Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19227 replies to this topic

#6733
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
A mai primit cineva mesaj (N12) ca optiunea nu s-a reactivat din lipsa de credit, desi data de reactivare este maine si credit suficient?

#6734
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Salut logatul,
Cel mai probabil este o eroare care are loc in acest moment.
Reactivarea nu se poate face cumva si manual din telefon prin USSD?
In cel mai rau caz contacteaza-l pe Vodafone Helper.

#6735
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012

View Postlogatul, on 22 ianuarie 2016 - 14:36, said:

A mai primit cineva mesaj (N12) ca optiunea nu s-a reactivat din lipsa de credit, desi data de reactivare este maine si credit suficient?
Da, am primit și eu.

#6736
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postlogatul, on 22 ianuarie 2016 - 14:36, said:

A mai primit cineva mesaj (N12) ca optiunea nu s-a reactivat din lipsa de credit, desi data de reactivare este maine si credit suficient?

Da, eu. Insa nu aveam credit. Am incarcat, dar tot nu s-a reactivat, vedem maine ce se intampla.

#6737
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Și la mine s-a întâmplat la fel

#6738
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 856
  • Înscris: 05.05.2006
O sa fie multi carora li se va reinnoi extraoptiunea zilele astea cu 12 euro fiindca Vodafone a activat de la sine putere pe 25.09.2015 la foarte multi utilizatori aceasta extraoptiune chiar daca o mai aveau activa.Mie trebuie sa mi se reactiveze maine si am bani pe cartela suficienti,deci n-ar trebui sa primesc mesajul "credit insuficient" .Dar.... intortocheate sunt caile...Vodafone-ului.

#6739
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta se poeta verifica si daca chiar o vor activa contracost se poate renunta la optiune si cere creditul inapoi.

#6740
voltermort

voltermort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 18.06.2008
Mai exista cineva pe aici care a adunat multe puncte credit si nu are nevoie de ele? Multumesc!
P.S. punctele se pot cumula de pe mai multe numere?

Edited by voltermort, 22 January 2016 - 17:40.


#6741
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Vrea cineva credite telefon? Bineinteles nu moca. Detalii in privat

View Postvoltermort, on 22 ianuarie 2016 - 17:36, said:

Mai exista cineva pe aici care a adunat multe puncte credit si nu are nevoie de ele? Multumesc!
P.S. punctele se pot cumula de pe mai multe numere?

Daca vrei, iti transfer eu credite. Vorbim in privat daca te intereseaza

#6742
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Numai "seriosi" pe aici

#6743
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
aka mokangii

#6744
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostRao633, on 20 ianuarie 2016 - 22:06, said:

Ideea e ca si Vodafone si Telekom fac niste driblinguri odioase cu clientii. Ii atrag sa activeze cartele cu diverse oferte pompoase, pe care le ofera pana cand isi ating anumite targeturi, fie financiare, fie legate de volumul de clienti. Apoi le retrag peste noapte. Ar trebui totusi sa existe nitica reglementare si pe partea de continut a ofertelor si durata de valabilitate a lor.
Ca altfel, clientul devine un fel de piele.

E o prostie ce spui. Nu zic ca nu ai dreptate... dar, practic, dezbati un truism de marketing.  E logic sa fie asa. Fiecare firma face o oferta pana isi atinge un target, de vanzari, de piata, etc. Nu face oferta ca se gandeste la tine... ca trebuie sa-ti suni mama in fiecare seara si nu ai minute... Think about it!

#6745
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

View PostColchonero, on 22 ianuarie 2016 - 18:54, said:

aka mokangii

That s right.

#6746
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
@ rosix - n-ai priceput ce voia sa spuna colegul. Operatorii pot lansa ce oferte doresc, dar cumva trebuie reglementata durata acestora. Trebuie sa fie o situatie echitabila si pentru client, nu doar pentru firma. E o chestie care se poate face usor, printr-o reglementare care sa oblige companiile sa lanseze oferte de servicii cu durata minima de 6,9,12 luni. Adica, in acel interval de timp stabilit prin lege, sa existe obligativitatea de a oferi beneficiile cu care au lansat oferta, pentru ca nu-i in regula sa spui, ca firma, ca oferi xxx minute, xxx sms, etc... iar peste 2 luni sa incepi sa tai din ele, modificand unilateral oferta.

#6747
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,102
  • Înscris: 04.10.2005
Salut,
Azi am facut portarea in vdf a unui nr orange. Am incarcat cu 6 euro... Intrebare: cum si cand imi apare bonusul cu nelimitat la portare?
Ms

#6748
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 23.01.2005
eu am primit cam dupa 4-5 zile acel bonus

#6749
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
cum e bonusul asta la portare?

#6750
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 13.01.2013
Ce ironic si jalnic in acelasi timp, mi au dat un bonus de 5 gb pt inscrierea la 2777 dupa care mi au tras o, pardon mi au retras bonusul.
Tot ironic este si faptul ca Miercuri acest nr o sa fie proprietatea rcs-rds. Doar am inlocuit un contract pe care il am cu acest nr care e prea dragut pt o companie hidoasa.
In ultimul timp compania asta, a prins asa o lehamite de clienti incat vrea sa scape de toti, cartele, abonamente chiar nu ne mai suporta, haideti sa plecam singuri si sa nu ne trezim autoportati de catre Vodafone.
Life is ironic.
Sa o lasam pe Alanis sa ne cante despre ironie mai jos.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Jne9t8sHpUc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by xperia_ray, 23 January 2016 - 03:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate