Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19222 replies to this topic

#18487
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 08.02.2015

View Postsorinu, on 11 ianuarie 2023 - 21:58, said:

Din plictiseala am comandat o cartela VF incarcata cu 5 euro de aici (30 Ron include TVA):   https://www.vodafone...e-5-Euro-credit
- am trimis SMS pentru dezactivare oferta, pe cartela raman 5 euro pe care ii voi folosi pentru activare Oferta nationala 2.
- am facut cerere portare in Yoxo pentru a testa daca voi primi contra oferta de la Vodafone "Oferta Nationala 2" la 2 euro pentru cartele noi.
- am primit cartela Yoxo + 1 luna gratuita pentru testare 5G in orasul meu. Acum astept sa vad daca cei de la retentie VF trimit contra oferta

Bonus de la Orange pe langa cartela Yoxo portare am primit gratis si o boxa bluetooth: 4936 speaker martins
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IJ-28uyqaNs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Reamintesc ce contine Oferta nationala 2:

Salut! Ai activat Oferta Nationala 2, gratuita in primele 2 luni, si ai urmatoarele beneficii: 200.000 MB + 2.000 Minute/SMS nationale/minute Spania, Italia and Moldova (din care 300 minute internationale fix&mobil) + Nelimitat in retea, valabila 28 zile. Afla destinatiile catre care poti folosi minutele internationale si alte detalii pe www.vodafone.ro/cartela. Daca nu doresti sa pastrezi aceasta oferta, trimite SMS gratuit cu textul CREDIT la 579 inainte de a consuma din beneficii si iti vom returna creditul. Pentru acces roaming, activeaza o oferta cu beneficii disponibile si in roaming SEE. Activarea unei oferte cu roaming conduce automat la dezactivarea ofertelor nationale de pe cont, ele fiind incompatibile.
Am urmat exact aceeași procedură, dar nu am primit nimic.

#18488
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postlucianteo6, on 17 ianuarie 2023 - 22:04, said:

"Bucura-te de o luna de vacanta la Cartela!Iti rasplatim fidelitatea si iti reinnoim gratuit oferta in a doua luna.Pentru a beneficia de aceasta promotie, reincarca-ti Cartela cu minimum 6 euro credit in urmatoarele 5 zile.Primesti 60.000 de mb, 2000 minute/sms nationale, din care 300 minute international, nelimitat minute/sms in retea, valabile 28 de zile."

A inceput sa dea foamea ?
Era misto daca aveau o optiune permanenta cu 6 eur pe care sa ii reincarci la 2 luni si sa ai o luna cu cost si una fara, cum au mai fost Oferta 5 si Oferta 6 la 2 luni acum niste

#18489
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
era dar uite ca... nu e

#18490
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 29.09.2006
Mie mi-a disparut din credit cativa centi, cat sa nu mai pot activa extraoptiunea.

Ciudat e ca la cost suplimentar nu apare nimic. Posted Image

#18491
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Postpaco rabanne, on 18 ianuarie 2023 - 15:58, said:

Mie mi-a disparut din credit cativa centi, cat sa nu mai pot activa extraoptiunea.

Ciudat e ca la cost suplimentar nu apare nimic. Posted Image
La cost suplimentar se actualizeaza informatiile cu intarziere.
Daca ii suni si reusesti sa intri in legatura cu un operator, cred ca iti va returna creditul - cel putin anul trecut il returnau cand le spuneam ca nu mai pot reactiva optiunea altfel.

#18492
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 15.02.2012
Pe un prepay aflat in perioada de gratie cu 0 lei credit, am facut cerere de portare in Yoxo.
Primit de Yoxo odata cu sim-ul si boxa bluetooth: 4936 speaker martins amintita de @sorinu.
Activat  numarul provizoriu Yoxo si trimis ziua in care vreau sa aiba loc portarea.
Astazi ma trezesc cu un sms de la vodafone, de fapt este acelasi sms amintit tot de @sorinu: ”Salut! Ai activat Oferta Nationala 2, gratuita in primele 2 luni, si ai urmatoarele beneficii: 200.000 MB + 2.000 Minute/SMS nationale/minute Spania, Italia and Moldova (din care 300 minute internationale fix&mobil) + Nelimitat in retea, valabila 28 zile. Afla destinatiile catre care poti folosi minutele internationale si alte detalii pe www.vodafone.ro/cartela. Daca nu doresti sa pastrezi aceasta oferta, trimite SMS gratuit cu textul CREDIT la 579 inainte de a consuma din beneficii si iti vom returna creditul. Pentru acces roaming, activeaza o oferta cu beneficii disponibile si in roaming SEE. Activarea unei oferte cu roaming conduce automat la dezactivarea ofertelor nationale de pe cont, ele fiind incompatibile.”
Cu diferenta ca eu nu am activat nimica pe prepay-ul cu 0 lei credit aflat in perioada de gratie. Astept doar sa ma debarasez de el odata cu terminarea procesului de portare.

#18493
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
Pe un prepay actual fara optiune si fara incarcari dar in trecut l-am folosit luna de luna cu optiunea 6 la pret de 3 euro ( primita la portarea in reteaua vodafone) am facut cont yoxo, primit sim yoxo,setat data portarii in 31 ianuarie si in maxim jumatate de ora am primit si oferta 2 activata de ei.

Acum jumatate de an cand inca aveam optiunea 6 la pret de 3 activa nu am primit nimic la portare si am anulat eu portare dorind sa raman in reteaua vodafone.

Dupa 2 sau 3 ore am primit apel de la vodafone si mi s a propus un red15 la pret de 2 euro lunar...m-am gandit 24 de ore si am acceptat oferta.

Attached Files



#18494
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Ha? Red15 cu 10gb in roaming la 2 euro? Oare de ce scrie discount -10 euro și nu 13 euro?

#18495
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Postkhristian78, on 19 ianuarie 2023 - 00:51, said:

Ha? Red15 cu 10gb in roaming la 2 euro? Oare de ce scrie discount -10 euro și nu 13 euro?
Red15 costa "promotional" 12 euro. Cred ca de-asta au scris -10 euro.

#18496
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Pai daca e 12 euro promoțional... Înseamnă -3 euro din start

#18497
vmkartel

vmkartel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2018

View Postlucianteo6, on 17 ianuarie 2023 - 22:04, said:

"Bucura-te de o luna de vacanta la Cartela!Iti rasplatim fidelitatea si iti reinnoim gratuit oferta in a doua luna.Pentru a beneficia de aceasta promotie, reincarca-ti Cartela cu minimum 6 euro credit in urmatoarele 5 zile.Primesti 60.000 de mb, 2000 minute/sms nationale, din care 300 minute international, nelimitat minute/sms in retea, valabile 28 de zile."

am primit si eu acest mesaj, am incarcat cartela cu 6 euro si nu mi s-a activat nici o oferta. Aveti idee cum se procedeaza?
Am incercat sa iau legatura la relatii cu clientii dar nu reusesc sa intru in legatura cu un operator

#18498
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postlucianteo6, on 18 ianuarie 2023 - 19:34, said:

Pe un prepay actual fara optiune si fara incarcari dar in trecut l-am folosit luna de luna cu optiunea 6 la pret de 3 euro ( primita la portarea in reteaua vodafone) am facut cont yoxo, primit sim yoxo,setat data portarii in 31 ianuarie si in maxim jumatate de ora am primit si oferta 2 activata de ei.

Acum jumatate de an cand inca aveam optiunea 6 la pret de 3 activa nu am primit nimic la portare si am anulat eu portare dorind sa raman in reteaua vodafone.

Dupa 2 sau 3 ore am primit apel de la vodafone si mi s a propus un red15 la pret de 2 euro lunar...m-am gandit 24 de ore si am acceptat oferta.

Cred ca aici e secretul, fara optiuni si fara credit reincarcat in ultimul timp.
Nu cred ca se poate primi la o cartela care are optiune si incarca regulat. Sau, cel putin, nu sunt prea mari sansele. Cam aici e cazul meu, optiune + reincarcare regulata, deci, nu ramane decat sa incerc marea cu dejtu'.
Oricum, e cea mai buna oferta de abonament pe care am vazut-o pana in acest moment.
FELICITARI !!!!
Si mai misto e ca are si 10 GB de roaming, e clar ca e luat in calcul ca abonament intreg ca valoare (probabil 12 eur) plus reducere de 10 eur separata, nu cum sunt cele RED 15 la 3 eur, unde nu exista reduceri specificate, ci cred ca e creat si redenumit astfel pt cei ce incearca portari de la abonamente. Acolo sunt doar 2.5 GB in roaming, adica direct proportional cu valoarea de 3 eur platita. In schimb, aici, e luata in calcul o valoare de 12 eur direct, din moment ce sunt 10 GB.

LE : daca nu ma insel, chiar e acum o oferta cu Red 15 la 12 eur online, pt cei ce vin in Vodafone prin portare. Probabil ca aceasta oferta au acordat + acea reducere de 10 eur.

Edited by Magicwisewolf, 19 January 2023 - 15:51.


#18499
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005

View Postvmkartel, on 19 ianuarie 2023 - 14:29, said:


am primit si eu acest mesaj, am incarcat cartela cu 6 euro si nu mi s-a activat nici o oferta. Aveti idee cum se procedeaza?
Am incercat sa iau legatura la relatii cu clientii dar nu reusesc sa intru in legatura cu un operator

Daca nu ai primit acel sms de la vdf , nu cred ca poti beneficia de aceasta oferta.

Eu am primit pe vreo 2 simuri, neincarcate de ani de zile si fara optiune, se intelege.

#18500
vmkartel

vmkartel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2018

View Postlucianteo6, on 19 ianuarie 2023 - 18:58, said:



Daca nu ai primit acel sms de la vdf , nu cred ca poti beneficia de aceasta oferta.

Eu am primit pe vreo 2 simuri, neincarcate de ani de zile si fara optiune, se intelege.

Pai asta am zis că am primit și eu pe o cartela de nu a mai fost încărcată de aproximativ un an , am băgat cei 6 euro dar nu mi s-a activat opțiunea. Nu știu cum sa fac, activez eu manual opțiunea de 6?

#18501
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Am primit acest mesaj ,"Bucura-te de o luna de vacanta la Cartela!Iti rasplatim fidelitatea si iti reinnoim gratuit oferta in a doua luna.Pentru a beneficia de aceasta promotie, reincarca-ti Cartela cu minimum 6 euro credit in urmatoarele 5 zile.Primesti 60.000 de mb, 2000 minute/sms nationale, din care 300 minute international, nelimitat minute/sms in retea, valabile 28 de zile." aveti idee daca se aplica si pentru oferta de 2 euro primita atunci cand am facut cerere portare yoxo sau trebuie o alta optiune ?

#18502
rromcic

rromcic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 29.05.2014

 prison, on 21 ianuarie 2023 - 09:34, said:

Am primit acest mesaj ,"Bucura-te de o luna de vacanta la Cartela!Iti rasplatim fidelitatea si iti reinnoim gratuit oferta in a doua luna.Pentru a beneficia de aceasta promotie, reincarca-ti Cartela cu minimum 6 euro credit in urmatoarele 5 zile.Primesti 60.000 de mb, 2000 minute/sms nationale, din care 300 minute international, nelimitat minute/sms in retea, valabile 28 de zile." aveti idee daca se aplica si pentru oferta de 2 euro primita atunci cand am facut cerere portare yoxo sau trebuie o alta optiune ?

Nu se aplica, e pentru optiunea de 6 euro. Nu merita.

#18503
sftp

sftp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 11.01.2023

 sorinu, on 11 ianuarie 2023 - 21:58, said:

Din plictiseala am comandat o cartela VF incarcata cu 5 euro de aici (30 Ron include TVA):   https://www.vodafone...e-5-Euro-credit
- am trimis SMS pentru dezactivare oferta, pe cartela raman 5 euro pe care ii voi folosi pentru activare Oferta nationala 2.
- am facut cerere portare in Yoxo pentru a testa daca voi primi contra oferta de la Vodafone "Oferta Nationala 2" la 2 euro pentru cartele noi.
- am primit cartela Yoxo + 1 luna gratuita pentru testare 5G in orasul meu. Acum astept sa vad daca cei de la retentie VF trimit contra oferta

 sorinu, on 12 ianuarie 2023 - 18:41, said:

Multumesc pentru confirmare ca inca functioneaza dupa 6 luni de cand am facut si eu cererea portare la 3 cartele.
Acum testam daca merge pentru cartele noi, in caz ca ai nevoie pentru camera video, inregistrare pe vreun site fantoma, gps masina, etc.

 radurus, on 12 ianuarie 2023 - 16:00, said:

La fel, asteptam oferta2.
Cel mai probabil nu voi primi nimic.

Ceva actualizari?
Ati primit oferta2 pe cartela noua activata si facuta cerere portare?

 prison, on 21 ianuarie 2023 - 09:34, said:

Am primit acest mesaj ,"Bucura-te de o luna de vacanta la Cartela!Iti rasplatim fidelitatea si iti reinnoim gratuit oferta in a doua luna.Pentru a beneficia de aceasta promotie, reincarca-ti Cartela cu minimum 6 euro credit in urmatoarele 5 zile.Primesti 60.000 de mb, 2000 minute/sms nationale, din care 300 minute international, nelimitat minute/sms in retea, valabile 28 de zile." aveti idee daca se aplica si pentru oferta de 2 euro primita atunci cand am facut cerere portare yoxo sau trebuie o alta optiune ?
E destul de clara oferta. Trebuie sa incarci 6 euro si sa activezi oferta6 si a doua luna e gratuit.
Dar din cate inteleg e doar prima data, deci dupa a doua luna revii la 6 euro pe luna.

#18504
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Am primit azi acest mesaj ''Salut! Te anuntam ca volumul de internet pe mobil national inclus in oferta s-a consumat in intregime. Verifica-ti beneficiile ramase pana la expirarea valabilitatii prin apel gratuit la *123#. Pentru continuarea serviciilor alege-ti una dintre ofertele disponibile in portofoliul actual, accesand https://www.vodafone...artela-vodafone' cu toate astea eu mai am 179911 MB netu functioneaza fara probleme si din cei 3 euro din cont nu s-a consumat nimic.
Am oferta de 2 euro primita la amenintarea portarii in yoxo.Dumnezeu sa-i mai inteleaga.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

logatul

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate