Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

MARI NELAMURIRI - cumparaturi online Amazon.com, Eastbay.com...etc

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
chrysstyann

chrysstyann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005
Salut si multumesc celor care vor citi/raspunde la acest topic...
De ceva vreme am gasit o gama larga de produse care imi satisfac cerintele....asa ca VREAU SA CUMPAR de pe Amazon.com , Eastbay.com...

- CUM fac acest lucru avand in vedere ca daca pui orice adresa din romania nu pot comanda (cu toate ca Romania nu am gasit-o in geographical restrictions: http://www.amazon.co...l?nodeId=468634 ?

        1. cum platesc astfel incat sa poata ajunge prod si in Ro....(am incercat sa ma uit unde pot pune un cont de card pe aceste site-uri in mom in care vreau sa comand si nu am gasit nicaieri....spun asta deoarece am inteles ca multi au cumparat cu carduri si nu intelegeam cum?)
        2. care sunt cardurile acceptate si ce banci elibereaza aceste carduri.(din cate am inteles VISA ELECTRON ,unul de la Banc Post - Taifun, cele de student VISA ELECTRON indiferent de banca sunt ok pt astfel de tranzactii (fiind student am anumite beneficii)??

- Unde imi primesc produsele.....(la adresa dorita de mine, la aeroport cum am auzit pe cineva?... :huh: )

- Care e treaba cu pretul de transport pe colet / produs ???
cand am mai multe produse se pun intr-un colet si pretul de transport este doar pt colet nu pe fiecare produs in parte?...pretul de transport pe 1 prod am inteles (e un prod si atat)  :huh:

- Cand !!! .... nu cred ca e nevoie de acest raspuns ... scrie pe site clar: in functie de taxa pe transport asa si zilele.....

Am nevoie de aceste raspunsuri...va rog mult!
Multumesc!

P.S. O zi buna la toti


#2
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Caută pe forum s-a mai discutat de o grămadă de ori despre amazon. Poți comanda doar cărți, vin la poștă. Interesează-te la bănci pentru carduri cu care poți face plăți pe net. Prețul de transport scrie pe site la ei.

#3
arhit

arhit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.02.2008
s-o fi discutat dar nu reusesc sa gasesc nici eu nicaieri topicurile unde s-a discutat :(

ma interesa si pe mine de unde pot cumpara carti in engleza ca cele care se gasesc pe amazon de exemplu,
la cele mai mici preturi, care sa ajunga sigur si sa nu iau teapa

stiu ca sunt mai multe siteuri care vand carti, dar nu stiu care trimit in romania si care au cele mai bune preturi

va multumesc

Edited by arhit, 15 February 2008 - 13:03.


#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Amazon trimite in Romania (carti, cd-uri si dvd-uri), are cele mai bune preturi si nu-ti iei teapa.

Pe eastbay nici nu mai poti sa te inregistrezi daca esti roman.

#5
arhit

arhit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.02.2008
si platesc vama aici? cat?

cum ies cel mai ieftin (sa cumpar minim un numar de carti impreuna cu prieteni?) sau nu pierd bani in plus la
shipping chiar daca comand doar 3 carti pentru mine?

am vazut ca din pacate nu pot cumpara carti din amazon marketplace, unde preturile sunt de multe ori mult mai bune...


Multumesc pt informatii !

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu platesti vama. De obicei pachetul vine din germania (ue), dar se mai intampla, daca iei raritati sa vina din sua si o sa fie o taxa de magazie de 1-2 lei. Vama tot nu, probabil sunt scutite produsele astea.

Si e mai convenabil sa iei mai multe odata, chiar daca shippingul total creste, per item scade.

#7
claudiu_1983

claudiu_1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2007
Am si eu urmatoarea problema. Vreau sa cumpar o bicicleta de pe amazon. Se poate? Daca da cum?
Thanks.


View Postdon_dannielo, on Feb 15 2008, 15:45, said:

Nu platesti vama. De obicei pachetul vine din germania (ue), dar se mai intampla, daca iei raritati sa vina din sua si o sa fie o taxa de magazie de 1-2 lei. Vama tot nu, probabil sunt scutite produsele astea.

Si e mai convenabil sa iei mai multe odata, chiar daca shippingul total creste, per item scade.


#8
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

View Postclaudiu_1983, on Feb 19 2008, 11:57, said:

Vreau sa cumpar o bicicleta de pe amazon. Se poate?

Nu. Doar cărți, CD-uri sau DVD-uri

#9
chrysstyann

chrysstyann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005
nu se pot cumpara haine.....??????(spre exemplu pe mine ma intereseaza adidasi ... si haine)
stiu pe cineva care isi comanda haine de pe amazon...dar nu prea am cum sa il intreb....este un prieten cu care m-am certat ...


#10
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006
E o firma pe la Obor care inlesneste aceste cumparaturi. Platesti pretul de pe site + transport si un comision daca iti fac ei plata (tu platesti la ei). Mai mult nu stiu. Doar ce e pe St cel Mare, pe dr spre Victoria.

#11
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,593
  • Înscris: 16.03.2007
E cel mai bun ... nu iei teapa :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate