Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Ruta cea mai scurta

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Poluare este pe strazile principale. chiar si in Bucuresti este placut sa te plimbi, mai ales pe alei si strazi laturalnice, paralele cuc ele principale etc etc. Doar sa nu bata vantul, ca iti intra praf in par, in ochi, in nas, in gura... bleah

#38
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Asta cam asa e sa sti. Eu stau intr-o zona in care nu aud nici macar o masina. Seara daca iesi la plimbare poti sa juri ca nu esti in Bucuresti, mai ales ca in fata blocului sunt o gramada de copaci.

#39
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
eu folosesc cu succes metroul. mi-am luat si o honda second dar este cam periculoas sa mergi pe moto in bucuresti am tras concluzia, e cam ca la ruleta ruseasca, asa ca zace sub husa.
pe jos prefer sa scurtez intre unirii si universitatii de exemplu.
am folosit si bicicleta, vitanul nou - traian - universitatii dar ajungi lac vara. m-au salvat baietii care mi-au luat-o din scara.
se preteaza un scuter usor dar sa mergi doar pe stradute gen zona traian, in trafic se gaseste intotdeauna o tipa sau un taximetrist care sa iti ia fata bagandu-te pe contrasens, vorbesc din experienta.

#40
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006

View Postloccoxxl, on Mar 9 2008, 21:11, said:

Pe mine ma amuza faptul ca toata lumea injura traficul din Bucuresti si foarte multi sunt de parere ca e mai bine sa mergi pe jos sau cu metroul, insa daca scoti capul pe geam vezi trilioane de masini. Toata lumea vorbeste despre asta insa foarte putini fac ceva in sensul asta. Funny nu?

Mda... probabil ca numai tu si tariceanu vedeti mari de masini si autobuze goale  :notangel:

#41
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,061
  • Înscris: 02.03.2003
Noi, cei care vorbim, din cand in cand mai mergem si pe jos.

O chestie tare e urmatoarea: multi nu merg pe jos de teama ca se injosesc.
Eu ma consider suficient de "bazat" ca sa imi pot permite luxul acesta.
Am avut masina/masini de mult. Nu am privit cu jind niciodata catre cei cu masina.
Am avut lucruri decente si m-am simtit multumit.
Nu vreau sa astup acum, ce nu am reusit in anii trecuti (pe vremea cand amicii mei aveau super-masini si bineinteles nu isi dadeau jos fundul din ele).

Cohortele de maimutoi la costum disperati de munca si de stilul occidental de viata sunt buba.
Pe acesti cacaciosi nu o sa reusesti sa ii scoti din masina nici cu tunul.
Le este teama ca lumea ii va desconsidera mai mult daca merg pe jos.

Sa vedeti un strain, care ridica o chestie de vreo 4mil euro, cum merge pe jos.
Nu merge la costum, are o geanta cu acte, mai cara un tub cu planuri cateodata si poarta si sapca.
Saracul de el, nici nu stie cat de cool este sa fii corporatist-masinist.

Edited by terratec, 17 March 2008 - 01:51.


#42
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Eu stau la parcul sebastian...si am de lucru pe langa cismigiu si in otopeni.
Cand ma duc la Cismigiu ma duc pe jos...exceptant tramvaiul care e super full e o placere sa merg pana la cismigiu pe jos de la unirea. In schimb cand ma duc in Otopeni nu am nici o alternativa la masina. Se tot lauda ca fac metrou pana acolo....dar mai trec 15 ani

#43
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
Am maine de facut un drum de la Aeroportul Baneasa la Gara de Nord si apoi la Romexpo. As prefera ratb-ul si, in special, metroul, dat fiind povestile horror despre taximetristii din Bucale. Cat de aglomerata e ruta Gara de Nord - Romexpo, dimineata?

Mersi.

#44
corneliu_89

corneliu_89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 09.11.2005
dimineata pe la 7:30 - 8:00, in zona Arcul de Triumf - Romexpo traficul e inca ok, problema mare apare dinspre Victoriei spre Aviatorilor, dar nu ai treaba pe acolo

cu ratb, depinde cu ce combinatii mergi
daca iei 282 de la gara, nu poti zice ca e aglomerat sau gol, pentru ca autobuzele de pe acea linie au printre cele mai variabile intervale de succedare (vin cate 7 o data si apoi stai ca prostu' 2 ore in statie)
tramvaiul 41 dimineata e plin spre Casa Presei / Romexplo, dar se goleste la Miciurin (cand se goleste un tramvai in statie si traverseaza toti zici ca-i revolutie)

#45
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
da' poa' sa ia si 105 care la ora aia e mai liber, pana la casa presei si de-acolo ori merge pe jos 10-15 min maxim ori mai ia 2 statii un 330 un 131 sau 331...

#46
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Pai are treaba la Romexpo, deci 105 e bun, nu mai tre sa ia nimic. Problema e ca nu stiu pe unde se intra acu in Romexpo, ca poate ar fi bine sa coboare din 105 inainte de Piata Presei.

Shiva, 105 merge direct, pe un bulevard care de regula e liber, de la Gara la Romexpo. Si eu zic ca e cea mai buna solutie.

#47
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
am citit si postul de dupa cu arcul de triumf si de-asta
105 duce de la gara fix la piata presei, langa romexpo, so...

#48
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Acum am impresia ca se intra pe intrarea de pe Bd. Expozitiei....cu 105 ajungi cel mai repede de la Gara de Nord.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate