Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 

Vor sa ma bata

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#55
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View PostHotDawwg, on Jan 26 2008, 00:41, said:

da...ceva nou...asta incearca vreo 10 insi sa-i explice de 2 pagini incoa...da mai vine cate unu' si ii sugereaza sa angajeze niste mercenari sau sa ii increteasca lobul frontal prin telepatie...in fine...
cat despre maturizare...forumul asta nu e oglinda,baiete...te-am urmarit pe mai multe thread-uri si am realizat ca uneori iti cam asumi atributii ce nu ti se cuvin la varsta ta... sau o sa vii si tu sa-mi spui ca ai 35 de ani ca si Crististreulea(dintr-un thread mai vechi)?...
Atributiile teoretic si practic  i se cuvin la cel care si le asuma asta daca nu sunt date de cineva
Ca sa nu fiu off-topic
Ai grija sa nu manci bataie , incearca ceva pana luni , sa vorbesti cu el sa vezi care e treaba , sa ajungeti la un comun-acord , pasnic si linistit . Daca asa nu merge atunci faci ceva putin mai indraznet si alta data nu-ti mai pui mintea cu oameni de acest fel . Nu zic sa fii catelusul lor ci sa-ti impui un respect civilizat , pasnic , care sa-i arate nu ca el ar fi mai prost ci ca tu esti mai desptept decat restul lumii .

#56
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Postedy_wheazel, on Jan 25 2008, 23:52, said:

Probleme de genul acesta o sa mai apara, cu timpul o sa inveti sa le faci fata...

Eu stiu :-?? , sper :). Desi nu sunt prea dese probleme astea. Presupun ca spui asta din propria experienta nu? Ti s-a intamplat si tie asta de mai multe de 3-4 ori? Ca la mine e prima data cand vine cineva de la alta scoala , dar in fine.

#57
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 25 2008, 23:55, said:

Atributiile teoretic si practic  i se cuvin la cel care si le asuma asta daca nu sunt date de cineva
Ca sa nu fiu off-topic
Ai grija sa nu manci bataie , incearca ceva pana luni , sa vorbesti cu el sa vezi care e treaba , sa ajungeti la un comun-acord , pasnic si linistit . Daca asa nu merge atunci faci ceva putin mai indraznet si alta data nu-ti mai pui mintea cu oameni de acest fel . Nu zic sa fii catelusul lor ci sa-ti impui un respect civilizat , pasnic , care sa-i arate nu ca el ar fi mai prost ci ca tu esti mai desptept decat restul lumii .

Mda... aici cred ca nu am inteles. Eu stiu ca exista doar 2 caii. Adica sa spun mai simplu : Ori ii zic si eu lui ori il las sa imi zica doar el? ( ca dupaia sa imi zica mereu si dupaia ... ajungi cum zici tu : "catelus" )

#58
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 25 2008, 23:55, said:

Atributiile teoretic si practic  i se cuvin la cel care si le asuma asta daca nu sunt date de cineva
celui..

#59
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
hai ca ai primit toate sfaturile posibile
hotaraste-te care iti vine mai bine in situatia ta

in orice caz, supa tot mananci o saptamana :)

#60
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
La 1/5 topicuri exista cel putin 2 persoane care sa se certe pe probleme legate de gramatica
Nb tuturor , maine sper sa gasesc si alte replyes

#61
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Postagain, on Jan 26 2008, 00:10, said:

in orice caz, supa tot mananci o saptamana :)

Nu stiu expresia :">.

#62
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View PostHotDawwg, on Jan 26 2008, 00:02, said:

celui..
Gramatic este bine si cum am scris eu . Eu l-am articulat cu articol nehotarat pe cand tu ai inlaturat articolul nehotarat si ai pus unul hotarat .
Ca sa nu fiu offtopic
Da , de multe ori patesc asa si la jocuri . Cand mai joc counter strike , foarte rar , joc pe serverul comunei si toti vin cu amenintari precum "te prind eu" , etc , insa cand e sa vorbim pe messenger din doua vorbe ma ia cu sarut mana !!
Am patit-o si in realitate , desi am reusit sa impun un respect facandu-l reciproc . Aceste probleme trebuie luate in considerare inainte de a vorbi . Nu e bine sa vorbesti fara tine si sa uiti de consecinte

#63
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 26 2008, 00:19, said:

Gramatic este bine si cum am scris eu . Eu l-am articulat cu articol nehotarat pe cand tu ai inlaturat articolul nehotarat si ai pus unul hotarat .
Ca sa nu fiu offtopic
Da , de multe ori patesc asa si la jocuri . Cand mai joc counter strike , foarte rar , joc pe serverul comunei si toti vin cu amenintari precum "te prind eu" , etc , insa cand e sa vorbim pe messenger din doua vorbe ma ia cu sarut mana !!
Am patit-o si in realitate , desi am reusit sa impun un respect facandu-l reciproc . Aceste probleme trebuie luate in considerare inainte de a vorbi . Nu e bine sa vorbesti fara tine si sa uiti de consecinte
daca tu te pui la mintea alora care te injura pe serverul comunal si te intalnesti cu ei numai pt a demonstra ca esti mai jmecher...e clar...

#64
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View PostHotDawwg, on Jan 26 2008, 01:23, said:

daca tu te pui la mintea alora care te injura pe serverul comunal si te intalnesti cu ei numai pt a demonstra ca esti mai jmecher...e clar...
Nu ma intalnesc cu ei numai ca sa arat ca sunt mai smecher  ( ai inteles gresit )
Ma opresc la scoala sau imi cer id-ul de messenger de la altii ( e doar o comuna ) si incep sa vorbeasca . Am patit-o ,  m-a oprit si nu m-a lasat fara sa-i zic  "un nume de cod" , foarte amuzant avand in vedere ca mi se pare foarte copilaresc .
Noi de exemplu avem un clan la counter , o echipa de fotbal , handbal , formata din aceeasi membrii , cei mai buni din scoala . Si intotdeauna invingem asta intamplandu-se deoarece si munca e pe masura , asa ca nimeni nu accepta ideea ca tu esti cel mai bun  si incearca sa gaseasca motive precum " ai coduri " , " ai avut noroc " , "ne-a dezavantajat arbitru " , etc . Insa cred ca aceste manifestari sunt copilaresti deoarece ca sa dovedesti ca ei nu sunt mai buni , te apuci de lucru si le arati ca esti mai bun .

Edited by ReVaNgEr, 26 January 2008 - 00:36.


#65
alex7905

alex7905

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 08.09.2005
Fara suparare dar asteptam si ce decizie ai luat si rezolvarea problemei.

#66
1uLy4Nn

1uLy4Nn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 104
  • Înscris: 19.08.2007
foarte tare frate...asa ceva nu credeam ca o sa vad pe acest forum...pujtiule daca esti bazat da-o parte in parte q el..daca nu vorbeste cu cineva mai mare sa te duca si sa te aduca de la scoala cateva zile...malacii nu or sa vina zilnic dupa tine, daca insa totusi o fac exista politistul de proximitate in fiecare scoala. sigur te va ajuta

#67
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Post1uLy4Nn, on Jan 26 2008, 13:13, said:

foarte tare frate...asa ceva nu credeam ca o sa vad pe acest forum...pujtiule daca esti bazat da-o parte in parte q el..daca nu vorbeste cu cineva mai mare sa te duca si sa te aduca de la scoala cateva zile...malacii nu or sa vina zilnic dupa tine, daca insa totusi o fac exista politistul de proximitate in fiecare scoala. sigur te va ajuta

Parte in parte as vrea eu , dar daca sunt si aia cu el nu pot :| , 100% vor sari si aia... Acum eu astept sa vorbesc cu ruda aia de care v-am spus. Si o sa vorbesc cu ala. Astazi sau maine o sa dea si mama un telefon la parintii lu ala ( dar mai intai vreau sa vad cum reactineaza cand o sa vorbesc eu cu el ), si o sa astept ziua de luni :).

Mi-a venit o idee in caz ca vin. II spun asa : Frate tie ce nu iti convine? M-ai jignit , te-am jignit. Tot tu vrei sa iti cauti dreptate? Dai in mine ca e politia aproape ( politia e la 1 strada departare de a mea , cam la vreo 200 de m ). Si daca o sa dea in mine nu o sa mai vina cu bani la scoala 1 luna. Voi ce ziceti?

#68
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postm1cha3l, on Jan 26 2008, 16:08, said:

Parte in parte as vrea eu , dar daca sunt si aia cu el nu pot :| , 100% vor sari si aia... Acum eu astept sa vorbesc cu ruda aia de care v-am spus. Si o sa vorbesc cu ala. Astazi sau maine o sa dea si mama un telefon la parintii lu ala ( dar mai intai vreau sa vad cum reactineaza cand o sa vorbesc eu cu el ), si o sa astept ziua de luni :).

Mi-a venit o idee in caz ca vin. II spun asa : Frate tie ce nu iti convine? M-ai jignit , te-am jignit. Tot tu vrei sa iti cauti dreptate? Dai in mine ca e politia aproape ( politia e la 1 strada departare de a mea , cam la vreo 200 de m ). Si daca o sa dea in mine nu o sa mai vina cu bani la scoala 1 luna. Voi ce ziceti?
Nu cred ca ar trebui sa risti sa o "capeti"
Asa ca .... ....
Orice faci fa-o dar sa nu iei bataie
Si sa-ti fie invatatura de minte

#69
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,061
  • Înscris: 02.03.2003
Auzi, tu ori te plictisesti si vrei sa ii starnesti si pe altii ca sa abereze ??

Daca ai probleme te duci la politie.
Te duci frumos acasa, la familie, povestesti tot, te ia mama de mana si va duceti la politie.
Acolo scrieti o declaratie, doua si o sa vedeti cum se rezolva problema, mai ales daca au mai venit si tiganii.
Tiganii vor fi amendati, amicul tau va plati amenda plus va fi penalizat de scoala.
Sa vezi cum se vor rezolva problemele.

Cat priveste sfaturile vitejilor de pe forum, uita-le. Daca era vreunul mai viteaz se oferea sa te ajute el.
Din spatele tastaturii toti sunt eroi si iti dau sfaturi proaste.

Asa ca fuga la politie.
Nu esti tu genul care sa apeleze la alte metode (cuu toate ca e interesant la varsta ta sa ai cunostinte periculoase care sa dea lectii celor obrazinici).

#70
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
Stiu ca va placea sa aflati si in continuare , dar se pare ca aici se termina povestea (numai daca ala nu se potoleste ) am fost cu 2 prieteni de 21-22 la ei , ne-am intalnit undeva si a vorbit cu ei. Sa se termine cu batalia ca dupaia iese cu capete sparte. Eu nu mai am treaba cu ala si nici nu aveam. Ma durea undeva daca nu venea. Dar acum ca a venit , am venit si eu , ca dupaia prindeau si aia curaj si veneau mereu ( zic eu ). Cam atat.

Daca vreti puteti sa postati sa nu se inchida topicul , ca va spun si daca vin sau nu luni. Dar eu zic ca nu mai vine. Toate cele bun  :coolspeak: . Aaa si sa nu uit , spuneti daca am procedat bine.

#71
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Eu n-am inteles nimic din ultimul tau post.

#72
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Postm1cha3l, on Jan 26 2008, 17:00, said:

Stiu ca va placea sa aflati si in continuare , dar se pare ca aici se termina povestea (numai daca ala nu se potoleste ) am fost cu 2 prieteni de 21-22 la ei , ne-am intalnit undeva si a vorbit cu ei. Sa se termine cu batalia ca dupaia iese cu capete sparte. Eu nu mai am treaba cu ala si nici nu aveam. Ma durea undeva daca nu venea. Dar acum ca a venit , am venit si eu , ca dupaia prindeau si aia curaj si veneau mereu ( zic eu ). Cam atat.

Daca vreti puteti sa postati sa nu se inchida topicul , ca va spun si daca vin sau nu luni. Dar eu zic ca nu mai vine. Toate cele bun  :coolspeak: . Aaa si sa nu uit , spuneti daca am procedat bine.

Bine , deci am scris mai grabit :| : Se pare ca se termina totul aici , am fost cu niste prieteni de 21-22 de ani la el. Bine-inteles ca nu s-au pus la mintea lui , doar au vorbit si i-au spus sa se potoleasca ca o sa iasa rau daca nu ne potolim . Eu i-am spus ca oricum ma potoleam , dar daca el a venit vineri sa ma bata , normal ca am venit si eu acum ca sa il potolesc.

Daca vreti puteti sa postati sa nu se inchida topicul , ca sa va spun daca vine dupa mine luni. Dar eu zic ca nu mai vine. Toate cele bune :coolspeak:. Aaa si sa nu uit , spuneti daca am procedat bine sau nu.

Acum ai inteles?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate