Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Bloc Nou (ne)construit de Irimies Ioan - Cluj Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
istv4n

istv4n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.04.2007
Salut! Probabil toti stiti cum se procedeaza cu, cumpararea apartamentelor in blocuri nou construite.. Clujul e plin de astfel de blocuri.. Problema mea este ca "domnul" Irimies Ioan a intarziat mai bine de 2 ani cu predarea blocului unde se afla apartamentul meu situat pe strada Fagului (pe partea de jos - blocuri portocalii au deja geamuri si usi, dar interiorul este gol).. As dori sa stiu daca se mai afla cineva in situatia mea cu IRIMIES IOAN? Daca da, atunci ar trebui sa ne organizam, sa-l dam in judecata si sa luam Hummerul (!!) de sub p-la sa.. si desigur sa ne recuperam banii. Astept raspunsuri, eventual sugestii. Numai bine va doresc!

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
sigur nu scrie in contract ceva de intarziere?

#3
bortosc

bortosc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.11.2006
Sigur topicul asta are ceva de-a face cu forumul JURIDIC? :P

#4
istv4n

istv4n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.04.2007

 snipest, on Jan 31 2008, 23:11, said:

sigur nu scrie in contract ceva de intarziere?

Nu scrie nimic.. :(

#5
Nectarina

Nectarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.03.2008

 istv4n, on Jan 31 2008, 18:11, said:

Salut! Probabil toti stiti cum se procedeaza cu, cumpararea apartamentelor in blocuri nou construite.. Clujul e plin de astfel de blocuri.. Problema mea este ca "domnul" Irimies Ioan a intarziat mai bine de 2 ani cu predarea blocului unde se afla apartamentul meu situat pe strada Fagului (pe partea de jos - blocuri portocalii au deja geamuri si usi, dar interiorul este gol).. As dori sa stiu daca se mai afla cineva in situatia mea cu IRIMIES IOAN? Daca da, atunci ar trebui sa ne organizam, sa-l dam in judecata si sa luam Hummerul (!!) de sub p-la sa.. si desigur sa ne recuperam banii. Astept raspunsuri, eventual sugestii. Numai bine va doresc!

Buna, si eu sunt locatara din acel bloc, (de la etajul 3   :huh: ) doar ca eu l-am dat deja in judecata. Nu stiu cum aveti Dvs. contractul dar are de plata si daune interese, penalizare de 0.4 % a sumei platite din ziua in care termenul de predare a scazut.  Ar fi chiar bine sa tinem legatura, poate imi dati un mail pe venoemi arond iahu punct com. :rolleyes: si discutam mai detaliat. Sper sa-i dam de furca.

#6
Krisdur

Krisdur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2008

 Nectarina, on Mar 16 2008, 19:05, said:

Buna, si eu sunt locatara din acel bloc, (de la etajul 3   :huh: ) doar ca eu l-am dat deja in judecata. Nu stiu cum aveti Dvs. contractul dar are de plata si daune interese, penalizare de 0.4 % a sumei platite din ziua in care termenul de predare a scazut.  Ar fi chiar bine sa tinem legatura, poate imi dati un mail pe venoemi arond iahu punct com. :rolleyes: si discutam mai detaliat. Sper sa-i dam de furca.

Buna.Ma numesc Cristi Durain si am 3 apartamente la domnul Irimies Ioan si sincer sunt foarte multumit   B)  de ceea ce a realizat pentru mine .Trebuie sa ne gandim ca suntem in Romania iar oamenii care vor sa faca ceva ,cum este domnul Irimies Ioan ,sunt atacati si este incercat sa fie redusi la tacere.
Atunci cand am semnat contractul am stiut ca URMA SA SE OBTINA AUTORIZATIA  insa stiind de risc totusi am semnat  deoarece preturile au fost foarte bune ,apartamentele foarte frumoase ,conditiile de plata flexibile.  Si eu am asteptat mai mult decat trebuia insa am avut  respectul si intelegerea fata de domnul Irimies Ioan si am ashteptat ,pana in cele din urma ,s-a rezolvat .Cum dansul a spus ca" trebuie sa lucram impreuna "ca sa facem ceva si asa si este, partea noastra este sa avem mai multa intelegere fata de dansul ,ca unele treburi necesita mai mult timp pana se pot rezolva.Daca toti ar fi ca "Nectarina'  :puke: ma indoiesc ca Romania se va schimba sau ar evolua .Acest gen de manifestare este hranit de o prostie fara margini o intoleranta acuta si o dorinta de imbogatire rapida de pe spatele celor care chiar fac ceva , au o viziune  si vor sa aduca o schimbare in Cluj.
Am avut ocazia sa-l cunosc mai bine pe domnul Irimies Ioan si pot sa spun despre dansul ca este un om cinstit care a lucrat mult sa ajunga unde este si cred ca e treaba lui daca are Hummer sau nu. Nu inseamna ca daca are Hummer ,cei de la primarie vor deveni cinstiti si cooperanti ,ma indoiesc de asta.  
Desi conform legii ,dupa depunerea documetatiei complete si a prociectului ,Primaria e obligata ca in 30 de zile sa dea aprobarea de constructie baga bete in roate atit de des pe cat se poate.
Blocul in care am luat apartamentele cel de pe Fagului 38 de la strada , a fost terminat in rosu intr-o luna jumatate ceea ce mi se pare destul de repede.Ce va recomand este sa mergeti si la altii si sa vedeti nivelul lor calitativ al constructiei.Sincer ma indoiesc ca sunt multi constructori care fac blocurile calumea asa cum le face domnul Irimies Ioan.

Edited by solitudes, 07 May 2008 - 09:42.
FARA SH! si fara aprecieri inutile la adresa userilor!


#7
Nectarina

Nectarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.03.2008

 Krisdur, on Mar 29 2008, 21:31, said:



In primul rand ce treaba ai tu cu noi? Treaba e intre mine, altii si Irimies, da?
In primul rand nu am deschis eu subiectul, eu mi-am zis parerea. Oricum nu ma intereseaza persoana ta si merg pana in panzele albe.
Dar totusi te intreb eu, cat te-a platit Irimies sa scrii asa frumos despre el care nu respecta legile, contractul semnat cu mine si altii, si cuvantul dat?  :D :lol:  

PS: invata romaneste....ai greseli gramaticale...deci cine ii mediocru?






















Se vede ca esti omul lui. :D, de-o seama cu el dealtfel.

Edited by solitudes, 07 May 2008 - 09:43.
quote prea mare


#8
istv4n

istv4n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.04.2007
Domnu` Krisdur. Nu vad unde-i "Ignoranta, invidia, rautatea ,dorinta de imbogatire rapida adica lacomia" in cazul nostru. Mi se pare un lucru cel putin normal sa fim revoltati de faptul ca Irimies Ioan a depasit deja cu mai mult de 2 ANI (!!) termenul de finalizare din contract. Nu stiu daca sunteti constient domnu Krisdur de quantumul chiriilor in zilele noastre, si cata chirie am platit eu in acesti 2 ani de intarziere.. Va ajut - inchiriez un apartament de 2 camere fara prea mult lux si imbunatatiri si platesc chirie 350 de euro/luna. Dupa un calcul simplu reiese ca 350 de euro * 24 de luni = FIX 8400 euro.. Si sa nu uitam de faptul ca nu este acelasi lucru sa stai in chirie sau in apartamentul propriu. Deci hai sa nu ne jignim din cauza FAPTULUI ca ma deranjeaza "putin" intarzierea de predare si ca in acest timp el s-a imbogatit din banii mei si al celorlalti zeci de oameni care sunt in situatia mea.
  As mai putea sa scriu ore si pagini in sir - fara sa ma opresc - varsandu-mi nervii si ura fata de constructorul nostru si altii ca el care sunt prea multi in lumea asta insa nu vreau sa va plictisiesc si mai degraba imi petrec dupamasa de duminica cu cei iubiti decat scriind despre cei urati..
Numai bine va doresc si feriti-va de oameni ca cel amintit mai sus!

#9
Krisdur

Krisdur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2008
Buna din nou.Sincer nu am recitit ceea ce am scris fiindca nu avea nevoie de reeditare.Doamna Nectarina :puke:  sau domisoara, observ ca in exprimarea dumneavoastra apare  un tic verbal folosit excesiv"in primul rand".Pai doua idei diferite nu prea pot fi introduse in discutie de aceasta exprimare introductiva "in primul rand".Va sugerez sa mai deschideti o carte pentru o imbogatire substantiala a vocabularului dumneavoastra.Si haidati sa fim sinceri domnisoara sau doamna Nectarina :Da sunteti invidioasa pe realizarile dansului si da vreti sa-l mulgeti de bani :w00t: .UN OM CARE VEDE CA APARTAMENTUL SAU NU SE MAI TERMINA CONTACTEAZA CONSTRUCTORUL SI CADE LA O INTELEGERE SAU MAI ASTEAPTA, NU STA 2 ANI DE ZILE SI DUPA AIA IL DA IN JUDECATA PE CONSTRUCTOR.ACEST PROCEDEU ESTE DE NATURA MISELEASCA ABORDAT DE OAMENI FARA COLOANA VERTEBRALA CARE SPECULEAZA  MOMENTUL.Apropo in citatul "GENIILE VORBESC IDEI ,MEDIOCRI PARERI IAR PROSTII PE ALTI" erau trei optiuni binenteles nu era obligatoriu o alegere a vreuneia insa precum se poate deduce din raspunsul dumneavoastra"deci cine-i mediocru" inseamna ca dumneata deja te-ai catalogat ca fiind un om mediocru  :P .Mai pentelesul dumitale ceea ce reiese din ce ati scris ar suna cam asa:"deci cine-i mediocru ca eu sunt sau am fost ".
Domnule Istvan sau domnisorule Istvan cred ca situatia nu este chiar cum o prezentati dumneavoastra. Ma indoiesc ca daca ati fi avut o discutie serioasa ca intre doi oameni maturi nu ati fi putut cadea la o-ntelegere cu domnul Irimies Ioan,decat sa va vaicariti ca o muiere de cata chirie platiti.Eu cred ca aicea orgoliul zelos al dumneavoastra e de vina si incapacitatea de a va adapta la o situatie noua.
Cugetarea e un dar ,incercati-l sa-l mai folositi.


Nu-s omul lui.E omul care mi-a facut apartamentele si mi se pare firesc ca atunci cand un om ajuns sa fie prieten este atacat trebue sa intervin pentru a expune  adevarul in intregime.Sau numa dumneata ai dreptu sa scri peforumu asta ???Sau crezi ca pe forumu asta intra numai oameni care se plang de domnul Irimies Ioan.Nu-i chiar cum crezi tu ca ii.

APROPO DUMNEATA AI RESPECTAT LEGEA CAND AI SEMNAT CONTRACTU CU TOATE CA AI STIUT CA INCA NU E OBTINUSE AUTORIZATIE.UITE CAREI FAZA ,ASTA II OR FOST PRETURI BUNE N-AI VRUT SA RATEZI OCAZIA AI ZIS CA DACA NU LE FACE LA TIMP IL F** IO PE IRIMIES IOAN.ASA CA HAI SA LASAM AMAGELILE SI VICTIMIZARILE STIM AMANDOI CE URMARESTI DUMNEATA. HAI PA. B)

Edited by solitudes, 07 May 2008 - 09:45.
sh din nou


#10
Nectarina

Nectarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.03.2008
BUNA ZIUA. Haideti sa analizam fiecare aliniat scris de catre Dvs., in parte.

Buna din nou.Sincer nu am recitit ceea ce am scris fiindca nu avea nevoie de reeditare.Doamna Nectarina  sau domisoara, observ ca in exprimarea dumneavoastra apare un tic verbal folosit excesiv"in primul rand".Pai doua idei diferite nu prea pot fi introduse in discutie de aceasta exprimare introductiva "in primul rand".Va sugerez sa mai deschideti o carte pentru o imbogatire substantiala a vocabularului dumneavoastra.
Cartea poate o cititi Dvs. deoarece nivelul de cultura ce rezulta din textul Dvs. este sub nivelul unui absolvent de liceu de transporturi, ori eu am doua facultati si lucrez la un ziar international. V-ati copt cu termenele “HAIDATI”, si “forumu”si “contractu” si altele (de genul “ce face fetele, se plimbi?”)
Pe langa toate acestea, nu am nici un motiv sa fiu invidioasa pe realizarile lui Irimies, stau bine merci pe proprietatile mele, si nici macar nu platesc chirii...eu pur si simplu vreau sa se respecte legea, si implicit contractul.

Si haidati sa fim sinceri domnisoara sau doamna Nectarina  a sunteti invidioasa pe realizarile dansului shi da vreti sa-l mulgeti de bani  .UN OM CARE VEDE CA APARTAMENTUL SAU NU SE MAI TERMINA CONTACTEAZA CONSTRUCTORUL SI CADE LA O INTELEGERE SAU MAI ASTEAPTA, NU STA 2 ANI DE ZILE SHI DUPA AIA IL DA IN JUDECATA PE CONSTRUCTOR.ACEST PROCEDEU ESTE DE NATURA MISELEASCA ABORDAT DE OAMENI FARA COLOANA VERTEBRALA CARE SPECULEAZA MOMENTUL.
L-am contactat pe constructor de nenumarate ori dar se pare ca nu mai dam de el de o vreme incoace, si nu numai noi ci si restul viitorilor proprietari, asta oare nu inseamna lasitate? Cu datul in judecata am aplicat prevederile contractului conceput de catre dansul, nu era ideea mea, asa ca si-a sapat singur groapa. Nu am speculat momentul, fiind vorba de ani si ne-am plictisit de asteptat, mai ales ca s-a sustras din cartea funciara fara sa anunte contractantii...inca un pas gresit chiar de natura penala...deci dupa parerea Dvs, are coloana vertebrala, cine face asemenea fapta?
Apropo in citatul "GENIILE VORBESC IDEI ,MEDIOCRI PARERI IAR PROSTII PE ALTI" erau trei optiuni binenteles nu era obligatoriu o alegere a vreuneia insa precum se poate deduce din raspunsul dumneavoastra"deci cine-i mediocru" inseamna ca dumneata deja te-ai catalogat ca fiind un om mediocru  .Mai pentelesul dumitale ceea ce reiese din ce ati scris ar suna cam asha:"deci cine-i mediocru ca eu sunt sau am fost ".
“ALTI” si "MEDIOCRI""SE SCRIU CU DOI DE “I”pentru ca in acest caz sunt articulati cu articolul hotarat "I"...(consultatia e gratuita :))
Domnule Istvan sau domnisorule Istvan cred ca situatia nu este chiar cum o prezentati dumneavoastra. Ma indoiesc ca daca ati fi avut o discutie serioasa ca intre doi oameni maturi nu ati fi putut cadea la o-ntelegere cu domnul Irimies Ioan,decat sa va vaicariti ca o muiere de cata chirie platiti.Eu cred ca aicea orgoliul zelos al dumneavoastra e de vina si incapacitatea de a va adapta la o situatie noua.
Cugetarea e un dar ,incercati-l sa-l mai folositi.


Nu-s omul lui.E omul care mi-a facut apartamentele si mi se pare firesc ca atunci cand un om ajuns sa fie prieten este atacat trebue sa intervin pentru a expune adevarul in intregime.Sau numa dumneata ai dreptu sa scri peforumu asta ???Sau crezi ca pe forumu asta intra numai oameni care se plang de domnul Irimies Ioan.Nu-i chiar cum crezi tu ca ii.
De ce nu intervine chiar Irimies la solicitarile noastre pentru concilieri de pe forumul acesta? Ce esti Dumneata, purtator de cuvant? Sau din lasitate din partea celui in cauza?

APROPO DUMNEATA AI RESPECTAT LEGEA CAND AI SEMNAT CONTRACTU CU TOATE CA AI STIUT CA INCA NU E OBTINUSE AUTORIZATIE.UITE CAREI FAZA ,ASTA II OR FOST PRETURI BUNE N-AI VRUT SA RATEZI OCAZIA AI ZIS CA DACA NU LE FACE LA TIMP IL F** IO PE IRIMIES IOAN.ASA CA HAI SA LASAM AMAGELILE SI VICTIMIZARILE STIM AMANDOI CE URMARESTI DUMNEATA. HAI PA.  
Normal ca am respectat legea si AM SI COPIA AUTORIZATIEI DE CONSTRUCTIE CA ANEXA LA CONTRACT deci  dupa afirmatiile Dvs, e posibil sa fie falsa autorizatia prezentata de catre constructor? Ca atunci din nou intra la penal.
Conform stadiului fizic existent la contractare, intregul bloc se putea termina lejer pana in 31 martie 2007, cum asemenea “blocuri de calitate deosebita” pretinsa de Dvs.

REPET, EU APLIC PREVEDERILE CONTRACTULUI INCHEIAT EDITAT DE CONSTRUCTOR SI NU DE MINE.
PS: revizuiti-va vocabularul presarat cu stelute, oricum tot mediocru ramaneti si mai ales pe un for public, da de bine. :)

Edited by Nectarina, 30 March 2008 - 14:58.


#11
istv4n

istv4n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.04.2007
Domnisorule Krisdur! (Am vrut sa scriu : "In primul rand muire-i ma-ta", insa nu vreau sa jignesc fara sa ne cunoastem macar) Subscriu ce a scris Nectarina: a avut autorizatie de constructie din primul minut, cel putin ne-a aratat unul.. Si de unde credeti ca nu l-am contactat si in ultimul timp nu am INCERCAT sa-l contactam??! Vorbiti in gol si ne catalogati fara sa aveti nici cea mai mica idee de cine si ce fel de oameni suntem.
  Am asteptat 2 ani inainte sa-l dau in judecata din simplul motiv ca m-am lasat dus de nas si m-am gandit ca are omul un MINIM de bun simt. M-am inselat. Am avut multe promisiuni gen "in Iulie va mutati 100%", dupa care "cel tarziu Septembrie", etc, etc.

#12
Krisdur

Krisdur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2008
Imi place scrisul cu rosu parca da o noata de autoritate juridica si putere dar degeaba nu ma impresioneaza cu nimica.Nu-s curios de cate facultati ai , poti sa ai o mie mai ales ca Jurnalistica e apa de ploaie in Romania.Medaliile sincer nu ma impresioneaza catusi de putin.Oricum expresia care m-a socat cel mai tare a fost "sper s-ai dam de furca".
Nu vad rostul continuarii discutiei.

Edited by solitudes, 07 May 2008 - 09:46.
sh


#13
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006

 Krisdur, on Mar 30 2008, 13:44, said:

UN OM CARE VEDE CA APARTAMENTUL SAU NU SE MAI TERMINA CONTACTEAZA CONSTRUCTORUL SI CADE LA O INTELEGERE SAU MAI ASTEAPTA, NU STA 2 ANI DE ZILE
Corect. Eu il frecam la cap de a doua zi dupa termenul de predare.

 Krisdur, on Mar 30 2008, 13:44, said:

NU STA 2 ANI DE ZILE SHI DUPA AIA IL DA IN JUDECATA PE CONSTRUCTOR.
Corect si aici. Cred ca la mine limita de suportabilitate era de vreo 6 luni.

#14
contessina

contessina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2008
Imi pare atat de bine ca nu am contractat cu el.
Nu stiu cum s-a incheiat contractul in cazul celor pagubiti, dar in cazul meu, m-am intalnit cu el dupa ce vazusem doar cateva schite si un pret/mp de la un agent imobiliar. Am vazut locatia (nu avea inca sapata fundatia), si aceleasi schite, dupa care am fost presata sa semnez contractul in aceeasi zi "Mai avem doar doua apt de acest tip, etc"
Am cerut un model al contractului pe care il utilizeaza (curiozitate de student la drept), si l-am luat acasa la citit. Seara, contractul arata ok, si ma pregateam sa semnez a doua zi. Dimineata am inceput sa imi pun intrebari: daca nu sunt gata la timp, daca nu se realizeaza, daca nu obtine autorizatia de constructie, cum si cand imi primesc banii inapoi? Dupa care am inceput sa ii mai adaug clauze fabulosului contract de sub 2 pg A4. Dupa care am verificat regimul de inaltime zonal mentionat in PUZ si in PUD, si am realizat ca nu va primi autorizatia de constructie prea curand.  N-am mai semnat niciun contract, urmand sfatul avocatului unde imi faceam practica "Hic leones!". Avocatul a mai descoperit alte 4 probleme in contractul respectiv.
Dati-l pe om in judecata si recuperati-va banii+despagubiri!
Mult succes!

#15
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005
catre Krisdur

au semnat acesti acesti oameni un contract cu Irimies ?
a respectat Irimies acel contract ?





ok ai raspuns ....si cu asta sa spus tot

Edited by frexxl, 05 May 2008 - 07:44.


#16
anndra

anndra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.09.2007

 istv4n, on Jan 31 2008, 18:11, said:

Salut! Probabil toti stiti cum se procedeaza cu, cumpararea apartamentelor in blocuri nou construite.. Clujul e plin de astfel de blocuri.. Problema mea este ca "domnul" Irimies Ioan a intarziat mai bine de 2 ani cu predarea blocului unde se afla apartamentul meu situat pe strada Fagului (pe partea de jos - blocuri portocalii au deja geamuri si usi, dar interiorul este gol).. As dori sa stiu daca se mai afla cineva in situatia mea cu IRIMIES IOAN? Daca da, atunci ar trebui sa ne organizam, sa-l dam in judecata si sa luam Hummerul (!!) de sub p-la sa.. si desigur sa ne recuperam banii. Astept raspunsuri, eventual sugestii. Numai bine va doresc!

care e treaba cu apart de pe Fagului? Chiar vreau sa cumpar un apart acolo, prin preluare de contract  . Daca stiti ce probleme sunt, sau ce neregului, va rog sa imi spuneti. Multumesc

#17
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
Deja situatia incepe sa puta asemanator unui topic de succes de pe alt forum.

Rezumatul e pe iutub: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5Qxii7kTv9o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
istv4n

istv4n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.04.2007

 anndra, on May 8 2008, 09:45, said:

care e treaba cu apart de pe Fagului? Chiar vreau sa cumpar un apart acolo, prin preluare de contract  . Daca stiti ce probleme sunt, sau ce neregului, va rog sa imi spuneti. Multumesc

Anndra - iti voi da un raspuns scurt si la obiect: NU-ti cumpara apartament de la acest constructor. Situatia e aceasi.. Mai nou promite ca ne putem muta in iulie. A fost dat in judecata deja de cativa viitori locatari, si urmeaza sa fie dat si de altii. Daca auzi numele "Irimies" intoarce-te si  pleci :) Asta-i cel mai intelept sfat care ti-l pot da. Numai bine, si daca mai aveti intrebari - puteti sa ne intrebati linistiti. Nu vreau sa treaca si altii prin ce am trecut noi..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate