Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Misoginule!

- - - - -
  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#55
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 snipest, on Feb 29 2008, 14:41, said:

Unde mai e spontaneitatea daca in tot ceea ce facem ne gandim doar la cum ne percepe cealalta persoana. Adica tie iti vine sa ma scuipi, dar din bun simt nu o faci. TIPIC FEMININ, cum am zis, va ganditi numai la imagine, fara sa spuneti clar ce vreti si ce simtiti, apoi va plangeti ca nu sunteti ascultate. Va mai si mirati de ce va dam papucii!!!
tu crezi că toată lumea "gândește" ca tine, cu flegme și remarci de la coada boului?
din fericire te înșeli, din păcate sunt o grămadă de bădărani asemenea-ți ;)
mă îndoiesc că pe stradă dacă vezi vreo "bunăciune" te-apuci să salivezi cu remarci din fundul codrului. nafară de faptu că cei 7 ani d-acasă-ți lipsesc mai ești și ipocrit.
nu-i de mirare că cravata-ți repugnă și gelul te-mbată de fericire.  :deadtongue:

#56
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 blackkitten, on Feb 29 2008, 15:03, said:

Lasa-l pe giorgica in pace...( a returna= "nu ne potrivim,pa!" :P ) ideea era: ti-ai pus-o cu una,nu ti-a placut,cin' te pune sa te legi cu ea/ele la cap,pana te imbolnavesti de nervi si incepi sa ingramadesti in acelasi tipar toate femeile si sa te gandesti la schimb de "tabere"?!

Lipsa de prezervativ? :lol:

#57
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

 snipest, on Feb 29 2008, 15:05, said:

si de ce mi s-ar impune cand il las? ce interes ar avea o p[ersoana sa mi se impuna?

Intreaba persoana respectiva, nu pe mine; nu am incercat sa-ti impun nimic, mi-am spus doar parerea referitor la acest subiect, si in plus, nu am specificat undeva ca as fi feminista, sau ca as avea ceva cu barbatii, din contra; asa ca nu inteleg de ce ai deviat discutia si ai facut-o personala( si o consider asa pentru ca ai avut de comentat referitor la persoana mea, si nu era cazul, asa cum ti-am mai spus).

#58
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007
cum le stii tu pe toate jay! :bigwhitegrin:

#59
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Io am intalnit finete si bun simt tocmai  la barbatii care se declarau misogini convinsi :D .

Actualy, am citit pe nu stiu unde ca misoginism nu mai exista din vremea lui  Napoleon, care nu si-a decapitat consoarta care ii punea coarne in draci. :D

#60
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 gigel de hohențolărn, on Feb 29 2008, 15:08, said:

tu crezi că toată lumea "gândește" ca tine, cu flegme și remarci de la coada boului?
din fericire te înșeli, din păcate sunt o grămadă de bădărani asemenea-ți ;)
mă îndoiesc că pe stradă dacă vezi vreo "bunăciune" te-apuci să salivezi cu remarci din fundul codrului. nafară de faptu că cei 7 ani d-acasă-ți lipsesc mai ești și ipocrit.
nu-i de mirare că cravata-ți repugnă și gelul te-mbată de fericire.  :deadtongue:

Ma Gigele!
Eu vad in tine un sclav al generatiei corporative. Tuns periuta, nu cred ca fumezi, te bagi pe sub pielea omului si reusesti sa  realizezi ce-ti propui.
Ce ai tu cu mine daca eu nu suport "mastile"? Tu la mine daca vii sa ma intrebi cum iti sta cu o sapca, eu iti spun adevarul, fara sa dau un ban pe ce depresie ti-ar cauza asta. Observ si faptul ca ai o problema cu oamenii cu personalitate (nu ma apuc acum sa caut pe unde ai mai postat, asa cum faci tu).
Si daca iti repugna tie stilul meu de agatat (pe care nu l-ai ghicit, dar ai descris foarte plastic unul de tine imaginat), de ce nu imi spui cum faci tu si poate ne dam cu parerea de la egal la egal, ce zici?

#61
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007
H2H,desigur . <_<

#62
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 blackkitten, on Feb 29 2008, 15:11, said:

cum le stii tu pe toate jay! :bigwhitegrin:
Deh, varsta si experienta!  :naughty:

 nile, on Feb 29 2008, 15:11, said:

Io am intalnit finete si bun simt tocmai  la barbatii care se declarau misogini convinsi :D .

Actualy, am citit pe nu stiu unde ca misoginism nu mai exista din vremea lui  Napoleon, care nu si-a decapitat consoarta care ii punea coarne in draci. :D
Normal ca nu mai exista. Asistam la o simpla discutie de principiu: ce-ar fi daca ar exista misogini.
Stiu mai multe exemple de non-misogini. Ei sunt adepti fanatici ai maximei produsa de Napoleon, aia cu femeile, ma-sa si nevasta-sa. Iar misoginul nu este neaparat si o bruta nesimtita.

#63
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Nici razboaiele nu se mai duc ca pe vremea lui Napoleon, si totusi exista. Eu nu cred ca misoginul a disparut, ci a evoluat, la fel ca multe altele.

#64
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 snipest, on Feb 29 2008, 15:18, said:

Nici razboaiele nu se mai duc ca pe vremea lui Napoleon, si totusi exista. Eu nu cred ca misoginul a disparut, ci a evoluat, la fel ca multe altele.

Sa speram ca a evoluat si a reusit sa se civilizeze.  :peacefingers:

#65
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007

 jay333, on Feb 29 2008, 15:16, said:

Iar misoginul nu este neaparat si o bruta nesimtita.
...in toate cele 90% din cazuri. :P

#66
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 jay333, on Feb 29 2008, 15:19, said:

Sa speram ca a evoluat si a reusit sa se civilizeze.  :peacefingers:

Evident, altfel  nu ar fi supravietuit, nu?

#67
burlan

burlan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.06.2006
pentru moaca :thumbdown: referitor la chestia  cu gigoloii fara creier
daca n-au bani inseamna ca nu au creier baby?ai auzit de Van Gogh,de Beethoven si altii  care au murit in cea mai crunta saracie, si au fost niste genii,dar se pare ca nu prea te ajuta creierasul tau cat o nuca.,pun pariu ca nu ai auzit nciodata de aceste personaje

Edited by burlan, 29 February 2008 - 15:45.


#68
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
burlan, aia au trait in alte timpuri. Acum, pentru femeile cu bani, un barbat care nu are bani nu e barbat destul. Nu conteaza calitatea barbatului ci grosimea portofelului lui. Aceeasi regula e valabila pentru multe fete/femei, chiar si fara bani. Tocmai la asta se refera "asteptarile mari de la viata".

#69
burlan

burlan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.06.2006

 jay333, on Feb 29 2008, 15:49, said:

burlan, aia au trait in alte timpuri. Acum, pentru femeile cu bani, un barbat care nu are bani nu e barbat destul. Nu conteaza calitatea barbatului ci grosimea portofelului lui. Aceeasi regula e valabila pentru multe fete/femei, chiar si fara bani. Tocmai la asta se refera "asteptarile mari de la viata".
si nu e pacat cu chestia asta?daca am ajuns ca valoarea noastra sa fie masurata in bani?la urma urmei cand murim,oricum nu luam decat hanele de pe noi si pardesiul[aka cosciug :coolspeak: ]
]

#70
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Da ma, auzi ce mi-a zis una!
Eu vorbeam de micile bucurii ale vietii, eu pictez, fotografiez, una alta, imi place sa gatesc si ziceam ca aceste lucruri, pasiunile iti umplu existenta si poti fi fericit. Ma refeream strict la faptul ca nu-ti trebuie decat un pic mai multi bani decat aia de subzistenta ca sa poti trai, apoi poti sa-ti umpli viata cu mai multe. Ea o dadea in din-alea, ca nu ai cum sa faci nimic fara bani si ca nu poti fi atragator pt o femeie daca nu ai siguranta materiala. Mi-am dat seama ca am mai mare succes la femei daca am bani si profit de asta, fiindca realizez ca nu am sa ajung nicaieri cu sarmul meu si atat.

#71
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 burlan, on Feb 29 2008, 15:56, said:

si nu e pacat cu chestia asta?daca am ajuns ca valoarea noastra sa fie masurata in bani?la urma urmei cand murim,oricum nu luam decat hanele de pe noi si pardesiul[aka cosciug :coolspeak: ]
]
Unii isi iau cu ei termopane, aer conditionat, curent electric, ba chiar si televizoare (la cripta). :lol:

 snipest, on Feb 29 2008, 16:05, said:

Da ma, auzi ce mi-a zis una!
Eu vorbeam de micile bucurii ale vietii, eu pictez, fotografiez, una alta, imi place sa gatesc si ziceam ca aceste lucruri, pasiunile iti umplu existenta si poti fi fericit. Ma refeream strict la faptul ca nu-ti trebuie decat un pic mai multi bani decat aia de subzistenta ca sa poti trai, apoi poti sa-ti umpli viata cu mai multe. Ea o dadea in din-alea, ca nu ai cum sa faci nimic fara bani si ca nu poti fi atragator pt o femeie daca nu ai siguranta materiala. Mi-am dat seama ca am mai mare succes la femei daca am bani si profit de asta, fiindca realizez ca nu am sa ajung nicaieri cu sarmul meu si atat.
Nu e dracul chiar atat de negru. Mai sunt si femei, mai rar, e adevarat, care nu cauta numai barbati cu bani. Poate suna a cliseu, dar orice esec e o experienta in plus. Nu cred ca esti atat de batran incat sa intri in panica gandindu-te ca nu mai ai timp sa gasesti femeia potrivita pentru tine.

#72
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 jay333, on Feb 29 2008, 16:19, said:

Unii isi iau cu ei termopane, aer conditionat, curent electric, ba chiar si televizoare (la cripta). :lol:


Nu e dracul chiar atat de negru. Mai sunt si femei, mai rar, e adevarat, care nu cauta numai barbati cu bani. Poate suna a cliseu, dar orice esec e o experienta in plus. Nu cred ca esti atat de batran incat sa intri in panica gandindu-te ca nu mai ai timp sa gasesti femeia potrivita pentru tine.

Pe dreq, am 25 de ani, am prietena de 8 ani si n-am avut niciodata probleme sau frustrari emotionale si sexuale. Nu intru in panica, doar ma dezgusta fatarnicia, pseudo-democratii si femeile care stiu de toate

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate