Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Patrick Swayze este bolnav de cancer la pancreas!

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
mdaaa, cancerul folosit ca marketing :death:

Quote

Swayze, din nou pe platoul de filmare

Actorul american Patrick Swayze, diagnosticat cu cancer la pancreas, se întoarce pe platourile de filmare după ce tratamentul pe care l-a urmat a dat rezultate foarte bune.

Swayze (55 de ani) va juca rolul unui veteran FBI în serialul The Beast, programat să fie lansat anul viitor. Medicii i-au permis actorului să revină la muncă după ce acesta a răspuns foarte bine la chimioterapie și la tratamentul cu un medicament experimental.
evz

#20
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

Quote

Patrick Swayze a fost spitalizat  
  
Actorul american, care duce o luptă crâncenă cu cancerul pancreatic, a fost spitalizat în Los Angeles, din cauza unei pneumonii, informează Reuters.


Un purtător de cuvânt al artistului a confirmat informația, dar nu a oferit detalii despre starea actorului.

Potrivit directorului rețelei de televiziune A&E, Swayze a anulat, din cauza spitalizării, mai multe interviuri pentru promovarea celui mai recent film al său, "The Beast".

Actorul a afirmat în urmă cu numai câteva zile, în cadrul primului interviu televizat acordat după ce a fost diagnosticat cu cancer pancreatic, în 2007, că ar mai putea avea numai doi ani de trăit.

Swayze a mărturisit că "îi este frică" și că este "furios" în fața bolii sale și că și-ar dori să reziste până când se va găsi un tratament al necruțătoarei boli.

Potrivit datelor publicate de The American Cancer Society, numai cinci procente dintre cei diagnosticați cu cancer pancreatic au o rată de supraviețuire de cinci ani. Cei mai mulți mor în primele șase luni de la apariția bolii.
Sursa

#21
Pantaleon

Pantaleon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.03.2008
Sa-i dea Dumnezeu sanatate ! Desi nu e un mare actor, in Ghost a facut rolul vietii. Poate ca e suficient si atat.

#22
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostPantaleon, on Jan 15 2009, 18:54, said:

Sa-i dea Dumnezeu sanatate ! Desi nu e un mare actor, in Ghost a facut rolul vietii. Poate ca e suficient si atat.
Ai uitat de Dirty Dancing. Eu mai degraba as zice ca acela a fost rolul vietii. (si de aceeasi parere sunt majoritatea criticilor de film).  Remarcabil a fost si in miniseria "Nord si Sud", chiar genial as zice, intr-un rol despre prietenia in timpul razboiului de secesiune intre un yankeu si un sudist. A trecut de atunci cam un sfert de secol, insa sa-ti faci intrarea in Holywood alaturi de actori ca Lesley Ann Down sau David Carradine nu-i putin lucru. Acolo si-au slefuit talentul si Forest Whitaker sau Jonathan Frakes.
Sper ca va trece cu bine de aceasta perioada nefasta a vietii lui. :)

#23
adn_grumpy

adn_grumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2008
problema se pune altfel:
iti pare rau de un om care poate in viata a muncit pe santier, ca este o viata si doar la gandul ca sufera cineva pentru el te intristezi, daramite pentru un actor care lasa ceva in urma, eu l-am vazut in Ghost si mi-a placut foarte mult, deci regretele sunt mai mari prin prisma faptului ca este un om cu talent si care este pacat sa plece dintre noi atat de repede.asta este viata, nedreapta deoarece unii traiesc 90 de ani si altii mor la 50........................parerea mea

#24
m1rcea

m1rcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 24.07.2006
Off, asa gandeam si eu. Tocmai ce mi-a murit tatal la 52 de ani. Acum ma gandesc ca nu e vina batranilor, care traiesc mai mult si la care ma uitam cam asa pe strada. Pana la urma, nu traiesc viata nimanui. Asa a fost sa fie in cazul nostru.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate