Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

Misoginule!

- - - - -
  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#73
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Daca a ta e ok iar pe celelalte nu le f...ti, care-i baiul? Scriam mai sus, nu face bine la bibilica. Lasa-le in fatarnicia lor, incearca si ele sa se simta importante. In Bucuresti/orase mari este greu sa-ti pastrezi identitatea iar unii incearca sa si-o pastreze intr-un mod gresit, copiind sau adoptand comportamente, atitudini, limbaj neconform cu ce sunt ei de fapt. Pentru foarte multi conteaza doar imaginea. Tot la fatarnicie ii poti incadra pe cei care-si cumpara super-masina si nu au bani sa-i puna benzina. Din dorinta de a fi "cineva". Cine-i mai castigat: ei sau tu?

#74
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 snipest, on Feb 29 2008, 15:14, said:

Ma Gigele!
Eu vad in tine un sclav al generatiei corporative. Tuns periuta, nu cred ca fumezi, te bagi pe sub pielea omului si reusesti sa  realizezi ce-ti propui.
Ce ai tu cu mine daca eu nu suport "mastile"? Tu la mine daca vii sa ma intrebi cum iti sta cu o sapca, eu iti spun adevarul, fara sa dau un ban pe ce depresie ti-ar cauza asta. Observ si faptul ca ai o problema cu oamenii cu personalitate (nu ma apuc acum sa caut pe unde ai mai postat, asa cum faci tu).
Si daca iti repugna tie stilul meu de agatat (pe care nu l-ai ghicit, dar ai descris foarte plastic unul de tine imaginat), de ce nu imi spui cum faci tu si poate ne dam cu parerea de la egal la egal, ce zici?
tu posă vezi în mine ce poftești dumitale.
nu e vorba că tu ai personalitate, personalitatea nu se găsește în vreo dispută cu bunul simț, poți face o remarcă și într-un altfel de mod, sau și mai bine, o păstrezi pentru tine. presupun că sunt multe femei care ți-au atras atenția, sexual vorbind, ai stat chiar la toate să le replici din fundul junglei?
puțin îmi pasă de stilul în care agăți, mi se pare grosolan în schimb modul în care i te adresezi unei femei.

#75
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 gigel de hohențolărn, on Feb 29 2008, 18:12, said:

tu posă vezi în mine ce poftești dumitale.
nu e vorba că tu ai personalitate, personalitatea nu se găsește în vreo dispută cu bunul simț, poți face o remarcă și într-un altfel de mod, sau și mai bine, o păstrezi pentru tine. presupun că sunt multe femei care ți-au atras atenția, sexual vorbind, ai stat chiar la toate să le replici din fundul junglei?
puțin îmi pasă de stilul în care agăți, mi se pare grosolan în schimb modul în care i te adresezi unei femei.

Fiule, exista la fel de multe tipuri de ratiune in aceasta lume, pe cati indivizi. Nimeni nu o sa aiba vreodata numai dreptate.

#76
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Nu stiu daca s-a scris p-aici sau nu, din cate am citit eu, nu, dar opusul misoginului (sau mai degraba opusa :P) nu este feminista, ci misandra.

#77
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

 snipest, on Mar 2 2008, 09:18, said:

Fiule, exista la fel de multe tipuri de ratiune in aceasta lume, pe cati indivizi. Nimeni nu o sa aiba vreodata numai dreptate.


exact, asa ca poate ne explici si noua de ce te agiti atat

#78
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 diorama, on Mar 2 2008, 12:02, said:

Nu stiu daca s-a scris p-aici sau nu, din cate am citit eu, nu, dar opusul misoginului (sau mai degraba opusa :P ) nu este feminista, ci misandra.


Misandria este repulsia patologica fata de barbati. Pentru cine inca nu stie, opusul misoginului este fustangiul. :lol:

#79
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
In concluzie , eu unul , nu am nimic cu femeile
Chit ca locul lor ar trebui sa fie sub noi  sa stergem cu buretele si nu cred ca e vreo problema daca evolueaza , is multe femei de succes , insa problema e alta .. .. Tot ce le cer eu este sa fie dragute , oare e prea mult , ?? ??

#80
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 ReVaNgEr, on Mar 2 2008, 13:45, said:

In concluzie , eu unul , nu am nimic cu femeile
Chit ca locul lor ar trebui sa fie sub noi sa stergem cu buretele si nu cred ca e vreo problema daca evolueaza , is multe femei de succes , insa problema e alta .. .. Tot ce le cer eu este sa fie dragute , oare e prea mult , ?? ??


Depinde si cat de dragut esti tu cu ele. :)

#81
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 burlan, on Feb 29 2008, 15:42, said:

pentru moaca :thumbdown: referitor la chestia  cu gigoloii fara creier
daca n-au bani inseamna ca nu au creier baby?ai auzit de Van Gogh,de Beethoven si altii  care au murit in cea mai crunta saracie, si au fost niste genii,dar se pare ca nu prea te ajuta creierasul tau cat o nuca.,pun pariu ca nu ai auzit nciodata de aceste personaje
Coane, ma bucur ca esti tu destept si ai auzit de personajele respective, dar ne cunoastem cumva de-ti permiti sa vorbesti despre creierul meu ? Nu pune pariu ca s-ar putea sa-l pierzi ;) Nu-mi aduc aminte ca Van Gogh si Beethoven sa se fi lasat intretinuti de femei (de-aia au si murit saraci probabil, se cheama mandrie), deci nu fac obiectul chestiunii in cauza. Hint :  vorbeam de femei/barbati intretinuti. BTW, ti-ai luat si tu un job, sau inca te intretine mandra de care te plangeai ca nu presteaza, fiind prea obosita cu munca ?
Acum, ontopic, cu dedicatie speciala pentru tine si initiatorul topicului, si chiar si pentru jay333 de la care aveam alte pretentii, dar se pare ca m-am inselat : ideile pe care le vehiculati voi, asa-zisul "misoginism" - eu l-as numi "de cartier" sau "de bodega" are ca origine niste frustrari de macho care nu poate accepta ca o femeie poate avea mai mult succes decat tine pe mintea si pe munca ei, si de aceea e mult mai comoda generalizarea "femeile e proaste, fatarnice, superficiale si curve". Daca ii faci avansuri si nu "consimte la amoarea ta" inseamna automat ca : ori e superficialo-materialisto-curva (si evident, tu fiind un geniu neinteles, nu prea ai bani), ori e feministo-lesbiana, si in plus ipocrita pentru ca te refuza finut si nu iti zice in fata ca nu s-ar f_te cu tine nici daca ati fi singuri pe o insula pustie, si nu din cauza ca n-ai bani, ci pentru ca esti ghiolban si iti gasesti justificari puerile pentru asta. Faptul ca te deranjeaza manifest lipsa banilor arata ca in sinea ta suferi, pentru ca esti constient ca nu ai cu ce compensa (saracie sufleteasca) si atunci urli ca strugurii sunt acri.
Precizare pentru fani : sunt femeie, castig suficient si am o scara de valori care-mi permite sa nu umblu dupa barbati cu bani si atat, am un partener stabil de multi ani. I rest my case :) ca n-am nimic de demonstrat, fiecare cum il duce capul.

Edited by Moaca, 02 March 2008 - 19:33.


#82
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 happy_me, on Mar 2 2008, 12:37, said:

exact, asa ca poate ne explici si noua de ce te agiti atat

Din acelasi motiv pt care o faci si tu si toti ceilalti forumisti: Ca sa aflu mai multe pareri. Nu stiu de unde pana unde vi se pare ca mi-as impune eu parerea.

#83
burlan

burlan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.06.2006

 Moaca, on Mar 2 2008, 19:22, said:

Coane, ma bucur ca esti tu destept si ai auzit de personajele respective, dar ne cunoastem cumva de-ti permiti sa vorbesti despre creierul meu ? Nu pune pariu ca s-ar putea sa-l pierzi ;) Nu-mi aduc aminte ca Van Gogh si Beethoven sa se fi lasat intretinuti de femei (de-aia au si murit saraci probabil, se cheama mandrie), deci nu fac obiectul chestiunii in cauza. Hint :  vorbeam de femei/barbati intretinuti. BTW, ti-ai luat si tu un job, sau inca te intretine mandra de care te plangeai ca nu presteaza, fiind prea obosita cu munca ?
Acum, ontopic, cu dedicatie speciala pentru tine si initiatorul topicului, si chiar si pentru jay333 de la care aveam alte pretentii, dar se pare ca m-am inselat : ideile pe care le vehiculati voi, asa-zisul "misoginism" - eu l-as numi "de cartier" sau "de bodega" are ca origine niste frustrari de macho care nu poate accepta ca o femeie poate avea mai mult succes decat tine pe mintea si pe munca ei, si de aceea e mult mai comoda generalizarea "femeile e proaste, fatarnice, superficiale si curve". Daca ii faci avansuri si nu "consimte la amoarea ta" inseamna automat ca : ori e superficialo-materialisto-curva (si evident, tu fiind un geniu neinteles, nu prea ai bani), ori e feministo-lesbiana, si in plus ipocrita pentru ca te refuza finut si nu iti zice in fata ca nu s-ar f_te cu tine nici daca ati fi singuri pe o insula pustie, si nu din cauza ca n-ai bani, ci pentru ca esti ghiolban si iti gasesti justificari puerile pentru asta. Faptul ca te deranjeaza manifest lipsa banilor arata ca in sinea ta suferi, pentru ca esti constient ca nu ai cu ce compensa (saracie sufleteasca) si atunci urli ca strugurii sunt acri.
Precizare pentru fani : sunt femeie, castig suficient si am o scara de valori care-mi permite sa nu umblu dupa barbati cu bani si atat, am un partener stabil de multi ani. I rest my case :) ca n-am nimic de demonstrat, fiecare cum il duce capul.
draga in primul rand hai sa folosim un limbaj civilizat ca tu ai pretentii de femeie civilizata,dar folosesti limbaj de cartier d genul presteaza.tie ti-ar conveni sa-ti zic ca prestezi sate consider curva[din cate stiam eu doar curvele zic despre ele si despre altele ca presteaza si nu cred ca ti-ar convenii  sa te consider astfel.
In altaordine de idei eu am mijloace sa ma intretin nu ma intretine cea cu care suntsi consider ca intr-un cuplu sudat cei doi trebuie sa puna umarul la binele comun.
Chestia ca chiar ma amuza ceea ce se vorbeste pe acest topic cu lupta dintre cele doua sexe

#84
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

 snipest, on Mar 3 2008, 09:39, said:

Din acelasi motiv pt care o faci si tu si toti ceilalti forumisti: Ca sa aflu mai multe pareri. Nu stiu de unde pana unde vi se pare ca mi-as impune eu parerea.

Nu am zis ca iti impui parerea, nici nu ai avea cum sa imi impui ceva, dar am observat ca indiferent ce ti s-ar spune lasi impresia ca numai tu ai dreptate; si mai este un lucru pe care nu l-ai lamurit, ce te-a deranjat asa de tare la ce ti-am spus, de nu te-ai putut abtine sa nu faci referire la mine personal?

#85
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 burlan, on Mar 3 2008, 10:04, said:

draga in primul rand hai sa folosim un limbaj civilizat ca tu ai pretentii de femeie civilizata,dar folosesti limbaj de cartier d genul presteaza.tie ti-ar conveni sa-ti zic ca prestezi sate consider curva[din cate stiam eu doar curvele zic despre ele si despre altele ca presteaza si nu cred ca ti-ar convenii  sa te consider astfel.
In altaordine de idei eu am mijloace sa ma intretin nu ma intretine cea cu care suntsi consider ca intr-un cuplu sudat cei doi trebuie sa puna umarul la binele comun.  Chestia ca chiar ma amuza ceea ce se vorbeste pe acest topic cu lupta dintre cele doua sexe
"Draga" sa ii spui cui iti permite - nu e si cazul meu. Nu esti in masura sa imi dai lectii despre limbajul civilizat, din moment ce tu ai inceput cu remarci extrem de "civilizate" despre, citez, creierasul meu cat o nuca. Cat despre limbajul pe care l-am folosit, ai auzit cumva de ironie ? Banuiesc ca nu, judecand dupa modul in care te exprimi in scris in limba romana. Mai pune mana pe o carte-doua (recomand cu caldura DOOM) si pe urma vino sa-mi dai lectii. Poti sa ma consideri cum vrei tu, oricum nu dau doi lei gauriti pe parerea unui om limitat ca tine.
ONTOPIC : "Lupta dintre cele doua sexe" e oricum o tampenie, inventata de oameni (barbati si femei) care n-au altceva mai bun de facut.

#86
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 happy_me, on Mar 3 2008, 10:14, said:

Nu am zis ca iti impui parerea, nici nu ai avea cum sa imi impui ceva, dar am observat ca indiferent ce ti s-ar spune lasi impresia ca numai tu ai dreptate; si mai este un lucru pe care nu l-ai lamurit, ce te-a deranjat asa de tare la ce ti-am spus, de nu te-ai putut abtine sa nu faci referire la mine personal?

Atitudinea ta m-a deranjat. Eu iti facusem un compliment, poate nu chiar politicos, dar nici foarter badaran, iar tu te-ai agitat. Si mi s-a parut un bun exemplu de dat, dupa ce ai intrat in discutie.

#87
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 Moaca, on Mar 2 2008, 19:22, said:

Acum, ontopic, cu dedicatie speciala pentru tine si initiatorul topicului, si chiar si pentru jay333 de la care aveam alte pretentii, dar se pare ca m-am inselat : ideile pe care le vehiculati voi, asa-zisul "misoginism" - eu l-as numi "de cartier" sau "de bodega" are ca origine niste frustrari de macho care nu poate accepta ca o femeie poate avea mai mult succes decat tine pe mintea si pe munca ei, si de aceea e mult mai comoda generalizarea "femeile e proaste, fatarnice, superficiale si curve". ..........

No, Moaca, nu prea m-ai nimerit cu caracterizarea asta. In momentul acesta  sotia mea castiga mai mult decat mine si nu am nici o problema legata de acest lucru. Respect femeile care castiga bine muncind. Le respect si pe cele care se "descurca" prin alte mijloace (tot munca se numeste, de fapt). Doar ma fac sa ma gandesc ca poate ar fi fost mai bine sa ma fi nascut blonda cu craci pana la gat si tate cu carul. Ma face asta un misogin, un "ghiolban"?

LE: Da, ai dreptate, lupta intre sexe este o tampenie prin care se incearca justificarea prejudecatilor unora despre ceilalti. Ce nu pot barbatii, pot femeile; ce nu pot nici unii, nici altii, le rezolva impreuna.

#88
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 jay333, on Mar 3 2008, 10:27, said:

No, Moaca, nu prea m-ai nimerit cu caracterizarea asta. In momentul acesta  sotia mea castiga mai mult decat mine si nu am nici o problema legata de acest lucru. Respect femeile care castiga bine muncind. Le respect si pe cele care se "descurca" prin alte mijloace (tot munca se numeste, de fapt). Doar ma fac sa ma gandesc ca poate ar fi fost mai bine sa ma fi nascut blonda cu craci pana la gat si tate cu carul. Ma face asta un misogin, un "ghiolban"?

LE: Da, ai dreptate, lupta intre sexe este o tampenie prin care se incearca justificarea prejudecatilor unora despre ceilalti. Ce nu pot barbatii, pot femeile; ce nu pot nici unii, nici altii, le rezolva impreuna.

frumos edit

#89
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 snipest, on Mar 3 2008, 10:29, said:

frumos edit

Nu. Cel mult utopic. ;)

#90
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
j@ay333 : Eu ma refeream strict la generalizarea "misogina", grosolana ca orice generalizare, ca femeile ar fi ahtiate dupa bani si ipocrite, generalizare ce pare a veni din frustrare. Si faptul ca mi s-a parut ca ii dadeai dreptate stimatului burlan m-a facut sa te bag in aceeasi oala cu el. Mea culpa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate