Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

despre regim disociat! pareri si rezultate

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
andalus

andalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.02.2008
Buna tuturor! cine a tinut de printre voi si ce rezultate a obtinut ? -_-

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
am tinut eu acu vreun an 3 saptamini si am slabit 8 kile. evident, de-atunci m-am ingrasat 16 :lol:

#3
andalus

andalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.02.2008
oricum, principalul dezavantaj este ca apare efectul "yoyo", daca nu ai grija ce mananci dupa ce ai tzinut un regim.

#4
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007
NU-L RECOMAND NIMANUI!  Eu am tinut trei zile carne, trei legume si fructe, trei lactate. Chinul a fost in zilele de lactate, cand efectiv bei doar iaurt degresat, pentru ca altceva n-ai ce. Nu am slabit decat maxim 3kile, dar poate ca pentru ca nu eram la inceput cu regmul pentru slabire, mai aplicasem si alte metode inainte. Poate merge sa slabesti 7-8 kile in acest interval, cu conditia sa fie prima metoda de slabire. Eu slabisem inainte 6-7 kile, deci mi-a fost greu sa slabesc mai mult. Plus ca efortul e inuman, stai practic nemancat.

#5
andalus

andalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.02.2008

 loopoo, on Feb 24 2008, 23:09, said:

NU-L RECOMAND NIMANUI!  Eu am tinut trei zile carne, trei legume si fructe, trei lactate. Chinul a fost in zilele de lactate, cand efectiv bei doar iaurt degresat, pentru ca altceva n-ai ce. Nu am slabit decat maxim 3kile, dar poate ca pentru ca nu eram la inceput cu regmul pentru slabire, mai aplicasem si alte metode inainte. Poate merge sa slabesti 7-8 kile in acest interval, cu conditia sa fie prima metoda de slabire. Eu slabisem inainte 6-7 kile, deci mi-a fost greu sa slabesc mai mult. Plus ca efortul e inuman, stai practic nemancat.
lopooo, dar nu e mai ok cel cu 1/1/1?...n-as putea sa mananc 3 zile carne, 3 legume si etc...asa pe zile pare mai ok. :huh:

#6
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

 loopoo, on Feb 25 2008, 00:09, said:

Chinul a fost in zilele de lactate, cand efectiv bei doar iaurt degresat, pentru ca altceva n-ai ce.
Din toate branzeturile, tu numai iaurt ai avut sa mananci?

#7
andalus

andalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.02.2008
love demon, ai tinut si tu un astfel de regim?daca da, ce rezultate ai avut?

#8
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Am tinut eu regimul 3/3/3. Am avut rezultate foarte bune (am slabit 9 kile in cateva luni) si nu m-am ingrasat la loc decat dupa 2 ani, cu ajutorul produselor de patiserie (strudele, pateuri) si a shaormelor. Am pus la loc 3.5-4 kg. De poimaine il reiau, am nevoie sa ajung la greutatea ideala. ;)

Cat despre muritul de foame, este o prostie. In zilele de lactate rontaiam cascaval la greu. Plus branzica fagaras, sana, lapte... chiar si smantana. Dupa cum bine se stie, nu exista limita de cantitate.
In zilele de nutreturi combinate, de asemenea, nu flamanzesti. Sunt o mutime de variante, de la legumele congelate care merg fierte, pana la conservele de legume, zacusti sau fructe si legume proaspete. La carne nici n-are sens sa spun ce sortiment bogat exista. Chiar si mezelurile sunt admise, cui ii plac...

#9
andalus

andalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.02.2008
multa bafta sa ai in dieta! rabdare si vointa!
eu il tin de 7 zile  pe cel cu 1/1/1/, asta cu 3/3/3 mi se pare teribil de greu

#10
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Nu am probleme nici cu vointa, nici cu rabdarea. Pentru mine, cura de slabire it's not a must, e un moft. :)

#11
andalus

andalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.02.2008
esti o fericita atunci! :D

#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 Bebeluska, on Feb 25 2008, 12:46, said:

Nu am probleme nici cu vointa, nici cu rabdarea. Pentru mine, cura de slabire it's not a must, e un moft. :)

IS not a must...

daca spui IT'S not a must, atunci ai doua subiecte ...

#13
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

 andalus, on Feb 25 2008, 13:33, said:

love demon, ai tinut si tu un astfel de regim?daca da, ce rezultate ai avut?
Nu l-am tinut, dar nu mi se pare ca daca l-as tine, as muri de foame (dupa cum zicea si Bebe).

#14
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007

 Bebeluska, on Feb 25 2008, 12:41, said:

Am tinut eu regimul 3/3/3. Am avut rezultate foarte bune (am slabit 9 kile in cateva luni) si nu m-am ingrasat la loc decat dupa 2 ani, cu ajutorul produselor de patiserie (strudele, pateuri) si a shaormelor. Am pus la loc 3.5-4 kg. De poimaine il reiau, am nevoie sa ajung la greutatea ideala. ;)

Cat despre muritul de foame, este o prostie. In zilele de lactate rontaiam cascaval la greu. Plus branzica fagaras, sana, lapte... chiar si smantana. Dupa cum bine se stie, nu exista limita de cantitate.
In zilele de nutreturi combinate, de asemenea, nu flamanzesti. Sunt o mutime de variante, de la legumele congelate care merg fierte, pana la conservele de legume, zacusti sau fructe si legume proaspete. La carne nici n-are sens sa spun ce sortiment bogat exista. Chiar si mezelurile sunt admise, cui ii plac...
Prostie? Bebelushka tatii... cascavalul e unul dintre cele mai grase produse lactate...asta daca nu stiai... Mananca tu, si dupa aia vedem prostie...

#15
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
eeeeeeeeeee...Bebeluska e cea mai desteapta indiferent de domeniu
engleza, nutritionism

ca sa nu mai vorbim ca 9 kile in cateva luni nu e o mare realizare
prin disociatul 1/1/1/1/1 media e de 3-5 kg pe saptamana...

da' las-o in pace nu te agita

#16
andalus

andalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.02.2008
:peacefingers: :)))

Edited by andalus, 25 February 2008 - 16:40.


#17
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 loopoo, on Feb 25 2008, 15:43, said:

Prostie? Bebelushka tatii... cascavalul e unul dintre cele mai grase produse lactate...asta daca nu stiai... Mananca tu, si dupa aia vedem prostie...


Am mancat si am slabit. Nu vorbesc din carti ci din experienta. De altfel, n-am spus nicaieri cam mancat numai cascaval. Atat ati vrut voi sa intelegeti?..

 spare-me, on Feb 25 2008, 12:55, said:

IS not a must...

daca spui IT'S not a must, atunci ai doua subiecte ...

spare-me: daca taceai, filosof ramaneai. :D

Edited by Bebeluska, 26 February 2008 - 15:10.


#18
Xaneluu

Xaneluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.02.2008
Asa... ideea e ca.... daca tii o cura de slabire..si slabesti, slabesti.... si apoi te ingrasi inapoi... dai kilelel alea puse inapoi si mai greu jos... decat sa tii cura mai bine ai grija la ce mananci.. iti stabilesti 3 mese pe zi.. pe care sa le si iei... si mai inca 2 gustari...ceea ce inseamna 2 fructe..... si renunti la porc....si la alte "porcarii"... bei multa apa...2-3 litrii...mai faci si-un sport... sau mergi pe jos.. si sa vezi cum treptat treptat...dai jos kilele si nici nu le mai pui..... da... nu trebe sa consideri treaba asta ca o cura de slabire....ci ca un regim de viata. IN + nu e bine sa slabesti asa de repede..... 1.5 kile pe spatamana e maxim!!! ca sa nu le mai pui la loc.....acu evident ca daca bagi ca spartu o sa le pui... Eu mancam inainte 1 masa pe zi.... si nici nu-mi cerea organismu mai multe.... da din ianuarie m-am apucat de treaba asta....si  pur si simplu im le cere....daca nu mananc dimineata sau daca ar peste vreo masa  ma cearta stomacu de numa, si am dat in 1 luna juma... 7 kile jos.. pe care nici nu vreau sa le mai pun... Asta-i tot secretu..sa-ti obisnuiesti organismu cu 3 mese pe zi...regulate. Daca tu i dai numai una.. el stie ca il infometezi...si ca nu primeste pt inca 24 de h nimic de papa.... si atunci stocheaza tot ce mananci tu la masa aia...
  So... aveti grija cu grasimea asta ca nu-i de gluma..   :naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate