Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

transfer international+BNR

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
emre

emre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2004
Am fost la Raiffeisen si mi s-a spus ca la transferuri internationale BNR ia 12 Euro la orice suma transferata. Deci daca trebuie sa primesc sa zicem 25 Euro imi ia 12, deci eu raman cu nimic. Dupa asta am fost la BCR si acolo mi s-a spus ca nu exista asa ceva. Stie cineva sa-mi zica cum stau lucrurile cu adevarat???

#2
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

emre, on Sep 3 2004, 17:28, said:

Am fost la Raiffeisen si mi s-a spus ca la transferuri internationale BNR ia 12 Euro la orice suma transferata. Deci daca trebuie sa primesc sa zicem 25 Euro imi ia 12, deci eu raman cu nimic. Dupa asta am fost la BCR si acolo mi s-a spus ca nu exista asa ceva. Stie cineva sa-mi zica cum stau lucrurile cu adevarat???

<{POST_SNAPBACK}>


eu folosesc ikobo.com pentru a primi bani din stainataturi. Iti trimit gratuit un card Visa international. Dar inainte trebuie sa iti intrebi clientii daca vor sa plateasca prin metode online.

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,681
  • Înscris: 26.11.2001
Fiecare banca are tot felul de tarife. Daca vrei sa faci wire te rupe SWIFT si alte rahaturi.
Odata cu IBAN s-ar putea sa dispara toate aceste taxe.

Cel mai "ieftin" mod pentru tranzactiile bancare este reprezentata de plata cu cardul.

Sunt N discutii pe aceasta arie despre ce card sa imi fac :)
Search.

#4
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

Courage, on Sep 13 2004, 23:54, said:

Fiecare banca are tot felul de tarife. Daca vrei sa faci wire te rupe SWIFT si alte rahaturi.
Odata cu IBAN s-ar putea sa dispara toate aceste taxe.

Cel mai "ieftin" mod pentru tranzactiile bancare este reprezentata de plata cu cardul.

Sunt N discutii pe aceasta arie despre ce card sa imi fac :)
Search.

<{POST_SNAPBACK}>


Pai cam asta fac astia de la ikobo. Iti trimit gratuit un card Visa Plus international pe care poti primi banii sau ma rog il poti folosi si la cumparaturi offline sau chiar online.

#5
emre

emre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2004
Dar IKOBO poate fi folosit numai daca am un site, eu nu am deocamdata.

#6
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

emre, on Sep 21 2004, 15:05, said:

Dar IKOBO poate fi folosit numai daca am un site, eu nu am deocamdata.

<{POST_SNAPBACK}>


:lol: De unde ai auzit tu chestia asta mai ? Nu trebuie sa ai nici un site. Te inscrii la ei nu ca merchant ci ca user normal care poate transfera si primi bani. In momentul in care primesti o suma mica de $ ti se va trimite gratuit un card visa international pe care il poti folosi ca sa scoti banii de acum incolo.

#7
emre

emre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2004
mersi mult vezi ca asta chiar nu stiam

#8
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

emre, on Sep 22 2004, 13:48, said:

mersi mult vezi ca asta chiar nu stiam

<{POST_SNAPBACK}>


No problem. De aia exista softpedia :D

#9
seth23

seth23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.07.2004
A vazut cineva noul site de help/support de al lui ikobo? Se pare ca au facut ceva schimbari baietii... in bine. Imi place ca acum ai cont si nu mai tre sa introduci de ficare data e-mail si alea alea si cel mai mult ca pot sa vad ce-am vorbit cu operatori de chat. Ma rog, destule laude ca si-o ia in cap. Pt cine e interesat se poate duce aici

#10
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
E frumos. Oricum e bine ca au facut imbunatatiri in domeniul asta pentru ca din cate am observat, multe persoane nu prea stiau cum sa se inscrie si ce sa faca dupa ce s-au inscris. Acum macar au All-in-one si cred ca o se descurce mult mai bine.  :coolspeak:

#11
seth23

seth23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.07.2004
Aici chiar ca asa e. Nu stiu acum daca or fi romanii mai destepti sau ce, dar dai numai peste "pagubiti" ikobo care isi dau abea dupa ce se fac de ras ca au uitat ei sa trimit nu stiu ce acte, ca si-a facut 2 conturi pe numele lui, ca are pasaport de indonezia si permis de conducere de botswana samd (n-am nimic cu oamenii din tarile mai sus mentionate - trebuie sa fim politically correct).
Ideea e ca multi nu stiu sa citeasca niste instructiuni de multe ori in limba lor natala, si se apuca sa dea vina pe sistem, ca doar deh, e mai simplu.
Blame Canada!!!!  :lol:

#12
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Ma nu fi ma asa de rau cu oamenii ca nu toti stiu engleza sau nu toti au facut AC-ul ce naiba. Pe bune acum, mi-e ciuda ca dau romanasii nostri care lucreaza afara o groaza de bani la Western Union, basca statul la coada la banca si miile de hartii de completat. La ikobo te anunta prin mail cand vin banii, te duci la bancomat si i-ai si scos. :) Ma rog, treaba lor ...  B)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate