Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Intrebare... e legal asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
sal all

am si eu o problema: am facut comanda la un produs in decembrie 2007, m-au sunat, mi-au zis ca nu au produsul pe stoc si ca in ianuarie 2008 o sa primesc produsul.

de atunci nu am mai primit nimic.

am contactat firma si le-am reamintit ca am si eu o comanda facuta in decembrie si ca e totusi aproape martie.

primesc raspuns ca da, produsul se poate aduce, dar la un pret de 4ori mai mare decat cel din comanda.

este legal ce fac ei?

eu ce as putea sa fac in cazul asta?

totusi comanda a fost facuta, este in asteptare la pretul vechi, iar acum cica sa dau de 4 ori mai mult.

merci.

#2
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
Anulezi comanda... :peacefingers:

#3
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
eu vreau produsul, dar nu la un pret de 4ori mai mare decat cel din comanda.

mie mi se pare normal sa mi se livreze la pretul comandat, nu la alt pret fie el si mai mic.

#4
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006
Ei sunt unici distribuitori al acelui produs? Cauta prin alta parte.

#5
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
da, pot sa gasesc in alta parte. intrebarea era daca ei au voie sa faca chestii d-astea...

#6
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
de ce nu....atat timp cat au marit pretul e normal sa-ti ceara pretul respectiv. Totusi cam mult s-a marit pretul. Cauta in alta parte

#7
alex7905

alex7905

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 08.09.2005
Multe firme au mesajul de mai jos undeva pus pe site, chiar daca nu este foarte vizibil:"Specificatiile tehnice si pretul produselor pot fi modificate de producator fara preaviz sau pot contine erori de operare si nu constituie obligativitate contractuala. Va multumim pentru intelegere si va stam la dispozitie pentru eventuale clarificari.".
Atata timp cat ei nu te obliga sa cumperi la noul pret, si ai ocazia de a anula comanda e totul legal. Am observat ca la majoritate firmelor pretul pe care urmeaza sa-l platesti este cel din momentul livrarii, chiar daca tu ai dat comanda cu 2 saptamai in urma (de cele mai multe ori este mai mic decat cel la care ai facut tu comanda).

#8
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
asta este una din problemele cumparaturilor pe internet : tu cand faci comanda nu ai practic nici un contract cu ei !!!
trebuia atunci cand ai comandat sa ii suni si sa confirmi ca au pe stoc si ca vei primi comanda si in ce termen !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate