Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Comunitate wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
868 replies to this topic

#847
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
e prea scump... chiar exagerat.

#848
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postworm, on May 5 2009, 12:15, said:

e prea scump... chiar exagerat.
Pentru ce stie sa faca nu e chiar scump.

#849
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View Postcrissty, on May 5 2009, 13:06, said:

Pentru ce stie sa faca nu e chiar scump.


cam ce stie sa faca ? download de torente ? asta stie sa faca si un router Asus in aceasi gama de pret.
Am schimbat router-ul Fonera 1.0 cu unul Edimax (aveam nevoie de porturi Ethernet)....si surpirza UPC-ul meu a reinviant. Am constatnt 17 Mbps pe download. Nu cred ca Fonera face o treaba f buna cu routerele lor.

Asa ca am un router Fonera de vanzare acum ! Cine este interesat PM pentru detalii.

#850
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Oare merge și cu modemuri CDMA acest fonera 2?

#851
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005
ma intereseaza si pe mine un router cu port usb.
Ce-mi recomandati?
Lafonera 2.0 am observat ca nu mai sunt pe stoc...

#852
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
eu vreau sa cumpar un fonera 2.0; stiti cumva daca exista vouchere/coduri de reducere pentru el? (daca da, imi trimite si mie cineva unul :) ?)

#853
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007

View Postgraymer, on 4th June 2009, 15:43, said:

eu vreau sa cumpar un fonera 2.0; stiti cumva daca exista vouchere/coduri de reducere pentru el? (daca da, imi trimite si mie cineva unul :) ?)

nevermind; am dat comanda asa, :)
252,95 RON prin paypal.

#854
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 03.05.2006

View Postgraymer, on 4th June 2009, 15:43, said:

eu vreau sa cumpar un fonera 2.0; stiti cumva daca exista vouchere/coduri de reducere pentru el? (daca da, imi trimite si mie cineva unul :) ?)
Si eu as fi interesat sa stiu daca exista vouchere/coduri de reducere pentru fonera 2.0.
Am de mai bine de un an prima versiune de fonera si am fost multumit de raportul calitate/pret si as vrea sa testez si noua versiune, mai ales ca are acel port usb pe care as vrea sa conectez un hdd si un modem hsdpa.

#855
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 03.05.2006

View Postalexiedb, on 13th June 2009, 14:14, said:

Si eu as fi interesat sa stiu daca exista vouchere/coduri de reducere pentru fonera 2.0.
Nimeni? Nimic?

#856
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postalexiedb, on 22nd June 2009, 15:44, said:

Nimeni? Nimic?
Nu exista momentan reducere de pret pentru Fonera 2.0

#857
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Daca opresc Fonera timp de X luni, voi mai putea sa am acces la HotSpot-urile Fon ?

#858
icXu

icXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 23.07.2005

View PostCosconor, on 26th June 2009, 23:44, said:

Daca opresc Fonera timp de X luni, voi mai putea sa am acces la HotSpot-urile Fon ?
Dupa o saptamana sau doua ti se restrictioneaza accesul, iar daca reconectezi routerul pt 10 min la net iti revin drepturile.Nu sunt sigur ca-i asa 100%.

#859
icXu

icXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 23.07.2005
THE FONERA 2.0N
FON’S NEWEST, MOST POWERFUL AND FEATURE PACKED WiFi ROUTER IS NOW AVAILABLE!
"Must have gadget," Popular Science. “Fantastic,” Wired. “Most sought after,” Rolling Stone.
Fonera 2.0n

New Fonera 2.0n has the latest 802.11n connectivity, greater WiFi reach, an intuitive user interface and more processing power than ever before. And it comes absolutely packed with features designed to make it easy for you to use just one device to manage all your Web 2.0 and home networking activities like a pro.

Now your can save time by uploading and downloading multiple files directly between your favorite external USB device and social Web services like YouTube, Facebook and Rapidshare, even when your laptop is shut down - no more getting stuck for hours waiting for something to load.

Want more? Convert a 3G signal to WiFi. Print via WiFi. Add all the applications you want with just one click. And with every upgrade, you’ll benefit from cool new developments  - like our latest feature that lets you follow your Fonera 2.0n activities on Twitter!

#860
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
poate s-a mai raspuns si zic si ei in reclama ceva, dar ca sa fiu sigur: la portul ala USB de la varianta 2.0 se poate conecta orice webcam obisnuit, de 30 ron? nu vorbesc de webcam ip..

#861
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Nu e vorba de preț, ci de cipset.

#862
jordache

jordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2004
La routerul Fonera 2.0g/n se poate conecta aproape orice pe portul usb, de la imprimanta, camera web, usb stick chiar si modem CDMA. Se pare ca pentru modemul de la Digi trebuie facute cateva moificari. Nu am reusit inca sa fac routeru sa mearga cu modemul. Daca a reusit cineva, poate vine cu niste detalii.

#863
Icefirealchemy

Icefirealchemy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.09.2006
Exista vreo oferta cu invitatie/cod de reducere pentru Fonera 2.0N ?
Vad ca e 79 de euro....

#864
ivictor80

ivictor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.08.2006
Va salut,

Am un ruter Fonera, de acum doi ani. Pana azi n-am avut nici o problema cu el, insa, ieri am trecut la RDS si am observat ca micsoreaza tare mult viteza. Am desk-top-ul cuplat prin LAN si viteza maxima e de 15 mbs. Daca cuplez direct cablul de net la calculator viteza este de peste 90 mbs (testul de la speedtest.net). A mai patit cineva lucrul acesta? Exista vreo rezolvare sau trebuie sa-mi iau alt ruter? Astept sugesti. Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate