Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa erbicidat p100

[CUM] Pot sa ajung la Impact Hub ...

Apartament in bloc nou.

Tantari uriasi
 lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna
 problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale
 

Connex mi-a dat minute in plus

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
84 răspunsuri în acest subiect

#1
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Deci...azi am avut o mare surpriza. In loc de bonus 10 azi mi-a aparut bonus 30 la apel *123#

Telefonul este pe firma (lui taicamiu) unde sunt 3 terminale in total, 2 mai vechi de 5 ani, al meu face 2 ani in Februarie 2005.

Ce se intampla? stie cineva? Factura lunara a crescut in ultimele 2 luni de la ~2.000.000 pe toate 3 abonamentele la ~100EURO...deci 100%.

A mai patit cineva chestia asta? E greseala sau e pe bune?

#2
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.103
  • Înscris: 05.05.2003
ai abonamente bundled?

#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Intreaba-l pe CORNEL. El trebuie sa aibe o explicatie plauzibila  :)

#4
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 729
  • Înscris: 12.08.2003
nu stiu ce inseamna abonament bundled.

Daca te refereai ca toate cele 3 numere sunt pe aceeasi persoana juridica si au aceeasi data de facturare, probabil ca sunt bundled.

#5
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003
Si sormea a primit la fel, are un abonament cu cent din decembrie parca, si azi avea 30 minute bonus!!
Si eu care am de muulti ani ab nu am primit nimc :(( ! :D

#6
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003
Si iata ca vine si explicatia de la connex! acu 2 min a sunat si i-a spus ca este o EROARE si ca pana maine se va remedia!!! Asta e chiar culmea!!!! Eu daca ma apucam si le sorbeam minutelele alea?? nu eram bun de plata!!!!!!
Ce chestii de rahat!!!!

#7
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Da, si prietena mea are la fel pe un abonament de 5 dolari de un an si ceva...30 de minute bonus. Se pare ca e vreun hacker care s-a enervat pe connex :D

#8
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.103
  • Înscris: 05.05.2003
Cornele, da-mi si mie minute, daca te-ai suparat pe ei si i-ai hackerit :)

Bundled = minute incluse.

#9
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003
Si eu am: bonus30!! Si inca nu am 1 an de cand sunt abonat!!
De cateva zile exista aceasta eroare si inca nu s-a corectat!!
Poate nu observa nimeni!!  :devil:

Editat de Arpi, 09 septembrie 2004 - 09:07.


#10
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 640
  • Înscris: 13.01.2003
hmm... si mie mi-a scris... ma gandeam eu ca e prea frumos ca sa fie adevarat...  :rolleyes:

#11
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.103
  • Înscris: 07.08.2003
luni bune la rand, in factura scria ca am 50 MMS-uri incluse in abonament... nu am avut nevoie de ele, asa ca nu le-am folosit... si intr-o zi mi-am zis ca trebuie sa vad ce se intampla si le-am trimis un sms de genul: "pana cand este valabila oferta de 50 mms/luna gratuite"... raspunsul lor a fost ca... e o eroare care se va remedia  :P

#12
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 736
  • Înscris: 20.06.2003

craiuVerde, on Sep 9 2004, 12:17, said:

luni bune la rand, in factura scria ca am 50 MMS-uri incluse in abonament... nu am avut nevoie de ele, asa ca nu le-am folosit... si intr-o zi mi-am zis ca trebuie sa vad ce se intampla si le-am trimis un sms de genul: "pana cand este valabila oferta de 50 mms/luna gratuite"... raspunsul lor a fost ca... e o eroare care se va remedia  :P

<{POST_SNAPBACK}>


Hehe.. Asta imi aduce aminte de o intamplare :
Odata a sunat o tipa la CallCenter disperata rau ca ea are cartela Connex Go (asta de mult pe vremea pachetului Bosch-cartela GO parca) si ca nu-i scade creditul! Adica ea vorbeste si iar vorbeste si creditul ii ramane neschimbat si sa vedem care e problema. I-a raspuns un coleg care a intrebat-o "Doamna, sunteti sigura ca vreti sa va verific creditu?" Ea a raspuns crizata ca da, coleful aintreabt-o iar, subliniindu-i faptul ca e o cartela, nu abonament, iar tipa o tinea pe a ei, asa ca... s-a rezolvat la insistentele ei.
Ce ziceti ?

#13
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 640
  • Înscris: 13.01.2003
imi arata in continuare 30 min... astept cu nerabdare sa mi se termine min promo ca sa intru in ele sa vad ce se intampla... am cost utilizare 1 cent... now i wonder where that comes from.... :D
presimt ca iarasi zice cost controlul una si pe factura va fi alta...

#14
Cata277

Cata277

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 07.09.2004
Am vazut si eu cind am primit mesaj de la Cost Control. M-am gindit ca au scos ceva nou acum, dar nu s-a potrivit. M-am gindit ca au facut ca la Orange Free - 30 min in retea dupa 8 luni. Am Con*2 si se cam potrivea. N-a fost sa fie... Mai tragem o data din bolul cu surprize...Si cind te gindesti ca nici Craciunul nu e!

#15
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.681
  • Înscris: 28.11.2001
Se pare ca acest "bonus" apare la mai multa lume. Sa vedem ce se intimpla pe mai departe. In orice caz eu nu sun la Connex.

#16
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 736
  • Înscris: 20.06.2003
In orice caz folositi-va bonusul cu incredere pt. ca (chiar daca e o greseala din partea lor), nu au cum sa vi-l taxeze odata consumat. PLus ca e din vina lor.

#17
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.098
  • Înscris: 02.12.2002
Sa tot fie asemenea bonusuri :)
Sunt curios ce s-ar intapla daca sistemul ar oferi nu 30 de minute ci 300 min. Atunci sa vezi connexul :D

#18
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.488
  • Înscris: 22.05.2002
Si care este adevarul? Consoarta mea a primit si ea 30 minute dupa 11 luni de abunament 7$ cu numere favorite. E pe bune sau nu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate