Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dificultati la BOOM TV ?

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#19
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postgymy, on Feb 18 2008, 14:51, said:

Daca o sa fie vreodata(eu nu-mi doresc) sky in romania nu cred ca o sa va convina di punct de vedere financiar.Sanse ar fi din cauza celor corupti ce ne conduc.Exact acest mediu de afaceri cauta "cangurul".

Nu o sa fie faliment deocamdata.Deabia au intrat in administrare controlata.Acum s-a inchis numai robinetul.
Dom'le, vezi ca ai scris gresit ! Corect este "Nu o sa fie faliment NICIODATA", si nu "deocamdata".

#20
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005

View Postsoftpedic, on Feb 18 2008, 17:25, said:

Dom'le, vezi ca ai scris gresit ! Corect este "Nu o sa fie faliment NICIODATA", si nu "deocamdata".
Nu fi asa sigur.Daca in citeva luni nu-l cumpara nimeni  se anunta vremuri cacacioase pentru zbum.
Faza cu drepturile pentru liga e praf in ochi.Fac si ei un pic de circ pentru a-si face un pic de publicitate.O sa vedeti (din nou) cum o sa acuze ca au fost furati,ei dadeau mai mult dar nu le-au dat drepturile.Cunoastem procedura.     :yes:  :yes:

#21
amboomdth

amboomdth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.05.2007

View Postgymy, on Feb 18 2008, 16:42, said:

Nu fi asa sigur.Daca in citeva luni nu-l cumpara nimeni  se anunta vremuri cacacioase pentru zbum.
Faza cu drepturile pentru liga e praf in ochi.Fac si ei un pic de circ pentru a-si face un pic de publicitate.O sa vedeti (din nou) cum o sa acuze ca au fost furati,ei dadeau mai mult dar nu le-au dat drepturile.Cunoastem procedura.     :yes:  :yes:

si daca totusi va lua boom liga,ce vei face ? iti vei da pantalonii jos si vei pregati si vaselina? :lol:

#22
denis radu

denis radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 23.12.2005

View Postamboomdth, on Feb 18 2008, 17:07, said:

si daca totusi va lua boom liga,ce vei face ? iti vei da pantalonii jos si vei pregati si vaselina? :lol:


banuiam  ca ai anumite inclinatii mai aparte.... dar nici in halul asta . :coolspeak:

#23
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postamboomdth, on Feb 18 2008, 18:07, said:

si daca totusi va lua boom liga,ce vei face ? iti vei da pantalonii jos si vei pregati si vaselina? :lol:


asa se vorbeste cu colegii de forum ?

#24
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Sa revenim la subiect... si va rog fara formulari dolce  :D


@amadeus79,

Stii ca Boom are probleme dupa plecarea unor sefi ?
Nu stiu cum sa mai faca fata celor 1000 de instalari zilnice Boom ? :D
Promit ca in scurt timp sa pun pe forum solicitarile de instalare Boom intre 18 si 20 februarie... daca o tin tot asa, atunci media lunara va fi de cel putin 20.000 abonati lunar ceea ce inseamna 120.000 abonati la fiecare 6 luni :coolspeak:

Edited by rz, 18 February 2008 - 21:56.


#25
amboomdth

amboomdth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.05.2007

View Postdenis radu, on Feb 18 2008, 19:31, said:

banuiam  ca ai anumite inclinatii mai aparte.... dar nici in halul asta . :coolspeak:
alta era ideea ,dar ma rog....oricum se dorea a se fi  inteles ca boom este cel care vine din spate sau pe la spate.... :D
in definitiv cu providerul dth boom aveti voi cei anti ceva ,nu cu utilizatorii de boom!
noi ne amuzam doar de ,,grijile ,,altora

Edited by amboomdth, 18 February 2008 - 23:35.


#26
unknown1234

unknown1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 20.09.2006

View Postamadeus79, on Feb 15 2008, 14:48, said:

@RZ

partea cu falimentul Boom nu am crezut-o niciodata ! (piata telecom, inca nu este afectata de falimente)
dar partea ca Boom NU a avut incompententi la conducere, asta nu ma poate convinge nimeni

am mai spus-o ... se luau 10 oameni de pe Softpedia, si sigur faceau treaba mai buna decit managerii platiti cu zeci de mii de euro.
aici pe forum suntem: it-isti, economisti, tehnicieni,psihologi ...

mai tii minte ca aparuse pe forum arogantul de salento ? la inceputuri BOOM au fost aroganti, si pina s-au trezit, timpul lor a trecut.

sincer nu cred ca tata Sky este interesat de Romanica, sunt tari dezvoltate unde puterea de cumparare este mare, si unde se poate desfasura cu stilul lui ... adica cu monopolul ... nu la noi ...

Murdoch a terminat si NAGRA, si uite, ca imediat a cumparat 15% din Premiere. astea sunt afaceri pentru Sky. (vezi negocierile pt Yahoo)

UPC: alta situatie interesanta ! mari si tari peste tot, nu in Romania. Aici este o piata atipica ...
dupa paprerea mea: Orange va prelua UPC Romania, si poate si Boom...

salento nu era deloc arogant era doar obiectiv.cred ca daca imi aduc bine aminte prezicea multe din lucrurile ce se intampla azi la providerul la care suntem abonati.sau ma insel?nu cred.felul cum o zicea nu cred ca este de acuzat avand in vedere ca pe langa salento exista alte zeci de specimene se perinda pe aici.oricum el oferea informatii foarte precise si inca mai ofera.chestia asta cu orange daca te uiti mai atent tot el a inaintat-o primul :) ca o masura de a stopa a orange-ului falimentarul 4p de la rds si zgarcitii cu 4p rtl-cosmote care din octombrie au inceput sa apara dar subtire rau ca doar de market share la cosmote,la dolce,retentie la rtl de unde atatia bani :)).intr-adevar varianta asta este ca aerul pt. orange care si-ar fideliza o gramada de abonati si care ar musca decisiv din concurenta ''de temut'' vodaphone dupa aparitia ''portabilitatii'' numarului de telefon anuntata tot de salento.fii mai receptiv la ce posteaza si o sa vezi ca mare dreptate are nu e doar arogant :)

Edited by unknown1234, 19 February 2008 - 01:37.


#27
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postrz, on Feb 18 2008, 21:48, said:

Sa revenim la subiect... si va rog fara formulari dolce  :D


@amadeus79,

Stii ca Boom are probleme dupa plecarea unor sefi ?
Nu stiu cum sa mai faca fata celor 1000 de instalari zilnice Boom ? :D
Promit ca in scurt timp sa pun pe forum solicitarile de instalare Boom intre 18 si 20 februarie... daca o tin tot asa, atunci media lunara va fi de cel putin 20.000 abonati lunar ceea ce inseamna 120.000 abonati la fiecare 6 luni :coolspeak:


Astea-s vise

#28
Soopa

Soopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.09.2006

View Postrz, on Feb 18 2008, 21:48, said:

Sa revenim la subiect... si va rog fara formulari dolce  :D


@amadeus79,

Stii ca Boom are probleme dupa plecarea unor sefi ?
Nu stiu cum sa mai faca fata celor 1000 de instalari zilnice Boom ? :D
Promit ca in scurt timp sa pun pe forum solicitarile de instalare Boom intre 18 si 20 februarie... daca o tin tot asa, atunci media lunara va fi de cel putin 20.000 abonati lunar ceea ce inseamna 120.000 abonati la fiecare 6 luni :coolspeak:


vise taica vise, e o vorba mareata

boom are in jur de 500 de instalari pe zi... dar si dezinstalari care uneori depasesc destul instalarile.

Si mai taie un pic din abonati ;)

#29
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La Boom sunt si ''varfuri'' de o mie instalari zi... ieri si azi au fost de ex. in medie 650 instalari/zi
Miercuri sau joi, cand am mai mult timp, o sa pun pe forum documentele oficiale de instalare...

#30
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postrz, on Feb 19 2008, 22:21, said:

La Boom sunt si ''varfuri'' de o mie instalari zi... ieri si azi au fost de ex. in medie 650 instalari/zi
Miercuri sau joi, cand am mai mult timp, o sa pun pe forum documentele oficiale de instalare...

dezinstalari sunt ?

#31
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Normal... se dezinstaleaza mokangii (90% romi) ca doar au trecut cele 3-4 luni de gratuitate
Se pare ca Boom nu va mai ajunge acolo... si-au dat seama ca nu se pot baza pe astfel de ''abonati''
Eu le-am spus asta inca de inceput... si cred ca scumpirea de un euro + lipsa luni gratuite la instalare va reduce considerabil instalarile in zonele sarace ceea ce este foarte bine!

#32
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postrz, on Feb 19 2008, 22:21, said:

La Boom sunt si ''varfuri'' de o mie instalari zi... ieri si azi au fost de ex. in medie 650 instalari/zi
Miercuri sau joi, cand am mai mult timp, o sa pun pe forum documentele oficiale de instalare...
Si la cati abonati unici s-a mai ajuns? 150000? Vad ca si pe la noi prin Eforie a inceput cat mai multa lume sa-si puna antene, cred ca pana la sfarsitul lui 2009 tot orasul va renunta la cablu in favoarea DTH. :lol:

#33
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Aprox. 140.000 abonati unici... abonamente totale sunt aprox. 160.000

#34
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006
Cu tot cu dezinstalari? Sau de la incepturi pana in prezent? :huh:

#35
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
De la inceputuri... cu siguranta nu sunt mai mult de 10.000 dezinstalati deoarece echipa proprie din judet (singura care dezinstaleaza) nu a dezinstalat mai mult de 100 in aproape doua luni de zile
Daca raportam la 30 judete (boom nu este prezent chiar in toate judetele sau pur si simplu nu este dorit acolo, fiind zone mai slab dezvoltate) vedem ca dezinstalarile nu mai sunt acum o problema deoarece exista multe solicitari de instalare!

#36
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postrz, on Feb 19 2008, 23:05, said:

De la inceputuri... cu siguranta nu sunt mai mult de 10.000 dezinstalati deoarece echipa proprie din judet (singura care dezinstaleaza) nu a dezinstalat mai mult de 100 in aproape doua luni de zile
Daca raportam la 30 judete (boom nu este prezent chiar in toate judetele sau pur si simplu nu este dorit acolo, fiind zone mai slab dezvoltate) vedem ca dezinstalarile nu mai sunt acum o problema deoarece exista multe solicitari de instalare!
Dar in Bucuresti cam care ar fi repartizarea in procente a DTH-urilor? Cine are cei mai multi abonati unici? Tot Digi si apoi Dolce sau invers? Care e rata totala de acoperire a DTH-urilor in capitala?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate