Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Cea mai usoara metode de trecut

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006
Salut , am ajuns la Gothic II in fosta New Camp , unde acum totul este inghetat . Imi puteti spune va rog metode f usoare de omorat Golemi si balauri dinaceia cu aripi ce scuipa foc ? Nu stiu daca sunt la fel cu acei dragoni care se zice ca vor ataca satele . Am Eye of Innos reparat si toate cele dar momentan nu straluceste (trebuie reumplut sau ceva de genul)

Mersi !

#2
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
poi metoda usoara nu prea este. eu cand am jucat gothic 2 (acu un an sau doi) inainte sa ma bat cu vre-un dragon am omorat toti orcii din jurul castelului din colonie si am facut multe nivele. dragonii nu au fost o problema dupa aceea ;)
si da. eye of innos tb incarcat. dupa ce omori un dragon, ii iei inima si te duci la orice alchemist bench (parca) sa il incarci.

spor la joaca!!!

#3
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postmike_sol, on Jan 31 2008, 10:56, said:

poi metoda usoara nu prea este. eu cand am jucat gothic 2 (acu un an sau doi) inainte sa ma bat cu vre-un dragon am omorat toti orcii din jurul castelului din colonie si am facut multe nivele. dragonii nu au fost o problema dupa aceea ;)
si da. eye of innos tb incarcat. dupa ce omori un dragon, ii iei inima si te duci la orice alchemist bench (parca) sa il incarci.

spor la joaca!!!
pana sa te duci la dragoni and shit incearca sa omori tot ce misca in stanga si dreapta pentru level mai mare si learning points.
iti iei strenght si fa-ti rost de sabia aia a paladinilor , care trebuie consacrata la manastire ( apoi devine cea mai puternica arma , daca retin eu bine). omoara tot: animale ( iei balana , colti etc si scoti bani), omoara orci , TOT CE MISCA. si abia cand ajungi la un level mare du-te la dragoni. la dragoni cand ataci sa te apropii cat mai tare de el ( ca daca te prinde in flacari ala esti) si sa nu stai pe loc , fandezi tot timpul. la golemi folosesti vrajile ( rain fire , ice nu stiu ce). rain of fire face minuni sometimes.
spor!
a da , si concentreaza -te pe un singur tip de lupta cand inveti cu ceilalti instructori. de exemplu am folosit numai two handed fight , sau cum se chema , fara single hand , pentru ca foloseam in special sabia de mai sus .

Edited by solitudes, 31 January 2008 - 11:01.


#4
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006
Ma pun sa omor orci atunci . Eu two-handed nu l-am dezvoltat foarte mult , ma bazez pe one handed , ma gandesc ca o sa ma descurc si asa ...

Mersi !

#5
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postalex_202222, on Jan 31 2008, 13:41, said:

Ma pun sa omor orci atunci . Eu two-handed nu l-am dezvoltat foarte mult , ma bazez pe one handed , ma gandesc ca o sa ma descurc si asa ...

Mersi !
sau nu. vezi ca arma aia de care iti zic , e sabie de paladin , facuta din ore si trebuie consacrata la manastire , in templul paladinilor de acolo. si aia e arma TWO HANDED. . cu aia rupi orice ( mai putin troll=ul ala negru din nordul manastirii si da , golemii , cu aia trateaza de la distanta. Apropo , undead golem cu ce se beleste?).
faza e ca cu aia din cateva impunsaturi am trimis dragonul pe lumea ailalta. nu uita sa iei inima de la dragoni , fara ea nu faci nimic mai departe. asa ca incearca two handed.
trust me

Edited by solitudes, 31 January 2008 - 13:53.


#6
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006

View Postsolitudes, on Jan 31 2008, 13:52, said:

sau nu. vezi ca arma aia de care iti zic , e sabie de paladin , facuta din ore si trebuie consacrata la manastire , in templul paladinilor de acolo. si aia e arma TWO HANDED. . cu aia rupi orice ( mai putin troll=ul ala negru din nordul manastirii si da , golemii , cu aia trateaza de la distanta. Apropo , undead golem cu ce se beleste?).
faza e ca cu aia din cateva impunsaturi am trimis dragonul pe lumea ailalta. nu uita sa iei inima de la dragoni , fara ea nu faci nimic mai departe. asa ca incearca two handed.
trust me

Ok o sa ma axez pe two handed . Era bine daca stiam mai din timp :(

#7
Weaponspervert

Weaponspervert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 19.01.2007
Arma aceea cred ca poti sa o obtii decat daca joci ca paladin, adica daca ai intrat in militie in primul capitol. Ulterior vei ajunge cavaler si apoi paladin. Daca ai ales sa te alaturi mercenarilor o sa ajungi dragon hunter mai departe. Exista sabii destul de bune si la astia, sunt diferente mici, de maxim 10% in damage. Si daca joci jocul cat se poate de mult (si eu am omorat toti orcii de pe unde i-am gasit sau alte lighioane, cu toate ca nu e asa realist), atunci poti sa obtii mai multe puncte si sa-ti dezvolti mai multe abilitati. eu stiu ca pe la final aveam 100% la two handed, 70% la singlehanded si vreo 50% sau asa ceva pe la arc si arbaleta. Oricum si cu single handed e frumos, da lovituri mai slabe dar mai rapide, cu two handed face lovituri mai ample dar mai puternice, e o chestie de gust.

#8
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View PostWeaponspervert, on Jan 31 2008, 21:11, said:

Arma aceea cred ca poti sa o obtii decat daca joci ca paladin, adica daca ai intrat in militie in primul capitol. Ulterior vei ajunge cavaler si apoi paladin. Daca ai ales sa te alaturi mercenarilor o sa ajungi dragon hunter mai departe. Exista sabii destul de bune si la astia, sunt diferente mici, de maxim 10% in damage. Si daca joci jocul cat se poate de mult (si eu am omorat toti orcii de pe unde i-am gasit sau alte lighioane, cu toate ca nu e asa realist), atunci poti sa obtii mai multe puncte si sa-ti dezvolti mai multe abilitati. eu stiu ca pe la final aveam 100% la two handed, 70% la singlehanded si vreo 50% sau asa ceva pe la arc si arbaleta. Oricum si cu single handed e frumos, da lovituri mai slabe dar mai rapide, cu two handed face lovituri mai ample dar mai puternice, e o chestie de gust.
cand eram pe final la gothic nu mai erau nici macar muste , am belit tot ce am prins :)
mergeam si cate o juma de ora pe toata harta si nu mai vedeam nimic miscator.
apoi mi-am bagat niste cheaturi si m-am dus la trolul din nord , ala mare si urat . a durat destul pana sa il dau jos:))
si ca fapt divers , la castelul asediat de orci , am trecut peste gardul care separa marea de uscat , ca poate e rost de omorat ceva si acolo si surprize surprize:))
ai fost pe acolo? ca nu zic aici ca sa nu stric la altii surpriza:))

#9
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006

View Postsolitudes, on Feb 1 2008, 09:24, said:

cand eram pe final la gothic nu mai erau nici macar muste , am belit tot ce am prins :)
mergeam si cate o juma de ora pe toata harta si nu mai vedeam nimic miscator.
apoi mi-am bagat niste cheaturi si m-am dus la trolul din nord , ala mare si urat . a durat destul pana sa il dau jos:))
si ca fapt divers , la castelul asediat de orci , am trecut peste gardul care separa marea de uscat , ca poate e rost de omorat ceva si acolo si surprize surprize:))
ai fost pe acolo? ca nu zic aici ca sa nu stric la altii surpriza:))

Nu nu am fost :) M-ai facut curios :)

#10
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

View Postsolitudes, on Feb 1 2008, 09:24, said:

cand eram pe final la gothic nu mai erau nici macar muste , am belit tot ce am prins :)
mergeam si cate o juma de ora pe toata harta si nu mai vedeam nimic miscator.
apoi mi-am bagat niste cheaturi si m-am dus la trolul din nord , ala mare si urat . a durat destul pana sa il dau jos:))
si ca fapt divers , la castelul asediat de orci , am trecut peste gardul care separa marea de uscat , ca poate e rost de omorat ceva si acolo si surprize surprize:))
ai fost pe acolo? ca nu zic aici ca sa nu stric la altii surpriza:))
Parca era un semn pe care scria ceva, nu? :P

#11
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 06.10.2003

View Postkastor, on Feb 3 2008, 23:03, said:

Parca era un semn pe care scria ceva, nu? :P

Printre altele ...pardon, altii .... :naughty:

#12
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postshiva, on Feb 4 2008, 11:13, said:

Printre altele ...pardon, altii .... :naughty:
unu mic verde si urat:))

#13
preotul75

preotul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.03.2007
Cum sari gardul acolo la orci?
In alta ordine de idei, la dragoni merge si potiunea de viteza - ajuta mult. Trolul ala negru il bati daca te pui in spatele bolovanului din stanga de la intrarea in pestera - e o pozitie acolo cand nu iti face nimic si tu il poti toca marunt.
Cand cobori de pestera trolului in dreapta mergi putin faci iar dreapta intr-un intrand si e o pestera interesanta cu 2 warior skeleton si 2 undead negri periculosi care pazesc o sabie tare misto. Enjoy

#14
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postpreotul75, on Feb 8 2008, 15:55, said:

Cum sari gardul acolo la orci?
In alta ordine de idei, la dragoni merge si potiunea de viteza - ajuta mult. Trolul ala negru il bati daca te pui in spatele bolovanului din stanga de la intrarea in pestera - e o pozitie acolo cand nu iti face nimic si tu il poti toca marunt.
Cand cobori de pestera trolului in dreapta mergi putin faci iar dreapta intr-un intrand si e o pestera interesanta cu 2 warior skeleton si 2 undead negri periculosi care pazesc o sabie tare misto. Enjoy
gardul la orci?
cu MARVIN  :P
@Weaponspervert : asa e , uitasem ca am jucat doar paladin.poate l-oi rejuca si in celelalte modalitati.
a , si poate ma lamureste careva  si pe mine cum se omoara  un undead golem

Edited by solitudes, 08 February 2008 - 16:02.


#15
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006

View Postsolitudes, on Feb 8 2008, 15:57, said:

gardul la orci?
cu MARVIN  :P
@Weaponspervert : asa e , uitasem ca am jucat doar paladin.poate l-oi rejuca si in celelalte modalitati.
a , si poate ma lamureste careva  si pe mine cum se omoara  un undead golem

Este ceva scroll cu "undead" nu stiu cum care l-am testat pe orci si alte animale si nu a functionat . Cred ca functioneaza la Undead Golem , nu stiu ce sa zic , eu inca nu am dat dat de asa ceva . Si ce Marvin zici ? Nu stiu ce vrei sa zici :)
Eu inca nu pot urca pe muntele acela , ma omoara oamenii aia rosii si toate dracoveniile alea de scuipa foc :(

#16
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Stiu ca era o chestie marvin=cheats.
Vrei sa folosesti cheaturi,sau sa il termini corect?

#17
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006

View Postkosty91, on Feb 10 2008, 00:58, said:

Stiu ca era o chestie marvin=cheats.
Vrei sa folosesti cheaturi,sau sa il termini corect?

Sa il termin corect. Apoi o sa bag cheatul si o sa vad si de "ala mic si verde" de dupa gard :)Mersi !

#18
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
1) dragonii sint usor de omorit in varianta originala, insa in varianta raven parca sint turbati si se mai si regenereaza. exista o metoda haioasa cu care se pot omori dragonii fara sa-ti faci nici o zgirietura si anume se foloseste FEAR. in momentul in care ii dai la dragon FEAR, isi pune aripile in jurul capului si incepe sa sara pe-acolo :lol: apoi se blocheaza la iesire si nu trebuie decit sa-l ciomagesti pina moare. nu trebuie sabie sfintita, ajunge si un batz :smoke:

2) zidul orcilor se poate escalada si fara cheaturi, dar cu rabdare

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate