Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Gran Via Lujerului

- - - - -
  • Please log in to reply
1616 replies to this topic

#1441
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Asta-i din ciclul "cum sa fu.em toata fatada".
Foarte frumos, speram ca viitorii proprietari vor aprecia accentele unice.

#1442
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017
Interesant mod de a proceda...

#1443
picoder71

picoder71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.01.2016
nu e asta marea problema... Sunt infiltratii puternice la unul din adaposturile de la -2 in C1. GV se acopera, inca de la semnarea inspectiei prealabile, ca nu ai voie sa sesizezi probleme ulterior, altele decat cele legate doar de apartament. Evita sa dea detalii despre subsol -2

#1444
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postpicoder71, on 23 mai 2018 - 09:56, said:

nu e asta marea problema... Sunt infiltratii puternice la unul din adaposturile de la -2 in C1. GV se acopera, inca de la semnarea inspectiei prealabile, ca nu ai voie sa sesizezi probleme ulterior, altele decat cele legate doar de apartament. Evita sa dea detalii despre subsol -2
... ce-i drept, la 10 mii locul de parcare n-au mai avut bani să asigure izolație bună, asta e. Ieftin și bun nu există.

#1445
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
la c7 si c8 , la apartamentele care nu le-au vandut au crescut preturile cu 5% . Nice one

#1446
razvy9409

razvy9409

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.05.2018
A facut cineva un antecontrat pentru C6 si are planurile pentru vreun etaj?

#1447
Cossty2018

Cossty2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2018
Blocul C9 va avea parcare subterana?

View Postdan78rom, on 22 mai 2018 - 18:41, said:

Asta-i din ciclul "cum sa fu.em toata fatada".
Foarte frumos, speram ca viitorii proprietari vor aprecia accentele unice.


#1448
bogdan_tudor

bogdan_tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 14.06.2009
singurul bloc care are acces direct la parcarea subterana este C7-C8

Edited by bogdan_tudor, 26 May 2018 - 16:57.


#1449
Filip89

Filip89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2018
Sunt norocos atunci ca am luat acolo. Îmi părea rău ca nu am prins faza 2. Mai bine!!!

#1450
Cossty2018

Cossty2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2018
Buna seara,
Are cineva informatii despre blocul C9 referitoare la detaliile de constructie, finisaje?
Am vazut o spalatorie auto plasata chiar in fata intrarii in bloc.
A facut cineva rezervare si poate oferi ceva detalii?

#1451
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View Postsearchman, on 17 mai 2018 - 09:03, said:

am mai avut o dezbatere cu un alt forumist care a achitat avansul si care sustinea ca pretul final al apart in lei este fix, stabilit la data semnarii antecontractului iar cand am intrebat la biroul de vanzari (gasesti conversatia scrisa aici https://forum.softpe...0#entry22884070 ) au afirmat altceva. si anume ca pretul este fix in euro si se plateste in lei la cursul BNR cu ocazia fiecarei transe (avans si diferenta la livrare).
numai o copie a antecontractului poate lamuri situatia.
Sper ca acum in sfarsit ai inteles cum sta cu rezervarile in Granvia, pret FIX de la data antecontract :)
Ca si cresteri de pret, da, am remarcat si eu cresteri in Granvia, probabil au tras cu ochiu la ceilalti din zona, vezi Moghioros.
@Filip, sper ca nu ma urasti prea tare pt et. 6 :), dar cand am rezervat nici nu erau postate pe portal, doar indraznisem sa intreb printr-un mail cand dau drumu la C8, ca sa aflu ca deja erau si ridicate 2-3 etaje.
Iar cu accesul la parcare, pe mine ma ia groaza cum va fi pt proprietari din alte blocuri, foiala maxima pe intrarea noastra ?

#1452
Filip89

Filip89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2018
@cricovserv  Imi doream macar la etajul 6 dar este ok si la 8. Daca nu m-ar fi indus in eroare agentul cu care discutasem initial la telefon ca trebuie avans de 15%, as fi luat la 4 probabil. (fara sa vad insa cladirea albastra de birouri care e deranjanta pana la etajul 4 inclusiv). Asadar am facut o alegere foarte buna. Etajele impare (1,3,5,7,9) la balcon, nu au peretele din margine din caramida. Este margine din sticla si nu-mi convenea. Daca ai perete, iti poti pune flori, hamac sau mai stiu eu ce. Pe de alta parte, te fereste si de "curent" la inaltime mare. Este de mare ajutor peretele lateral la etajele 2,4,6,8,10. Cand am fost pentru rezervare, pe site-ul lor etajul 4,6, erau libere dar nu fusese updatat. Acum mai sunt cu 3 camere doar la subsol, s-au vandut foarte, foarte rapid.
In ceea ce priveste parcarea, intr-adevar, toata lumea va avea acces la subsol din blocul nostru. Poate sa fie "forfota" dar pe mine nu ma deranjeaza. Important este ca nu ne deplasam noi prea departe de la bloc si pana la parcarea subterana. Boxa ti-ai luat? Apartamentul este pe partea cu parcul? Salut vecine!

#1453
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View PostFilip89, on 06 iunie 2018 - 11:40, said:

@cricovserv  Imi doream macar la etajul 6 dar este ok si la 8. Daca nu m-ar fi indus in eroare agentul cu care discutasem initial la telefon ca trebuie avans de 15%, as fi luat la 4 probabil. (fara sa vad insa cladirea albastra de birouri care e deranjanta pana la etajul 4 inclusiv). Asadar am facut o alegere foarte buna. Etajele impare (1,3,5,7,9) la balcon, nu au peretele din margine din caramida. Este margine din sticla si nu-mi convenea. Daca ai perete, iti poti pune flori, hamac sau mai stiu eu ce. Pe de alta parte, te fereste si de "curent" la inaltime mare. Este de mare ajutor peretele lateral la etajele 2,4,6,8,10. Cand am fost pentru rezervare, pe site-ul lor etajul 4,6, erau libere dar nu fusese updatat. Acum mai sunt cu 3 camere doar la subsol, s-au vandut foarte, foarte rapid.
In ceea ce priveste parcarea, intr-adevar, toata lumea va avea acces la subsol din blocul nostru. Poate sa fie "forfota" dar pe mine nu ma deranjeaza. Important este ca nu ne deplasam noi prea departe de la bloc si pana la parcarea subterana. Boxa ti-ai luat? Apartamentul este pe partea cu parcul? Salut vecine!
Da, 3 camere pe Nord, s-au dat instant, in caz ca e actualizat portalul mai vad ceva disponibile pe Sud. Compartimentarea ok, ceva mai ferite de zgomotul de la strada, si o vedere spre parcul mult dorit, eu unu chiar il vad ca-si merita banii. Da, mi-am rezervat si o boxa, sa vad si ce-o incapea in ea :) iar cand ma refer la accesul la boxe si parcare pt cei din afara, ok dar vor trebui sa plateasca cota din cheltuielile acestor spatii, incluzand lifturi, lumina, curatenie, etc.

#1454
Filip89

Filip89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2018
Boxa este foarte utila. Am undeva la 4.5mp. Gândește-te câte lucuri “inutile” poți pune acolo. Borcane, biciclete, cărucior copil și etc. Referitor la poziție, imi mențin părerea ca nu merita. Gândește-te câți vor veni acolo seara de seara. Sa nu mai vorbesc in Weekend. Câți vor “sparge” semințe pe băncuțe. Câți vor rămâne pana târziu. Aici nu ma refer doar la cei din blocul nostru ci si la locatarii celorlalte blocuri. Nu cred ca e tocmai ok sa stai vara cu geamul deschis și sa auzi tot felul de puștani cum își bagă/scoate “coaie”(cel mai utilizat cuvânt din limbajul lor). Vrei sa te bucuri de natura? te duci la o plimbare in parc.

Referitor la bloc, ai idee In ce stadiu se afla?  Nu am mai fost de o luna de zile. Ultima data era ridicat pana la etajul patru dacă nu ma înșel. Iar la apartament ce finisaje preferi? Stima!

* dintre toate blocurile ridicate, c7-c8 are cea mai buna compartimentare. Inițial doream la C6 pentru ca ma fascinase peretele din sticla de la Bucătărie dar am aflat ca nu este prevazut cu sistem de deschidere deci este inutil. Iar aceasta sticla crează senzația de aglomerare. Ma gândesc ca in Bucătărie mai ai o farfurie, o sticla, pe aragaz ai ceva pus acolo iar imaginea devine aglomerata și se vede “inestetic”. Am văzut la 21 Residence și este oribil. Nu mai vorbesc la C6 de dormitoarele înguste și holul de 10mp inutil. Îngust și lung. La c9 dezavantajul este acela ca din Bucătărie nu poți ieși in balcon. Este aberant.

#1455
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
am vazut ca au demolat baietii fabrica de peste drum...oare fac un carrefour ceva ?

#1456
gmanu

gmanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 10.09.2004
acolo nu era fabrica, era un garaj inalt, probabil de pompieri sau ceva de genul.
Nu incape un carrefour acolo, e putin spatiu. Dar un alt bloc, oricand :)

(lucrez in cladirea Anchor de peste drum)

#1457
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
E fosta Autobaza Bujoreni (S.C. Bujoreni S.A.), acum proprietate particulara, sunt 1,2 hectare. Dar nu e acelasi proprietar de la GranVia.
In zona respectiva e permis doar P+4 dar cum nimeni nu respecta planul urbanistic zonal poate aparea orice acolo.

Teren în suprafață de 1ha și 200 mp (situat în str.Lujerului nr. 19, sector 6, denumirea actuală BdulTimișoara nr. 28) pentru care Comisia județeană pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor a emis certificatul nr. 72069/26.11.2004 (litigiu pentru anularea titlului de proprietate emis Primăriei Comunei Chiajna). Pe teren se află clădire administrativă și hală. Comuna Chiajna prin dl. Cristian MILOȘ, executor judecătoresc, a pus în executare titlul executoriu nr. 1012/2011 pronunțat de Tribunalul București în cauza nr. 45663/3/2008 și s-a pus sechestru.

Attached Files


Edited by spiderpc, 09 June 2018 - 22:27.


#1458
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View PostFilip89, on 07 iunie 2018 - 22:49, said:

Boxa este foarte utila. Am undeva la 4.5mp. Gândește-te câte lucuri “inutile” poți pune acolo. Borcane, biciclete, cărucior copil și etc. Referitor la poziție, imi mențin părerea ca nu merita. Gândește-te câți vor veni acolo seara de seara. Sa nu mai vorbesc in Weekend. Câți vor “sparge” semințe pe băncuțe. Câți vor rămâne pana târziu. Aici nu ma refer doar la cei din blocul nostru ci si la locatarii celorlalte blocuri. Nu cred ca e tocmai ok sa stai vara cu geamul deschis și sa auzi tot felul de puștani cum își bagă/scoate “coaie”(cel mai utilizat cuvânt din limbajul lor). Vrei sa te bucuri de natura? te duci la o plimbare in parc.

Referitor la bloc, ai idee In ce stadiu se afla?  Nu am mai fost de o luna de zile. Ultima data era ridicat pana la etajul patru dacă nu ma înșel. Iar la apartament ce finisaje preferi? Stima!

* dintre toate blocurile ridicate, c7-c8 are cea mai buna compartimentare. Inițial doream la C6 pentru ca ma fascinase peretele din sticla de la Bucătărie dar am aflat ca nu este prevazut cu sistem de deschidere deci este inutil. Iar aceasta sticla crează senzația de aglomerare. Ma gândesc ca in Bucătărie mai ai o farfurie, o sticla, pe aragaz ai ceva pus acolo iar imaginea devine aglomerata și se vede “inestetic”. Am văzut la 21 Residence și este oribil. Nu mai vorbesc la C6 de dormitoarele înguste și holul de 10mp inutil. Îngust și lung. La c9 dezavantajul este acela ca din Bucătărie nu poți ieși in balcon. Este aberant.
-> Stadiu: monteaza cofrajele pt a turna nivel 6
-> Finisaj, cred ca voi opta pt usi maro chiar daca-mi place mult si ce-ar iesi cu albe+pereti vopsiti dar din ce inteleg se cam pierde garantia pe pereti
-> Orientarea, asta am dorit de la inceput, vreau sa vad ceva verde, dovada ca si pretul e altul !! iar tu spre V vezi sa-ti pui 2xAC caci te cam prajesti :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate