Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Parteneriate/Colaborari/Asocieri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Noul Softpedia

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
286 răspunsuri în acest subiect

#73
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
Sunt curios ce ar spune Catalin si Courage la intrebarea: DE CE ati schimbat ceva rapid, bun, frumos cu un success imens? Voi inca nu ati invatat din istorie ca daca schimbati ceva cand omu nu cere puteti lua suturi serioase in fund? Luati exemplu super esecul Coca-Cola cand au lansat noua Coca-Cola...in 3 luni au pierdut la bani si la imagine cat nimeni altcineva. Si au fost nevoiti sa arunce ani de studii si bani investiti pentru a reveni la vechiul produs. Sincer......as vrea sa se intample si aici asa ceva, desi stiu ca nu va fi asa. Sunt o gramada de probleme cu noul forum, probleme care noi userii o sa le testam pe timpul si nervii nostri. Of course, veti spune usor, "Daca nu iti place, nimeni nu te obliga sa intri", daca asta e cea mai infecta politica.

...pacat, mare pacat....chiar nu vad pentru ce 6 luni de munca. Mai bine nu v-ati "lauda" cu asta.

#74
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 823
  • Înscris: 18.09.2003
touche !!! 100% agree...
anyway, let's keep the hope...

#75
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
Am o intrebare pentru domnul Catalin:

De ce sa "evoluam"? Doar de dragul evolutiei? Pentru ce sa sarim cu un forum in viitor cand o gramada de useri intra de pe dial-up. Eu am net prin cablu si merge bine, dar forumu asta nou e mult mai lenes. Ma intreb cum e la cei cu dial-up.

Crunta politica. Ati inceput ceva bun si frumos ca sa faceti pe desteptii degeaba.

Catalin...ce "evolueaza" prea repede, moare la fel de repede. Asta ar trebui sa stii dinainte sa te apuci sa cari un forum in spate...

#76
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001

driverx, pe Sep 9 2004, 14:18, a scris:

Sunt o gramada de probleme cu noul forum, probleme care noi userii o sa le testam pe timpul si nervii nostri.

<{POST_SNAPBACK}>


NU sunt probleme. Forumul merge OK. Faptul ca userii nu sunt obisnuiti cu el nu inseamna ca exista probleme...

NU e ceva beta sa "TESTATI pe nervii vostri" ... e doar ceva NOU si mai bun.

#77
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
O intrebare pt. admini, la care doresc sa se raspunda sincer. A contat in alegerea Invision faptul ca nu mai e nici un forum romanesc din cele "concurente" care sa-l foloseasca? Adica sa fiti voi altfel? Chiar asa de imposibil era din pdv. tehnic o trecere la VB3, cu tot cu hackuri? (parca aici era imposibilitatea)

Editat de don_dannielo, 09 septembrie 2004 - 13:26.


#78
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.698
  • Înscris: 26.11.2001
LOL, sa spuneam ca deschiderea noastra este acum internationala.
Ce-i drept e o senzatie misto sa fii unic, dar nu este un motiv obiectiv.

VB cere resurse intensive de procesare. Marea majoritate a forumurilor "uriase" NU folosesc VB ci IB.

#79
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001

driverx, pe Sep 9 2004, 14:22, a scris:

Catalin...ce "evolueaza" prea repede, moare la fel de repede. Asta ar trebui sa stii dinainte sa te apuci sa cari un forum in spate...

<{POST_SNAPBACK}>


Scuteste-ma de pilde de sant. Mergi la taranii care au VB3 si fii fericit cu ei. Daca sunt unii atat de redusi mintal incat sa nu poata sa inteleaga ca POATE EXISTA ceva mai bun ca VB asta nu e vina noastra.

De ani de zile toti taranoii trambiteaza peste tot ca daca nu ai VB bu esti PRO. Fals... VB e un KAKAT de forum si VB3 e apogeul prostiei lor.

Poate pentru useriii obisnuiti si dresati cu VB2 o fi un pas inainte insa pt noi e un kakat si de asta am si renuntat la el.

Fatul ca si-au batut joc de cei ce au platit pt licenta a contat also in alegerea unui concurent. SI da, era aproape imposibil sa trecem pe VB3 si nici macar nu ne-am mai ostenit cand am vaut ca suportul e aproape inexistent desi le dadeam bani.

Si IB costa cel putin la fel dar macar este mai bine realizat si pana acum nu am avut probleme cu suportul tehnic. O sa implementam in curand si galeria foto. O alta chestie (una din cele 100) de care VB nu a auzit  :cursing:

#80
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.258
  • Înscris: 10.12.2001
Poate e doar obisnuinta ... Dar mie mi se par super urate smilieurile. parca ar fi alea din msn   :thumbdown:

Si intr-adevar se incarca mai greu. In sfarsit ... daca voi ziceti ca e mai bun (cel putin dpdv tehnic), atunci... succes!

#81
Bloom

Bloom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 28.11.2001
Apropo, sper ca v-ati gandit si la faptul ca cel putin o bucata de timp de acum incolo, google va trimite numai catre "page not found" cand se cauta ceva si se gaseste pe o pagina a forumului vechi care nu mai e acolo. Avand in vedere marea cantitate de informatie practica de pe forum care iese de regula printre primele rezultate pe google cred ca e pacat. Ati putea macar cum zicea cineva sa faceti un showthread.php hacked care sa redirecteze catre threadurile noi..

#82
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
Cataline

Hooo...da' de unde si pana unde asocierea intre tarani si VB3? Cam departe mergi. Am zis eu undeva sa mergeti pe VB3? Eu nu cred. Eu ziceam ca era foarte bun ceea ce aveati deja. Si pentru noi, userii era excelent. Era optimizat bine, se incarca fain...ce mai...voi stiti mai bine ca si mine avantajele si chinurile prin care ati trecut ca sa il aduceti la starea buna in care era.

Acuma, o luati de la capat. Pentru ce? Ca eu nu stiu. Va rog, daca puteti, raspundeti la aceasta intrebare. Multumesc.

#83
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
1. Evolutia nu poate fi oprita! (cum mi-a zis si mie cineva pe forum  :) )
2. Imaginea (cat de bine ar fi dat peste vreo 2 ani ca cel mai mare forum din romania sa aibe un "motor" vechi de o gramada de ani, la care mai exista si imbunatatiri(VB3-4) dar neaplicate?)

#84
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003

Cătălin, pe Sep 9 2004, 14:04, a scris:

http://win.softpedia.com/ e "vechiul" site cum ar veni ;)

CE link-uri catre programe nu functioneaza ?!?!

<{POST_SNAPBACK}>


La mine nu merge: http://download.soft.../The-Codecs.zip
The Codecs 2.4 - FREE DOWNLOAD  

e de la mine? e de la voi??

#85
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001

driverx, pe Sep 9 2004, 14:39, a scris:

Cataline
Eu ziceam ca era foarte bun ceea ce aveati deja. Si pentru noi, userii era excelent. Era optimizat bine, se incarca fain...ce mai...voi stiti mai bine ca si mine avantajele si chinurile prin care ati trecut ca sa il aduceti la starea buna in care era.

<{POST_SNAPBACK}>


Era un soft DEPASIT si prea vechi (NU mai exista suport pentru el!!!!). Alternativele erau 2 : VB3 sau IB2. Simplu. AM ales IB2.

Asta datorita faptului ca cei de la VB si-au bagat totul in clienti si au schimbat TOTUL la VB3. A zburat compatibilitatea cu VB2.
Macar de ar fi fost mai bun...

#86
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001

Arpi, pe Sep 9 2004, 14:48, a scris:

La mine nu merge: http://download.soft.../The-Codecs.zip
The Codecs 2.4 - FREE DOWNLOAD 

e de la mine? e de la voi??

<{POST_SNAPBACK}>


E de la tine...

#87
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004

Arpi, pe Sep 9 2004, 14:48, a scris:

e de la mine? e de la voi??

<{POST_SNAPBACK}>

E de la tine. La mine merge, si cu download manager si fara.
Dar este ceva ce nu merge la sectiuena mobile, si anume linkurile spre producatori, cele din josul paginii. Toate duc la softpedia.lo

Later edit: vad ca s-a rezolvat intre timp

Editat de don_dannielo, 09 septembrie 2004 - 13:53.


#88
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 22.07.2002
@don_dannielo

Tu chiar crezi ca la useru x care intra sa intrebe nu stiu ce de mobilu y ii pasa de motor are sub el? De parca ar avea habar....nu fiti naivi. Pentru ce sa evoluezi acolo unde nu e nevoie. Asta de obicei duce la esec, nu la evolutie si continuitate.

#89
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 823
  • Înscris: 18.09.2003
@Arpi: la mine merge...

ontopic:
oricum, daca nu apar inconitzele alea mici care te duc la 'first new unread' si la subscriptii e nasol ...
ca sa nu mai zic ca subscriptiile nu sint aranjate cronologic (cea cu ultimul post prima)...
ce naiba doar asta e definitia subscriptiilor... te uiti in lista si vezi ce sa mai postat....

imi vine sa pling... am ajuns sa folosesc 'view new posts' (care e de pe tot forumul) in loc de 'subscriptii' care deocamdata sint inutilizabile... ideea de a le aranja pe categoriile la care apartin e total deplasata...

navighez de vreo 2 ore si deja ma doare capu...
imi vine sa urlu... si nu vreau sa renunt la forumu asta pt ca imi place se are cel mai misto continut din romania...

admini ce au de zis la asta?

Editat de Neil, 09 septembrie 2004 - 13:55.


#90
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001
Incercati sa fiti mai coerenti. Scrieti EXACT ce va deranjeaza si de ce si noi vom incerca sa reparam ce se poate  :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate