Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Vor sa ma bata

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#37
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006

View Posteminem4ever, on Jan 25 2008, 23:06, said:

Sfatul meu du'te la politie, lu ala care vrea sa te bata de 14 ani o sa ii vina politia la usa&co.
Cel mai bun sfat. Doar nu mai suntem in Evul Mediu.

#38
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,025
  • Înscris: 31.07.2007

View Posteminem4ever, on Jan 25 2008, 23:06, said:

Sunt firme speciale de bodyguarzi care vin la interventii pentru firme dar si pt persoane private. Tu de ex daca ai 5 tigani la usa si ti'e frica sa iesi din casa, suni la aia vin repede cu masina ii saluta paia si tu ai scapat dar asta costa, se emite factura etc.

Tu doar vb cu 2-3 dastia in particular le dai niste bani si gata..


Sfatul meuL du'te la politie, lu ala care vrea sa te bata de 14 ani o sa ii vina politia la usa&co.

1 - Ca sa te ajute baietii de la firme specializate (in particular) trebuie sa dai bani seriosi altfel nu se leaga la cap cu baieti de 14 ani...

2 - Daca mergi la politie niciodata nu o sa-i bata la ala' la usa, crede-ma.

#39
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Cand vede un pusti de 14 ani o duba de politie sau jandarmerie crede'ma ca se potoleste.

#40
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postkappa_man84, on Jan 25 2008, 22:52, said:

deci si prin urmare....cea mai buna metoda este parte in parte...si atunci ii dai sa zaca, oltenesti d-alea din fundu' curtii, iar cand a cazut jos il lasi, nu care cumva sa incepi sa ii cari picioare in cap ca nu e de joaca cu perversele astea ;)


sau poti sa incerci schema agramatului de mai sus cu "razboiul mintilor ; vorbind printr-o maniera destul de greu inteleasa de el folosind cuvinte stiintifice si de ordinul facultatilor" si dupa o sa deschizi topic pe "hai sa vedem cu mancam cu paiu' "! :uhuhno:
Ipotetic vorbind , la tine bataie e singura solutie , dai dovada de o agresivitatea destul de mare si de lipsa de educatie . Daca cumva la scoala ai mai fost pe la cursuri despre comportament incearca sa fii si atent nu de alta .. .. dar dai idei proaste copilului !
In viata nu tot se rezolva cu bataie , bineinteles lipsa de educatie in romania este foarte mare asa ca .. .. te bagi in conflicte cu niste baieti destul de "prosti" bataia fiind singura solutie desi .. .. la cate cursuri de educatie se fac aici ( nu stiu la voi) eu sincer , nu cred pe viitor sa mai am astfel de probleme !
Trebuie sa mai lasi si de la tine cum spunea unul mai sus dar cum e romanul .. .. intotdeauna are dreptate , poate asa e , ai dreptate insa dreptatea e doar un mod de a gandi ceea ce e bine conteaza . Desigur poti sa zici -"Nu e bine sa fii drept ?? " da este bine , dar nu in toate cazurile . Si ca sa-ti explic esti drept dar nu trebuie sa dai mura-n gura la ala doar ca sa se recunoasca infrant .
Pana la urma totul este un joc al mintiilor  deoarece tu crezi ca ai dreptate iar celalalt crede ca el are dreptate si nu vreti sa cedati nicicum !
Asa se intampla in Romania de azi , de aia nu inaintam , toti avem dreptate , dar dreptatea nu e mai presus de " a face bine " desi este un sustinator , Basescu are dreptate , ba Tariceanu si uite asa dansam in hore diferite si ne pis*m pe ea tara ! Ca .. .. pana la urma n-a gresit nimeni cu nimic , toti am avut dreptate !

Edited by ReVaNgEr, 25 January 2008 - 23:16.


#41
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postkappa_man84, on Jan 25 2008, 22:52, said:

sau poti sa incerci schema agramatului de mai sus cu "razboiul mintilor ; vorbind printr-o maniera destul de greu inteleasa de el folosind cuvinte stiintifice si de ordinul facultatilor" si dupa o sa deschizi topic pe "hai sa vedem cu mancam cu paiu' "! :uhuhno:
:roflmaofast:

@Michael (mi-e prea greu sa scriu cuvinte cu cifre): stai linistit, luni nu o sa se intimple nimic. S-a incins tarita in puiu' de rumin, a venit o zi cu smardoii sa se umfle-n pene si gata. A vrut sa bage frica in tine si a reusit...

PS: "buna" ideea cu ruda aia de 21 de ani: "Ba, iti rup capu' daca te mai iei de asta micu', ai inteles? Bun, acum iesiti la un suc ca v-ati impacat." :rolleyes:
PS2: Daca totusi vine (de dragul discutiei zic) nu il bagi in seama si le spui romulanilor: "cit va da asta ma? Eu va dau mai mult, luati-l la bataie pe fraier". ;)

#42
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,025
  • Înscris: 31.07.2007

View Posteminem4ever, on Jan 25 2008, 23:15, said:

Cand vede un pusti de 14 ani o duba de politie sau jandarmerie crede'ma ca se potoleste.

Este mai greu sa o faci sa vina....

#43
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
Multumesc pentru toate sfaturile de pana acum :). Acum am si eu o intrebare. Ca m-am mai certat cu alti copii si am zis de alde masa. Nu a iesit mai mult decat un mic scandal. Asta ce kkt are in cap? Poate ajunge orgoliul la asemenea limite? Sau nu are ceva la cap? Ca e o idee bunicica sa il atac si mai incolo "psihic" sau ceva de genu. Sper ca m-am facut inteles.

#44
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Du'te la politie, zii ca luni o sa se intample ceva si ca ei sa fie acolo.

Sau cu ruda de 21 de ani sa ii bage frica in oase lu ala la telefon.

#45
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 25 2008, 23:15, said:

Daca cumva la scoala ai mai fost pe la cursuri despre comportament incearca sa fii si atent nu de alta .. .. dar dai idei proaste copilului !
se vede ca ai urmat cursuri din astea...ai lipsit mult de la cele de romana anul trecut in clasa a 6-a...
sincer...daca ma iau dupa avatarul tau mi-as pune problema in felul urmator...au ajuns copiii fara drept de vot(sau chiar fara buletin) sa vorbeasca despre politica...atunci chiar ca te p**i pe ea de tara...

@eminem..."Du'te la politie, zii ca luni o sa se intample ceva si ca ei sa fie acolo."...ai vazut prea multe filme de genul :)

Edited by HotDawwg, 25 January 2008 - 23:26.


#46
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postm1cha3l, on Jan 26 2008, 00:20, said:

Multumesc pentru toate sfaturile de pana acum :). Acum am si eu o intrebare. Ca m-am mai certat cu alti copii si am zis de alde masa. Nu a iesit mai mult decat un mic scandal. Asta ce kkt are in cap? Poate ajunge orgoliul la asemenea limite? Sau nu are ceva la cap? Ca e o idee bunicica sa il atac si mai incolo "psihic" sau ceva de genu. Sper ca m-am facut inteles.
Eu zic sa eviti certurile !! !!
Nu sunt bune pentru educatia ta .. .. .. ..
O sa te maturizezi mai tarziu si o sa-ti dai seama
Dar dupa cum vad pe formului acesta multi nu s-o maturizat

#47
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,025
  • Înscris: 31.07.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 25 2008, 23:26, said:

Eu zic sa eviti certurile !! !!
Nu sunt bune pentru educatia ta .. .. .. ..
O sa te maturizezi mai tarziu si o sa-ti dai seama
Dar dupa cum vad pe formului acesta multi nu s-o maturizat

Sunt de acord cu faza cu evitatul. Cateodata totusi nu se poate. Iar daca o s-o dai atunci pe filozofii, ca sa arati cat esti de destept (mind power & sheet) te bate cu zambetul pe buze...

#48
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006

View PostHotDawwg, on Jan 25 2008, 23:25, said:

se vede ca ai urmat cursuri din astea...ai lipsit mult de la cele de romana anul trecut in clasa a 6-a...
sincer...daca ma iau dupa avatarul tau mi-as pune problema in felul urmator...au ajuns copiii fara drept de vot(sau chiar fara buletin) sa vorbeasca despre politica...atunci chiar ca te p**i pe ea de tara...

@eminem..."Du'te la politie, zii ca luni o sa se intample ceva si ca ei sa fie acolo."...ai vazut prea multe filme de genul :)

nu's filme, nu mai subiestmati totul, sunt legi, reguli ce trebuie respectate si pedepstiti cei ce le incalca.

#49
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
Mda

@eminem4ever: dao dracului de politie si de paza si cu tot , daca vin aia ii las telefonul unui coleg si daca ma lasa aia pe jos ii spun lui ala sa o sune pe mama si dupaia mama sa sune la niste cunostinte care au legaturi la politie sa le rupa capu' la aia. Desi nu cred ca o sa se ajunga la asa ceva dar nu se stie ( am asistat la un eveniment din asta , chiar la o zi de nastere :| ).

Edited by m1cha3l, 25 January 2008 - 23:38.


#50
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,025
  • Înscris: 31.07.2007

View Posteminem4ever, on Jan 25 2008, 23:32, said:

nu's filme, nu mai subiestmati totul, sunt legi, reguli ce trebuie respectate si pedepstiti cei ce le incalca.

Intr-o lume perfecta, poate.... Suna tu la politie (sau du-te personal) si zi-le ca la ora X sa fie acolo ca e mare scandal si o sa vezi ce o sa se amuze (mai ales ca respectivu' are 14 ani). Chiar daca prin absurd vine politia, respectivii o sa-i vada, nu o sa-ti faca nimic, in schimb te urecheaza "organele": "Buei, tu faci glume cu organu'?"

#51
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 25 2008, 23:26, said:

Eu zic sa eviti certurile !! !!
Nu sunt bune pentru educatia ta .. .. .. ..
O sa te maturizezi mai tarziu si o sa-ti dai seama
Dar dupa cum vad pe formului acesta multi nu s-o maturizat
da...ceva nou...asta incearca vreo 10 insi sa-i explice de 2 pagini incoa...da mai vine cate unu' si ii sugereaza sa angajeze niste mercenari sau sa ii increteasca lobul frontal prin telepatie...in fine...
cat despre maturizare...forumul asta nu e oglinda,baiete...te-am urmarit pe mai multe thread-uri si am realizat ca uneori iti cam asumi atributii ce nu ti se cuvin la varsta ta... sau o sa vii si tu sa-mi spui ca ai 35 de ani ca si Crististreulea(dintr-un thread mai vechi)?...

#52
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Postedy_wheazel, on Jan 25 2008, 23:38, said:

Intr-o lume perfecta, poate.... Suna tu la politie (sau du-te personal) si zi-le ca la ora X sa fie acolo ca e mare scandal si o sa vezi ce o sa se amuze (mai ales ca respectivu' are 14 ani). Chiar daca prin absurd vine politia, respectivii o sa-i vada, nu o sa-ti faca nimic, in schimb te urecheaza "organele": "Buei, tu faci glume cu organu'?"

Da , asa s-ar intampla daca m-as duce la politie si DACA ar veni. Dar nu degeaba am scris si varsta

#53
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View PostHotDawwg, on Jan 25 2008, 23:41, said:

da...ceva nou...asta incearca vreo 10 insi sa-i explice de 2 pagini incoa...da mai vine cate unu' si ii sugereaza sa angajeze niste mercenari sau sa ii increteasca lobul frontal prin telepatie...in fine...
cat despre maturizare...forumul asta nu e oglinda,baiete...te-am urmarit pe mai multe thread-uri si am realizat ca uneori iti cam asumi atributii ce nu ti se cuvin la varsta ta... sau o sa vii si tu sa-mi spui ca ai 35 de ani ca si Crististreulea(dintr-un thread mai vechi)?...

Da , am inteles si asta incercam si dinainte sa fac , sa evit cearta , ca eu il lasam in pace. Dar daca a venit cu inca 3 insi dupa el pentru ca i-am zis de masa , ce  sa ii mai ceri :( ? Mai e si cate unul dasta. Sunt foarte curios daca o sa vina si luni. Oricum va tin la curent :)

#54
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,025
  • Înscris: 31.07.2007

View Postm1cha3l, on Jan 25 2008, 23:47, said:

Da , am inteles si asta incercam si dinainte sa fac , sa evit cearta , ca eu il lasam in pace. Dar daca a venit cu inca 3 insi dupa el pentru ca i-am zis de masa , ce  sa ii mai ceri :( ? Mai e si cate unul dasta. Sunt foarte curios daca o sa vina si luni. Oricum va tin la curent :)

Probleme de genul acesta o sa mai apara, cu timpul o sa inveti sa le faci fata...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate