Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 

Kia Ceed versus Maximus si Genesis

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
189 replies to this topic

#181
rayman

rayman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 27.09.2004
LOL :D  :D  Cum vine asta? :))

#182
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
:lol: Daca te dor rinichii de 2-3 ori intr-o luna, cred ca i se poate spune durere acuta.
Daca te dor rinichii in fiecare zi timp de o luna, aia ar fi cronica :lol:

La fel si la kia: daca te doare coloana de directie :rolleyes: ... ar trebui sa folosesti un lubrifiant mai bun...

#183
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
lol. de s-ar rezolva numa cu lubrifiant la masinile astea coreene. O rezolvau cred ca din prima.Ramane insa realitatea :P nu prea au rezolvat-o pana acum . Motive pentru care nu au facut-o? cine stie, poate costurile per total sa fie mai mari decat costurile de garantie.

#184
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

 romaximusro, on Jun 11 2008, 18:26, said:

lol. de s-ar rezolva numa cu lubrifiant la masinile astea coreene. O rezolvau cred ca din prima.Ramane insa realitatea :P nu prea au rezolvat-o pana acum . Motive pentru care nu au facut-o? cine stie, poate costurile per total sa fie mai mari decat costurile de garantie.

esti offtopic, aici e vorba de cee'd nu de accent... <_<

#185
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
Deci daca aia au admis ca era o problema la directie..cu nu stiu ce piesa (nu mai retin exact ce, insa ceva foarte banal, un cauciuc ceva, ce se schimba cu vreo 2-3 euro) inseamna ca au avut reclamatii. Dar daca ei zic ca au rezolvat, inseamna ca asa e. Adica e o diferenta mare de atitudine intre Kia si Hyundai. Astia au venit de la Zilina sa vada problemele, pe cand cei de la hyundai au o problema cronica cu directia de pe accent dar nu fac absolut nimic.

  Cel putin pe principiul asta te poti gandi ca cei de la kia cauta rezolvarea si intr-un fel e si normal: daca scot o masina, o vand bine, dau 7 ani garantie dar in timpul asta tot are probleme cronice, nu au rezolvat nimic. Nu reusesc fidelizarea clientilor dar mai ales atragerea unui numar mare de noi clienti in viitorul imediat apropiat. Pt ca inevitabil daca masina are probleme, incep sa devina cunoscute si lumea se fereste de model sau chiar de marca. (vedeti cazul Megane & Renault, Hyundai & Accent). Si astfel KIA nu ar rezolva nimic. Ei oricum vand masina la un pret sub concurenta, cel putin pt modelul de baza LX si fac asta pt a-si crea o imagine de marca. Nu isi permit rateuri. Deci e de asteptat ca problemele care apar sa fie solutionate. Evident ca la o marca de renume, bolile copilariei se reduc la cateva luni, la kia poate dura mai mult, ei nu sunt chiar obisnuiti cu un astfel de volum de vanzari in Europa.

#186
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
chestia aia cu cauciucul din ce stiu eu a fost o solutie temporara la accent si parca tot la fel face si cu piesa aia.

#187
EcStAsY01

EcStAsY01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.02.2006
de pro ceed ce spuneti? rmr freaca cristalul, sau intereseaza-te pe net ca vad ca ai mai mult timp daca sa plans cineva la pro ceed de directie :)).

#188
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de ce ai impresia ca proceedul are alta coloana de directie fata de ceed? :lol:

#189
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Maxi, te invit pe clubkia.ro, propovaduieste si acolo infamele coloane de directie ale Kia.
Fratica, lasa-te de sportul asta, ca deja poluezi fiecare thread din aria auto cu aceleasi si aceleasi baliverne.
Eu personal m-am cam saturat sa nu pot sa citesc un threat fara sa te vad incercand sa starnesti un versus sau mai rau un flame.

Cui nu-i place cee'd-ul sa nu isi cumpere. Acelasi lucru valabil si pentru Logan. Exista suficienta oferta pe lumea asta ca sa se gaseasca o masina pentru fiecare. Si asta nu inseamna ca masina respectiva e cea mai tare si restul sunt troace sau au diverse defecte ascunse de producatorii rai care se gandesc numai la profit.

#190
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
dane nu stiu daca are rost sa te superi, speculam pe baza informatiilor pe care le aveam. Ca se vor adeveri sau nu , nu stiu, uite ca aia de la uzina au recunoscut defectul deci nu am vb chiar degeaba. Si da, pt orice masina este o piata, iar cei ce le au sa le stapaneasca sanatosi.

Edited by romaximusro, 12 June 2008 - 16:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate