Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Vor sa ma bata

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#19
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
1) Daca ai niste bani, da-le la 2-3 bodyguarzi de la vreo firma de paza (daia care stau in masini la puncte de control) si zi'le sa vina cu tine putin dupa ore. Cand aia se aproprie de tine tiganii vin bodyguarzii care stateau la panda si tu chemi politia.

2) Varianta mea preferata, ii lasi sa iti de un pumn sau mai multi, il bati pe ala de 14 auto-aparare,  faci plangere la politie, dai SPAGA LA IML (institutul medico-legal) sa iti dea acolo un 20 zile spitalizare.  Sa vezi ce ii arde politia dupa si ii chelesti de bani.  ..asa il arzi pe fraier(i) mai mult decat cu bataia.. sa vezi ce frumos o sa fie cand se vad aia cu dosare penale.

sau a 3'a

3) Chemi niste baieti de la sala, tot asa te duci si tu cu 1 mil si zici ca le dai de un suc. E de ajuns sa vina 2 daia in maieu ca fug tiganii de rup.

Nu uita faza cu politia, toti se caca pe ei cand ii iau la intrebari politistii

Edited by eminem4ever, 25 January 2008 - 21:52.


#20
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
ma daca ti-o iei , ti-o iei de la aia mai mari
nu e nicio rusine
dar chiar daca te asteapta cu aia, te duci la el si ii spui calm "ma fraiere, singur ti-era frica?"

si atunci dai si fugi :)

#21
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
Si eu am patit . Cum am rezolvata ?? psihologic , se dovedea faptul ca acel copil avea probleme majore , cum am reusit ?? razboiul mintilor . Vorbind printr-o maniera destul de greu inteleasa de el folosind cuvinte stiintifice si de ordinul facultatilor . Nu a fost greu . Faptul ca ai continuat cearta cu un astfel de om mi se pare destul de prostesc . Insa daca nu inceteaza si chiar vrea sa te bata .. .. si aduce tigani nu cred ca acel om are minte asa de multa
Daca ai un mod de a vorbi cu el incearca un razboi mintal daca nu .. ..
Sa se ocupe rudele tale de tigani

Edited by ReVaNgEr, 25 January 2008 - 21:58.


#22
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Posteminem4ever, on Jan 25 2008, 21:47, said:

1) Daca ai niste bani, da-le la 2-3 bodyguarzi de la vreo firma de paza (daia care stau in masini la puncte de control) si zi'le sa vina cu tine putin dupa ore. Cand aia se aproprie de tine tiganii vin bodyguarzii care stateau la panda si tu chemi politia.

2) Varianta mea preferata, ii lasi sa iti de un pumn sau mai multi, il bati pe ala de 14 auto-aparare,  faci plangere la politie, dai SPAGA LA IML (institutul medico-legal) sa iti dea acolo un 20 zile spitalizare.  Sa vezi ce ii arde politia dupa si ii chelesti de bani.  ..asa il arzi pe fraier(i) mai mult decat cu bataia.. sa vezi ce frumos o sa fie cand se vad aia cu dosare penale.

sau a 3'a

3) Chemi niste baieti de la sala, tot asa te duci si tu cu 1 mil si zici ca le dai de un suc. E de ajuns sa vina 2 daia in maieu ca fug tiganii de rup.

Nu uita faza cu politia, toti se caca pe ei cand ii iau la intrebari politistii

Mi-ar placea a2a varianta , dar am 14ani , nu ajung eu la institutul medico-legal.

#23
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postagain, on Jan 25 2008, 21:55, said:

si atunci dai si fugi :)

Tiganii fug repede  :P , nu cred ca o sa tina prea bine asta.

Zi-i maicatii sa se grabeasca cu telefonul ala.

#24
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 25 2008, 21:57, said:

Vorbind printr-o maniera destul de greu inteleasa de el folosind cuvinte stiintifice si de ordinul facultatilor .
Asta o zice unu care nu-si scrie corect numele , si recunoaste ca nu stie sa scrie corect in general..

#25
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,024
  • Înscris: 31.07.2007
Cheama si tu niste prieteni sa te astepte cand iesi de la scoala, incearca sa vorbesti cu respectivu' sa o rezolvati cu frumosul. Vorba cuiva de mai sus, "violenta naste violenta", sa nu intrii intr-un cerc in care va cautati unu' pe altu', cu schimbul la cafteala. In cazul in care esti prins la inghesuiala, dai si vezi, sunt sanse sa se imprastie, daca nu, iei o bucata, doua si fugi...

#26
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,114
  • Înscris: 29.06.2005
Acelasi sfat ti-l dau si eu.Presupunand ca vii cu prietenii si-i spargeti pe aia cu bataia - crezi ca se termina totul? Nu.... aia or sa aduca si altii si tot asa.
Cel mai bine se rezolva printr-o discutie, da-i un telefon explica-i ca a fost o greseala, cere-ti scuze, daca e cazul.In felul asta rezolvi situatia si diplomat si, cine stie, poate ramaneti prieteni -si o sa ai la cine apela in cazuri din astea.
Preventiv.... poti sa-ti iei un spray cu piper sau cu gaz, costa doar 10 ron.

#27
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View PostValy1, on Jan 25 2008, 23:05, said:

Asta o zice unu care nu-si scrie corect numele , si recunoaste ca nu stie sa scrie corect in general..
Eu nu recunosc , ba ma mandresc n-am avut nici o greseala de ortografia la nici un examen la limba si literatura romana ,  :D :D  
Numele meu este mostenit ( rev+anger ) nu cred ca are ceva de a face cu revenger

#28
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,024
  • Înscris: 31.07.2007

View PostReVaNgEr, on Jan 25 2008, 21:57, said:

Si eu am patit . Cum am rezolvata ?? psihologic , se dovedea faptul ca acel copil avea probleme majore , cum am reusit ?? razboiul mintilor . Vorbind printr-o maniera destul de greu inteleasa de el folosind cuvinte stiintifice si de ordinul facultatilor . Nu a fost greu . Faptul ca ai continuat cearta cu un astfel de om mi se pare destul de prostesc . Insa daca nu inceteaza si chiar vrea sa te bata .. .. si aduce tigani nu cred ca acel om are minte asa de multa
Daca ai un mod de a vorbi cu el incearca un razboi mintal daca nu .. ..
Sa se ocupe rudele tale de tigani

Hai ca esti tare. Adica ala vrea sa-ti sa-ti sparga fata si tu o dai cu exacerbarea miticului.... Am mai vazut genu' asta, dar in cazurile care le stiu nu a functionat deloc. L-a bagat in ceata pe smecher, iar in momentul urmator era pe spate (smecherul debusolat de faptul ca nu intelegea ce zice respectivu', si mai ales de faptul ca restul radeau, a crezut ca asta face misto de el si l-a percuatat).

Putin pe langa subiect, mi-am adus aminte de o intamplare din liceu. Unu' avea diabet, s-a dus la toaleta sa-si bage insulina in vena. A venit smecherul bazat, s-a luat de el, l-a lovit si i-a spart seringa. Baiatul diabetic a avut probleme, s-a dus la urgenta si i-au dat acolo insulina dupa o oarecare intarziere. Partea crunta este ca diabeticul era de la tara, dintr-o familie cu multi membrii de sex masculin, munciti pe camp si in gospodarie. S-au urcat baietii in autocar, au venit in oras, si in curtea scolii l-au batut pe smecher (care plangea ca o fetita) de n-i s-a facut mila de el (era el smecher, dar in fata a 5 tarani munciti s-a facut mielusel, si el si toti pritenii lui bazati).

#29
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Postflorinel, on Jan 25 2008, 22:21, said:

Acelasi sfat ti-l dau si eu.Presupunand ca vii cu prietenii si-i spargeti pe aia cu bataia - crezi ca se termina totul? Nu.... aia or sa aduca si altii si tot asa.
Cel mai bine se rezolva printr-o discutie, da-i un telefon explica-i ca a fost o greseala, cere-ti scuze, daca e cazul.In felul asta rezolvi situatia si diplomat si, cine stie, poate ramaneti prieteni -si o sa ai la cine apela in cazuri din astea.
Preventiv.... poti sa-ti iei un spray cu piper sau cu gaz, costa doar 10 ron.

De unde cumpar spray cu piper :)? Ar fi folositor. Si am incercat sa vbim pe mess, bine ca nu mi-am cerut scuze. Dar am vbit lucruri de genul : cine a inceput? , dar eu te-am injurat? , dar eu am zis de ma-ta?. Si ii spusesem ca suntem chit , dar el : bine lasa ca nu ramane asa , o sa vezi tu.

#30
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,114
  • Înscris: 29.06.2005
Cateodata e bine sa lasi mandria la o parte si sa rezolvi lucrurile cu cap.Cel mai bine pentru sanatatea ta e sa eviti conflictele in care nu ai sorti de izbanda. Desi aparent poate fi o bataie cu cativa pumni, dupaci..etc.... nu stii cum se poate schimba totul intr-o fractiune de secunda. Iti da unul din greseala una si te lasa fara un ochi.Sau il pocnesti tu pe altu`, cade se loveste cu capu` de ceva si moare.In ambele cazuri esti nenorocit pe viata.
E mai bine sa fii destept.Rezolva acuma situatia chiar daca tre` sa-ti calci pe mandrie, apoi fa un plan inteligent sa-l pisezi psihologic, fara sa aiba habar cine i-a copt-o.

Nu stiu in Bucale pe unde poti gasi spray-uri.Pe aici se gasesc la magazinul de arme si la un alt magazin care vinde undite si alte din astea.Probabil se gasesc si in magazinele mari(hypermaket-uri).Mai gasesti pe okazii electrosocuri la 50 ron (parca). Dar e de preferat sa le patrezi pentru situatii extreme -  nu uita ca mintea e cel mai puternic muschi. :P

#31
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007
amice...du-te la el plangand ca o fetita de 11 ani si implora-l sa te ierte si asta-basta...o sa isi dea seama si el cat de penibil esti si va renunta sa mai dea in tine...

#32
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
sfaturile cu diriga sau parintii nu tin....pana la urma tot ti-o iei :death:
deci si prin urmare....cea mai buna metoda este parte in parte...si atunci ii dai sa zaca, oltenesti d-alea din fundu' curtii, iar cand a cazut jos il lasi, nu care cumva sa incepi sa ii cari picioare in cap ca nu e de joaca cu perversele astea ;)
sunt sanse mari sa ti-o iei oricum dupa ce il bati de la tigani, dar o sa ti-o iei cu demnitate :yes:

sau poti sa incerci schema agramatului de mai sus cu "razboiul mintilor ; vorbind printr-o maniera destul de greu inteleasa de el folosind cuvinte stiintifice si de ordinul facultatilor" si dupa o sa deschizi topic pe "hai sa vedem cu mancam cu paiu' "! :uhuhno:

edit: mai e o scapare! :w00t:

vorbeste cu monokeros de pe aria arena, antrenorul de la respect gym :naughty: poate iti trimite un dulau doi ! :w00t:

Edited by kappa_man84, 25 January 2008 - 22:58.


#33
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View PostHotDawwg, on Jan 25 2008, 22:47, said:

amice...du-te la el plangand ca o fetita de 11 ani si implora-l sa te ierte si asta-basta...o sa isi dea seama si el cat de penibil esti si va renunta sa mai dea in tine...

Daca o sa vina luni , o sa imi cer scuze ( dar as vrea sa ii chem mai intai in alt loc sa nu vada lumea  ^_^ ) si poate ca scap. Maine vine la mine ruda aia de 21 de ani si o sa caut numarul lui , ca sa il sune sa bage putin frica in el si dupaia sa ii spuna ca mai bine e sa uitam de toata povestea asta. Ce ziceti? :rolleyes:

#34
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Vb ma cu o firma de paza, da'le de un suc si te scapa ei.


Sau du-te odata la politie explica totu si se rezolva. Sa vezi cand ii iau aia la sectie...Optional: Acolo inca odata cu spaga ii pui pe gabori sa  ii bata.

Edited by eminem4ever, 25 January 2008 - 23:02.


#35
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Posteminem4ever, on Jan 25 2008, 22:58, said:

Vb ma cu o firma de paza, da'le de un suc si te scapa ei.

Stau in Turnu Magurele :| , nu in Bucuresti. Nu am vazut nici o data asa ceva pe la noi. Adica firme care sa pazeasca persoane, pentru ca este orasul mic si daca ar fi vreuna , cine s-ar uita la mine? >:P

#36
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Sunt firme speciale de bodyguarzi care vin la interventii pentru firme dar si pt persoane private. Tu de ex daca ai 5 tigani la usa si ti'e frica sa iesi din casa, suni la aia vin repede cu masina ii saluta paia si tu ai scapat dar asta costa, se emite factura etc.

Tu doar vb cu 2-3 dastia in particular le dai niste bani si gata..


Sfatul meuL du'te la politie, lu ala care vrea sa te bata de 14 ani o sa ii vina politia la usa&co.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate