ținut cont de acest proverb. Acum rămâne de văzut câți vor și prinde vitezele alea.

#64
fearme666

fearme666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.03.2008

View Postjafpefata, on Mar 18 2008, 18:47, said:

Lupul își schimbă blana, dar năravul ba. Nu știu de ce nu am ținut cont de acest proverb. Acum rămâne de văzut câți vor și prinde vitezele alea.
Asculta tu de mine ca in primavara se vor dubla vitezele garantat la acelasi pret.

#65
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Ar fi frumos ;)

#66
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Nu lucrez la RTC dar sunt 100% sigur ca tarifele vor scadea.Mi se pare logic, pentru ca la concurenta scad, ba chiar vine internetul mobil la acelasi pret.Sau cine stie, daca vor sa ajunga la faliment pot sa-l creasaca.Mie imi expira in iunie asa ca astept :D

#67
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008
Indiferent de viitoarea oferta ADSL, cu toate ca eu nu cred ca RTC va dubla de exemplu ab de 4Mbps (adica sa-l faca de 8Mbps) la acelasi pret, nu are de ce inca, ar trebui reduse abonamentele la telefonie. Aceste abonamente sunt foarte scumpe si multi useri ADSL il platesc pt ca nu au incotro.
Cred ca si aici sau mai ales aici ar trebui sa umbele putin RTC. Viteza de upload si pretul abonamentelor de voce sunt punctele slabe in oferta actuala a RTC.

#68
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007

View Postatelecomm, on Mar 18 2008, 21:31, said:

2. in orase intra 4play
4play? ce e asta?  :huh:

#69
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postatelecomm, on Mar 18 2008, 22:01, said:

_darthmaul

exista un plan pentru reducerea la fix lor DOAR in marile orase.

Nu au voie sa faca reduceri numai in anumite parti, e lege.
Credeti ca nu ar fi facut pana acum? Dar nu pot.
Ori reduc la toti, ori nu mai reduc.

#70
fearme666

fearme666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.03.2008

View Post_darthmaul, on Mar 18 2008, 19:47, said:

Indiferent de viitoarea oferta ADSL, cu toate ca eu nu cred ca RTC va dubla de exemplu ab de 4Mbps (adica sa-l faca de 8Mbps) la acelasi pret, nu are de ce inca, ar trebui reduse abonamentele la telefonie. Aceste abonamente sunt foarte scumpe si multi useri ADSL il platesc pt ca nu au incotro.
Cred ca si aici sau mai ales aici ar trebui sa umbele putin RTC. Viteza de upload si pretul abonamentelor de voce sunt punctele slabe in oferta actuala a RTC.
Probabil ca ai dreptate ca nu va ramane acelasi pret dar cu siguranta vor fi viteze mai mari.Si abonamentele la telefonie la mine cel putin sunt in jur de 45-50 Ron deci nu mi se par prea scumpe(ii drept eu folosesc si telefonul fix destul de des).

Edited by fearme666, 19 March 2008 - 00:32.


#71
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View PostBogdani, on Mar 18 2008, 22:31, said:

Nu au voie sa faca reduceri numai in anumite parti, e lege.
Credeti ca nu ar fi facut pana acum? Dar nu pot.
Ori reduc la toti, ori nu mai reduc.

si cu ofertele regionale de la orange/voda cum mai e? ca si ei vand mai ieftin (dau beneficii consistente) utilizatorilor din anumite judete. cu ei cum ramane? sunt in afara legii? si daca da, dc nu se sesizeaza nimeni?

#72
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Pt. că ei cotizează masiv unde trebe. Dacă au cotizat ei pt. interconectare, chestia asta e mizilic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate