Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Privește Viața Cu Alți Ochi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Am primit ieri de la un prieten o broșură care se împarte copiilor prin școli. Ea se numește "Privește lumea cu alți ochi", iar drept emblemă este un ochi care privește printr-un prezervativ. Foarte sugestiv!
Despre ce e? CUM SÃ TE FEREșTI DE ITS-URI(infecții cu transmitere sexuală)...

Iată:
- Cea mai simplă modalitate de a te proteja este abstinența...
Abstinența nu a omorât pe nimeni, în schimb SIDA...
- Practicile sexuale sigure, mângâierile, săruturile, îmbrățișările, masajul, masturbarea nu permit contactul cu sperma, secrețiile vaginale și sângele partenerului, deci te protejează de ITS și uneori sunt chiar mai plăcute decât sexul în sine...
- Limitează-ți numărul de parteneri și încearcă să fii fidel partenerului.


Comentariile mele:
- Cred că lucrurile ăstea trebuia să fie urmate de semnătură: Onanis.
- Voi ați practicat îmbrățișarea? :D
- M-am răzgândit. Nu putea fi Onanis cel care a scris chestiile ăstea. E o femeie(Limitează-ți numărul de parteneri și încearcă să fii fidel partenerului).
- Am uitat să spun că mai jos, îți spunea când să folosești prezervativul. Nu se aminteau chiar toate practicile sexuale(au sărit masturbarea și îmbrățișatul), dar erau luate în calcul sexul oral și cel anal. Deci fetițelor, când nu vă îmbrățișați partenerul, ci preferați s-o luați în cur prin WC-uri, rugați-l să își pună prezervativ și să vadă viața cu alți ochi!

ACEASTÃ BROșURÃ ESTE MIZERABILÃ!

#2
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
cea mai tare faza e "pattingul"  copiii care citesc BRAVO stiu de ce...

creca brosura e facuta de maica econom Maria si maica stareta Sofia....  indeamna-ti copilul la masturbare.... e CEL mai sanatos

revenind la patting....  sa-mi zica cineva peste 20 de ani ce inseamna!..
suntem niste inculti frate....

#3
raimondov

raimondov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.04.2003
Penetreaza mai adanc aceasta fituica... nu sunt sigur ca e scrisa de o femeie, insa e scrisa pentru femei: "să fii fidel partenerului" (sa fii fidel genului masculin!, sper ca nu e pt popo...)
Intradevar e mizerabila! Nu sunt de acord cu asta: "Cea mai simplă modalitate de a te proteja este abstinența..."
PS: la care copii, sa vedem si noi pana la ce varsta putem tatona?

#4
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
sunt ferm convins ca e facuta de o femeie.... un barbat nu ar recomanda asa ceva :P

#5
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
ce organizatie distribuie asemenea cacaturi??? nu au fost in stare si ei sa faca un lucru bun pana la capat...

#6
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Heh heh... hilar :)

#7
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001

vektor12, on Sep 24 2004, 10:54, said:

ce organizatie distribuie asemenea cacaturi??? nu au fost in stare si ei sa faca un lucru bun pana la capat...

<{POST_SNAPBACK}>


Ma tem ca exista un raspuns:

"ACEST MATERIAL A FOST TIPARIT CU SPRIJINUL:
MINISTERULUI SANATATII
UNITATEA DE MANAGEMENT A PROIECTULUI FONDULUI GLOBAL SI A BANCII MONDIALE
PROGRAM FINANTAT DE FONDUL GLOBAL DE COMBATERE A HIV/SIDA, TBC SI MALARIEI

SI

SALVATI COPII
"

#8
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
ideea este buna, dar ce s-a intamplat cu mica brosurica rosie pe care eu o primeam de la ARES??? si era umana... parca nu zicea nimic de onanism acolo...

p.s. poti sa faci un scan?

@ add: ma, acu vreo 10 ani si ceva, cand citeam si eu bravo, parca era vorba de "petting", si asta inseamna mangaieri, atingeri, bla bla bla... da' de "patting" nu am auzit...

Edited by vektor12, 24 September 2004 - 10:29.


#9
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
da... si cum e facuta cu fonduri externe pun pariu ca a costat o caruta de bani...  tragic

#10
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,976
  • Înscris: 17.10.2003
A costat o caruta de bani din care doar o parte pentru tiparirea propriu-zisa. :)

#11
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Nu pot face scan... :(

#12
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

akeem, on Sep 24 2004, 13:17, said:

A costat o caruta de bani din care doar o parte pentru tiparirea propriu-zisa. :)

<{POST_SNAPBACK}>



A costat o caruta de bani tiparirea, o caruta de bani conceperea idelilor din brosura ( :death: ), si restul au intrat in protocol (iarasi  :death: ). ...cred ca si-au luat si masini pe banii ministerului si Comuniunii Europene...
Bravo lor, noi sa fim sanatosi

<_<

#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
toti copiii din scoli se masturbeaza incepind de la o anumita virsta, asa ca e o brosura inutila. de-ar putea povesti faianta... sa vezi ce contraeditoriale ar scrie... cita suferinta pe capul ei... doar o asemenea brosura mai lipsea. probabil ca au vrut sa o dea in parlament ca sa nu ne mai reguleze aia pe noi ci sa se descarce pe faianta de miliarde din noile bude superfantastice. sa vada si faianta aia de vita nobila ce viata e intr-o tara de kkt

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate