Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

1st Homework Urban Life

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
licedk50

licedk50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.06.2003
Poate ar trebui precizate coordonatele?

Dupa cum vedeti fiecare vede din oras ce-i place. Unul a vazut tiganii, unul decadenta, unul orentarile sexuale, altul bicicletele etc. Este greu sa vezi prin obiectivul celuilalt nu? Mai ales ca totusi nu sunt NUMAI profesionisti aici. Mai sunt si amatori care nu reusesc sa selecteze DOAR esentialul sau nu reusesc sa-l scoata suficient in evidenta. Eu de ex. gasesc ca un oras e pus pe un rau si are casele puse una peste alta.

Poate temele viitoare ar trebui sa contina si niste linii directoare (ce pretzios) dupa care sa ne orientam cand facem pozele. Pareri?

#38
elenoc

elenoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.07.2004
0: elenoc
1: rigid aurel
2: noname
3: altfel

#39
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
1.  rigid
2:  altfel
3:. criss

nonanme: pishoarul ala e ciudat si atat. thema e propusa de tine... what happened?

felicitari la toata lumea...
sorry ca nu am apucat sa fac nimic la tema asta. maybe next time....

#40
licedk50

licedk50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.06.2003

altfel, on Sep 27 2004, 13:26, said:

am o gaura neagra in cap.
nu inteleg legatura cu urban life. (asta pe langa faptul ca am citit de 5 ori postul tau si nu am priceput nimic).

<{POST_SNAPBACK}>



Prezinta viata sexuala sofisticata ce poate fi intalnita la oras. Datorita numarului mare de locuitori care tin la intimitatea lor, exista posibilitatea aparitiei unor devieri (privite de la tara) sexuale. Eu aici vad un fel de buda pentru gay in buda de barbati. Foarte chic  :D

#41
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
No name's
Eu am ales fotografia lui no name prima si am sa ma explic. Mi-a inspirat ceva anacronic rozul in toaleta de barbati. Am vazut luna trecuta in Photo (revista frantuzeasca de gen) fotografii cu femei in toaletele barbatilor (era si Naomi pe acolo) si la asta m-a dus cu gandul toaleta lui no name. Poate un pic si la faptul ca la oras nimic nu este absolut, regulile sunt facute sa fie incalcate, barbatii devin femei si viceversa, totul aluneca si totul e in schimbare. Spre deosebire de "viata la tara" care e incremenita.
altfel's
Pe locul 2 l-am pus pe altfel, dar nu e meritul lui ci al aparatului meu. :) :D  Just kiddin'. Imi place cum o ard aia acolo in...gol.

Locul 3 nu l-am acordat pt. ca toate celelalte fotografii erau la egalitate ;) No ofense.

#42
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
0:sakura
1:altfel
2:moochie4000
3:GExGE

#43
pavaroti

pavaroti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.04.2004
:rolleyes:  parerea mea:
0 - pavaroti
1 - CrissX
2 - Rigid Aurel
3 - amager

#44
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
hai sa fim serioshi cu "viatza sofisticata sexuala"... acu pe bune guys...

thema era "urban life"

Intzeleg perfect si accept imaginatzia, dar asta e beyound. daca poza cu randul de bude e urban life, atunci nu vad cum orice alta poza care nu arata in mod explicit viatza la tzara sau un tzaran/tzaranca zbarcit/a nu poate fi catalogata la fel....

cel putzin in percet\ptzi mea, "urban life" inseamna VIATA ORASHULUI... scene care sa denote personaje si style de viatza tipic urban. nu cred ca un rand de bude e tocmai cea mai fericita alegere, dat find tema.

maine o sa vina kork si'o sa'mi spuna ca aia e fotografie cu natura (e aer in poza)

d'aia l'am votat pe Aurel primul. cred ca scena cu porumbul este cea mai urbana dintre toate...

o scena simpla, in care copila de la orash pofteshte la un porumb fiert.... nu are gardina si nici arie unde sa creasca porumb, are doar un balcon. poza e cool. subiectul e aproape, scena are candoare si prezentza.

poza lu altfel: e iarashi urbana si ne arata doi care o freaca, intr'un dezastru in care se complac cu nonshalantza. respectivii sunt pozatzi ca in Wildlife.. de departe, rapid, fara sa stie. Paralela cu WildLife e grozava, cred ca ash face o avere facand cateva expozitzii denumite "Urban WildLife" ... glumesc :) e faliment curat... pare o poza de ziar... incadrarea e un pic suparatoare, cred ca crop'am out "batataorul de covoare"

poza lu' Criiss e neutra, am votat'o pe locul trei pentru ca e cea mai urbana dintre restul. un crampei de strada, la orash... nimic personal, custom.

Restul pozelor sunt simpatice... panoramele over the city sunt ok... dar nu vad de ce sunt cadrate a fi Urban Life. Nu spun nimic, sunt impersonale si basta. E un orash si gata. So what? Where's the Urban Life?

Pozele lu' Nonanem. cu buzile am zis. poza nu e rea altfel, cadreaza la o tema mai sofisticata. man, nu mai fi asha sofisticat... viatza e mai directa decat crezi. celelalte trei sunt ok... doar ok. omule, nu te'am inzteles... ziceai ca pacat ca e loc doar de una... in locul tau eu nu postam nimic. no offense si sper ca none taken... chill out and stay cool (as u are)

Necronomikon, on Sep 27 2004, 01:30, said:

3: altfel (artistica poza, pacat ca o strica tiganii aia)

@altfel si pt ceilalti care n-au inteles poza mea. Mi s-a parut haioasa pt ca tufishu' ala are o silueta umana. A crescut in jurul stalpului, iar intr-una din "maini" parca tine un pomishor. Capul este felinarul. Recunosc ca am facut cam aiurea poza asta dar a fost in graba. Am prelucrat-o in incercarea de a evidentia niste detalii dar fara prea mult succes.

<{POST_SNAPBACK}>


1. "tziganii aia" fac poza interesanta. altfel n'ar fi decat o scena mizerabila. asha a devenit Urban Life, in toata splendoarea... cu bashtinashi surprinshi facand ce face ei cel mai bine... o freaca...

am oscilat intre a pune poza lu' altfel pe primul loc, in locul lu' rigid. l'am ales insa pe rigid pt pozitivitate. altfel are poza negativa....


hai sa'tz zic de poza ta. are meritul de a fi prima si probabil ai stelutza pt asta :)

in afara de a fi la nivelul de "Curiozitatzi" de pus in almanahul "Lumea". Asta daca ar fi tehnic valabila, vezi, nu's nashpa sa ma leg de aspectul asta.  Sper ca no offence si none taken. :peacefingers:

#45
amager

amager

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.06.2004
0: amager
1: altfel
2: GExGE
3: rigid aurel

#46
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
arty> no offence taken :D
nu o sa vorbesc de poza mea, ci de cea a lui altfel.
ceea ce m-a surprins pe mine e ca v-a cam furat peisajul si v-au marcat tziganii care de fapt nu sunt tigani. doar unul este de ten inchis, al 2lea fiind cat se poate de alb.
mie asta mi-a placut f mult. de asta am si facut asocierea cu bennetonul.

#47
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
era intre ghilimele... e unul singur mai tuciuriu, insa nu e tzigan.

e acea rasa... intre... cu origini de tzigan pe care nu le recunoashte, dar cu obiceiuri de tzigan...

romulanus citadinus simplex lol

#48
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002
0: zzz
1: rigid aurel
2: altfel
3: noname

#49
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.07.2004
Ceea ce am vrut sa zic cu poza mea:masinile care isi vad de treaba lor,oamenii care se plimba aiurea pe strazi.mai si calatoresc (portul din imagine). Si deasupra tuturor (fabrica din imagine) troneaza f. puternic obligatia fiecaruia de a lucra pt a-si aigura traiul. Si aglomeratie mare. Fiecare se simte special in felul lui dar in marea de oameni...ce mai conteaza? daca vrea poate sa recunoasca cat de mic e si cat de mari ii sunt obligatiile zilnice.
Cum zicea vorba:"Beauty is in the eye of the beholder". Fiecare vede in felul lui.
Imi pare rau ca pe aici nu sunt tigani care stau aiurea,asa ca nu am ce poza la capitolul asta.Tiganiada nu caracterizeaza toate locurile pe lumea asta desi am sa-i dau votul pt ca o mare parte din Romania exact asta face. Taie frunze la caini.
Votul:
0.sosojerk
1.altfel
2.rigid
3.noname

@altfel: Este vorba de Helsinki,capitala Finlandei. Stockholm e capitala Suediei si nu am fost inca acolo.Dar sper sa merg cand o sa fie ceva vreme faina.Am auzit ca e un oras super.

@noname:Vezi tu cum sta treaba?Finlanda e situata langa "mother" Rusia.Asa ca isi au orecum locul lor si blocurile alea comuniste.Erau acolo.Ce era sa fac cu ele?photoshop?neeeeee

Edited by sosojerk, 27 September 2004 - 22:08.


#50
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
0. azertiti
1. altfel
2. rigid
3. crissx

#51
gabimoise

gabimoise

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.09.2004
0 - gabimoise
1 - john doe
2 - altfel
3 - crissx

#52
licedk50

licedk50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.06.2003
@mr.fred o idee:

Ma gandeam asha: atat s-au discutat pozele (si foarte bine) ca s-a cam pierdut pointul: votarea. Ma gandeam sa aloci o zi sau doua sau trei pentru discutii pe poze. Inainte sau dupa votare. De preferat inainte pt. ca in felul asta se mai deschid niste ochi, se mai formeaza o parere. Dupa nu si-ar mai avea rostul.
Insa, votarea trebuie sa ramana strict votare. Ca in parlament (nu e cel mai bun exemplu dar merge): discuti, faci ca indienii in apararea ideii, dupa care votezi. Si acolo spui cum iti place. Din punctul asta de vedere altfel ne ajuta sa rafinam putin sistemul. Ne arata cam care sunt punctele slabe.

#53
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004

gabimoise, on Sep 28 2004, 08:32, said:

0 - gabimoise
1 - john doe
2 - altfel
3 - crissx

<{POST_SNAPBACK}>


Si cu astia care se inregistreaza sa voteze ce facem? Bai Jhon Doe, tu esti sau vreo ruda apropiata?

#54
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002

Rigid Aurel, on Sep 28 2004, 10:13, said:

Si cu astia care se inregistreaza sa voteze ce facem? Bai Jhon Doe, tu esti sau vreo ruda apropiata?

<{POST_SNAPBACK}>


WHAT?

daca te uiti la profile.. ai sa vezi ca e inregistrat pe 7 septembrie...
Si nu.. nu e ruda ... nici macar departata...

De unde  :drac: ai tras concluzia asta????? Enlighten us, please!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate