Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Misoginule!

- - - - -
  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#19
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View PostMoaca, on Feb 29 2008, 06:31, said:

Nu toate femeile sunt la fel, asa cum nu toti barbatii sunt la fel.
Așa e. Eu nu sunt misogin dar nu suport femeile  :D

#20
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

View Postfracture, on Feb 29 2008, 10:44, said:

Așa e. Eu nu sunt misogin dar nu suport femeile :D


financiar, sau cum? :P

#21
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postfracture, on Feb 29 2008, 10:44, said:

Așa e. Eu nu sunt misogin dar nu suport femeile  :D
Se putea si mai rau : sa fii misogin, dar sa le iubesti :P

#22
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005

View Postsnipest, on Feb 29 2008, 09:21, said:

Eu am deseori tendinta de a fi misogin.

dupa multe refuzuri, e normal sa fii misogin. nu te speria

#23
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007

View Postsnipest, on Feb 29 2008, 09:21, said:

Eu am deseori tendinta de a fi misogin.
Mai sunt altii ca mine, sau am ramas ultimul mohican? Ma sustine cineva, sau sunt tinta usoara a prejudecatilor?
Din pacate, nu esti sigurul. Stai sa apara Vornicu si Manowar....

Eu nu sunt feminista, dar nici nu-mi place sa stau cuminte in colt si sa-i las pe misogini sa spuna numai prostii la adresa femeilor.

#24
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
misogin...
adica misa+gin. buna combinatie!

#25
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcarman, on Feb 29 2008, 11:04, said:

misogin...
adica misa+gin. buna combinatie!
parca tie-ti placea vinul rosu sec...

#26
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostAlan`dala, on Feb 29 2008, 10:55, said:

dupa multe refuzuri, e normal sa fii misogin. nu te speria

Hmm, nu are legatura, am o relatie de lunga durata si am mai avut si destule aventuri. Si nici nu zic ca nu suport femeile, doar le consider mai superficiale. Iar daca e vorba sa puna suflet undeva, o fac acolo unde nu trebuie. Stii ce greu e sa te desparti de una cand vrei s-o faci din cauza lipsei pasiunii (datorita neimplicarii ei) si dup-aia te suna doua luni ca poate mai putei rezolva ceva?

#27
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007

View Postsnipest, on Feb 29 2008, 10:04, said:

A, nu caut "aliati". De fapt, nici nu stiu, practic, in ce tabara ma incadrez. Doar ca ma deranjeaza faza asta cu imaginea inainte de toate la ele. Cred ca o persoana serioasa e serioasa, nu doar pare serioasa.

Mie imi "plac" unele doamne mai spre 50+ ani care se cred mari frumuseti in floarea varstei. Afiseaza un aer aristocrat incurcat cu ceva tentative de super-finete (in timp ce molfaie in sictir o guma), fara a avea vreo baza realza la asemenea atitudine/postura. Sunt misogin in asemenea caz?
In general tind sa cred ca nu ma incadrez printre misogini. Uneori insa imi este imposibil sa nu-mi creez niste prejudecati. Sa luam ca exemplu o (era sa spun fufa :D ) tipa de vreo 20, 20 si putin de ani care iti taie calea in mare sictir (na, am ajuns la topicul de pe Auto) in masina ei de jdemii de uroi. Te gandesti ca tu muncesti o viata intreaga si-ti permiti cu greu un logan iar o "blonda" presteeaza ceva si are merc. O fi prejudecata, o fi misoginism sau e doar frustrarea mea ca nu am mai mult sau ca nu sunt si eu blonda cu sponsr gras. Ha, sponsor?! Dar poate e o femeie capabila, poate are afacerea ei de succes, poate .... ar spune feministele. Ok, le dau dreptate. Poate. Insa cineva care stie valoarea banului muncit are mai multa consideratie fata de cei care, la randul lor, muncesc din greu pentru un harb de masina.
Oricum, incep tot mai des sa ma gandesc ca filosofia nu face bine sanatatii. Mai bine traiesc in ignoranta, mai bine nu ma agit sa inteleg de ce e viata nedreapta cu unii. Am ce am si ma bucur ca mai pot (sa muncesc, sa-mi satisfac nevasta, sa-mi cresc copilul, sa ajung la mare sau la munte etc.). Nu inseamna ca ma plafonez; doar incerc sa elimin invidia, justificata sau nu, din trairile mele.

PS: Sper sa gasiti un strop de logica in ce-am scris mai sus.

#28
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postjay333, on Feb 29 2008, 11:55, said:

Mie imi "plac" unele doamne mai spre 50+ ani care se cred mari frumuseti in floarea varstei. Afiseaza un aer aristocrat incurcat cu ceva tentative de super-finete (in timp ce molfaie in sictir o guma), fara a avea vreo baza realza la asemenea atitudine/postura. Sunt misogin in asemenea caz?
In general tind sa cred ca nu ma incadrez printre misogini. Uneori insa imi este imposibil sa nu-mi creez niste prejudecati. Sa luam ca exemplu o (era sa spun fufa :D ) tipa de vreo 20, 20 si putin de ani care iti taie calea in mare sictir (na, am ajuns la topicul de pe Auto) in masina ei de jdemii de uroi. Te gandesti ca tu muncesti o viata intreaga si-ti permiti cu greu un logan iar o "blonda" presteeaza ceva si are merc. O fi prejudecata, o fi misoginism sau e doar frustrarea mea ca nu am mai mult sau ca nu sunt si eu blonda cu sponsr gras. Ha, sponsor?! Dar poate e o femeie capabila, poate are afacerea ei de succes, poate .... ar spune feministele. Ok, le dau dreptate. Poate. Insa cineva care stie valoarea banului muncit are mai multa consideratie fata de cei care, la randul lor, muncesc din greu pentru un harb de masina.
Oricum, incep tot mai des sa ma gandesc ca filosofia nu face bine sanatatii. Mai bine traiesc in ignoranta, mai bine nu ma agit sa inteleg de ce e viata nedreapta cu unii. Am ce am si ma bucur ca mai pot (sa muncesc, sa-mi satisfac nevasta, sa-mi cresc copilul, sa ajung la mare sau la munte etc.). Nu inseamna ca ma plafonez; doar incerc sa elimin invidia, justificata sau nu, din trairile mele.

PS: Sper sa gasiti un strop de logica in ce-am scris mai sus.

Ma declar prost. Ai exprimat cam ceea ce initiasem prin acest topic. Am spus, am unele tendinte misogine, dar nu ma consider misogin. Sunt relativ de acord cu tine, pana la faza cu traiul in ignoranta. Cu asta nu ma prea impac. Am o personalitatea mai impulsiva, dar nu constrang pe nimeni si nici nu-mi place sa fiu constrans.

#29
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Ignotanta e impropriu spus. Am folosit termenul pentru a ma face mai usor intels in mai putin cuvinte. Daca ar fi sa inlocuiesc "ignoranta", l-as inlocui cu "starea in care imi inteleg locul in societate, momentul in care mi-am dat seama ca nu este util sa tanjesc la ce au altii in detrimentul atingerii scopurilor personale, futilitatea telurilor nerealizabile". Cum suna?

M-am trezit profund azi. :lol:

#30
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postjay333, on Feb 29 2008, 12:24, said:

Ignotanta e impropriu spus. Am folosit termenul pentru a ma face mai usor intels in mai putin cuvinte. Daca ar fi sa inlocuiesc "ignoranta", l-as inlocui cu "starea in care imi inteleg locul in societate, momentul in care mi-am dat seama ca nu este util sa tanjesc la ce au altii in detrimentul atingerii scopurilor personale, futilitatea telurilor nerealizabile". Cum suna?

M-am trezit profund azi. :lol:

Tu chiar vrei sa ma faci sa ma simt prost. :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

#31
sitdownex2me

sitdownex2me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 19.09.2007
Sunt misogin pentru ca nu apreciez egalitatea pe care si-o doresc femeile.
Sa fim toti egali dar ele sa stea jos in autobuz, eu sa-i deschid usa, eu sa ii dau haina cand ii e frig..

Fac chestiile astea cu placere dar sa renunte la iluzia persecutarii si la minciuna aia ca nu-si doresc decat egalitate.

#32
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postsitdownex2me, on Feb 29 2008, 13:13, said:

Sunt misogin pentru ca nu apreciez egalitatea pe care si-o doresc femeile.
Sa fim toti egali dar ele sa stea jos in autobuz, eu sa-i deschid usa, eu sa ii dau haina cand ii e frig..

Fac chestiile astea cu placere dar sa renunte la iluzia persecutarii si la minciuna aia ca nu-si doresc decat egalitate.

Bine, politetea astae oarecum benefica, astfel femeia isi da seama daca esti un badaran sau un gentleman. Iar la faza cu egalitate, ele chiar trateaza problema cu superficialitate. Spre ex, multi barbati de succes se leaga de femei fara bani si statut social inalt, dar prea putine femei de succes raman cu un sarantoc. Care ma contrazice... ii cer sa nu mai joace atata Sims.

#33
sitdownex2me

sitdownex2me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 19.09.2007
Politetea fata de sexul frumos e tot un efect al iluziei persecutarii.
Politetea trebuie sa fie fata de toti oamenii indiferent de gen. Tine mai mult de respectul de sine.

#34
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007

View Postsnipest, on Feb 29 2008, 13:17, said:

Bine, politetea astae oarecum benefica, astfel femeia isi da seama daca esti un badaran sau un gentleman. Iar la faza cu egalitate, ele chiar trateaza problema cu superficialitate. Spre ex, multi barbati de succes se leaga de femei fara bani si statut social inalt, dar prea putine femei de succes raman cu un sarantoc. Care ma contrazice... ii cer sa nu mai joace atata Sims.

Dar daca nu ma ridic sa-i cedez locul si o invit sa-mi stea in brate/poala? Sunt badaran sau gentlemen? :D

#35
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postjay333, on Feb 29 2008, 13:21, said:

Dar daca nu ma ridic sa-i cedez locul si o invit sa-mi stea in brate/poala? Sunt badaran sau gentlemen? :D

Daca se asaza pe ceva moale esti un badaran.
Daca se asaza pe ceva tare esti un badaran care si-o pune diseara! ;)

#36
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postsitdownex2me, on Feb 29 2008, 14:13, said:

Sunt misogin pentru ca nu apreciez egalitatea pe care si-o doresc femeile.
Sa fim toti egali dar ele sa stea jos in autobuz, eu sa-i deschid usa, eu sa ii dau haina cand ii e frig..

Fac chestiile astea cu placere dar sa renunte la iluzia persecutarii si la minciuna aia ca nu-si doresc decat egalitate.
NU cred ca sunt eu misogin dar .. ..
Ce egalitate  ??
Pe coasta lu' Adam , dar tu nu sti ca am fost facuti primi ??
Nu ar fi mare pacoste dilema asta , dar frate cum sa-ti spun , femeia a fost facuta ca sa nu ma plictisesc , in alte cuvinte , da-o incolo de ea dilema "a fi misogin" , auzi tu  .. ..
Nu m-as supara pe ele dar  se vor peste noi , dar hai mai dute , si ne lasa , esti buna la pat atunci fata , si mancare  :rolleyes: :rolleyes:  
Le respect atat cat ma respecta , sunt egal cu ele atunci cand ele sunt egale cu noi , etc etc
Totusi , daca am ajuns in impasul , de a-mi lua ele l mp3-ul si sa-mi zica ca nu mi-l mai da inapoi din pura prostie si din pura preamarire .. .. Pai fata , lasa-ma sa-ti zic , prostia te intrece .. ..
"Si tot eu sunt misogin??"  Asa ii numiti pe aia care-si dau seama daca esti prost sau nu ??
In fine , comportamentul fetelor si a femeilor in general lasa de dorit , in alte cuvinte , fata nu esti desteapta?? , Atunci fi draguta
Intelegi ?? ?? Nu esti desteapta atunci munceste pan' te ia naiba sa m-ajungi , atunci te respect , .. ..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate